Výzkum a vývoj

Výzkum a vývoj

Hlavním úkolem Výzkumu a vývoje je podpora statutu firmy jako výrobce nejlepších zimních pneumatik a pneumatik pro lesnické stroje na světě. Klíčový princip Výzkumu a vývoje zůstal po celých 80 let neměnný: vyvíjet pneumatiky pro spotřebitele, kteří řídí v zimních podmínkách a vyžadují od svých pneumatik za všech okolností bezpečnost a životnost.

Objevte ty nejvhodnější pneumatiky pro vás

Vývojové práce v duchu severského inovativního ducha

Vývojové práce v duchu severského inovativního ducha

Pneumatika je technicky náročný produkt, z komponent sestávající celek, na který jsou kladeny rozličné nároky. Je aktivním bezpečnostním prvkem Vašeho vozu, jeho jediným bodem dotyku s vozovkou. Vývoj funkční pneumatiky vyžaduje technické know-how, zkušenost, přísnost, neústupnost, tvrdou práci a severského inovativního ducha.

Naše světové rekordy

Naše světové rekordy

Jádrem těchto aktivit je testování v extrémních podmínkách, jež vyžaduje extrémní schopnosti. Musíme neustále zkoušet nové věci a posouvat hranice našich možností. Jen tak budeme schopni i nadále vyvíjet bezpečnější a odolnější pneumatiky.

První pneumatika na světě s vysunovacími hroty

První pneumatika na světě s vysunovacími hroty

Vynálezce první zimní pneumatiky na světě udává trend se svým jedinečným konceptem vysouvacích hrotů na pneumatice Nokian Hakkapeliitta. Pouhým stisknutím tlačítka může řidič vysunout hroty, a tím vylepšit záběr pneumatiky. Když hroty nejsou potřebné, jednoduše se zasunou zpět do pneumatiky.