FacebookInstagrammenu-iconicon-playscroll-downsearchTwitterYouTube
Menu

Fakta týkající se pneumatik

Originální, vysoce kvalitní pneumatika je mnohem více než pouhý kus gumy; je výsledkem důkladného vývoje a svědomitého zkoušení a představuje pečlivě připravený a vysoce moderní výrobek, který zahrnuje velký stupeň manuální práce, chemickou a technickou odbornost, přesnost a vysoce kvalitní materiály. Proto se nelze divit, že práce na vývoji nové pneumatiky, potřebná k tomu, aby se pneumatika dostala na silnici, trvá dva až čtyři roky.

Praktické rady pro skladování pneumatik

Pneumatiky jsou nejdůležitějším bezpečnostním příslušenstvím vašeho vozidla: představují spojení mezi vámi a povrchem silnice. Pneumatiky budou mít velký vliv na bezpečnost a komfort řízení. Ujistěte se, že se vaše pneumatiky nachází v dobrém stavu, a pamatujte na jejich údržbu.

Nejoblíbenější články

Často kladené otázky (FAQ)

Často kladené otázky o pneumatikách: označení na bočnicích, péče o pneumatiky, výroba položky související se životním prostředím.

Označení pneumatik

Rozměr je ta nejdůležitější informace uvedená na bočnici pneumatik a je udávána kombinací čísel a písmen, např. 205/55 R 16 94 V XL.

Tlaky huštění pneumatik

Teplota má výrazný vliv na tlakování pneumatik. Teplota ve vyhřáté garáži muže být o 30 °C vyšší než venku. Když je tlak v pneumatice měřen uvnitř, může být příliš nízký pro vnější teploty.

Proces výroby

K hlavním surovinám, z nichž se vyrábějí pneumatiky, patří přírodní guma, syntetická guma, mour a olej. Podíl gumových směsí na celkové hmotnosti pneumatiky činí více než 80%. Zbytek tvoří řada rozličných zpevňovacích materiálů.