TABULKA ROZMĚRŮ PNEUMATIK

TABULKA ROZMĚRŮ PNEUMATIK

Vyhledejte si pneumatiky s potřebnými rozměry na pouhá dvě kliknutí s pomocí naší tabulky rozměrů pneumatik

Tato tabulka rozměrů pneumatik umožňuje návštěvníkům, kteří znají rozměry pneumatik potřebné pro své osobní vozidlo, SUV nebo užitkové vozidlo, na dvě kliknutí přejít na naše sezónní produkty. Stačí jednoduše kliknout na průměr ráfku v níže uvedené tabulce rozměrů pneumatik, najít tak nejčastější a nejoblíbenější rozměry pneumatik a poté pro vyhledání svých pneumatik kliknout na přesné rozměry kola.

Pokud nevíte, jaký rozměr vaše vozidlo potřebuje, pak místo této tabulky jděte na náš vyhledávač pneumatik.

CO ZNAMENÁ ZNAČENÍ ROZMĚRU NA PNEUMATICE?

 

205 je šířka pneumatiky v mm. 

55 je profil pneumatiky (poměr výšky k šířce).

označuje radiální konstrukci.

16 je průměr ráfku v palcích.

94 je index nosnosti.

V je index rychlosti.

XL označuje zvýšenou nosnost.

První číslo udává šířku pneumatiky v milimetrech od bočnice k bočnici. V tomto případě je šířka 205 milimetrů. Obecně platí, že širší pneumatiky poskytují lepší přilnavost a ovladatelnost na suchu, zatímco užší pneumatiky jsou palivově úspornější.

55 znamená, že výška bočnice pneumatiky představuje 55 % její šířky. Pneumatiky s profilem pod 55 obvykle poskytují lepší odezvu než pneumatiky s profilem nad 55, které naopak lépe tlumí nárazy pro větší jízdní komfort.

Označení R na bočnici odkazuje ke konstrukci kostry pneumatiky. Většina moderních osobních automobilů je vybavena radiálními pneumatikami, které se staly průmyslovým standardem díky jejich vynikajícím výkonům a bezpečnostním vlastnostem.

Pokud nese pneumatika na bočnici označení 205/55R16, je pneumatika určena k montáži na ráfek, jehož průměr je 16 palců. Vždy je třeba zkombinovat rozměr pneumatik s rozměrem ráfku, jak jsou specifikovány výrobcem vašeho vozidla.

KLIKNUTÍM NA PRŮMĚR RÁFKU SE ZOBRAZÍ VŠECHNY PNEUMATIKY PODLE ROZMĚRU

Pokud použijete naši tabulku rozměrů pneumatik, zobrazí se vám všechny dostupné produkty filtrované podle vašich konkrétních rozměrů. Výsledné pneumatiky uvedené v této tabulce pocházejí z naší databáze, ve které u každého rozměru shromažďujeme všechny dostupné produkty. Vyberte průměr ráfku u vašeho vozidla a zobrazí se vám pneumatiky podle rozměru, které jsou k dispozici pro vaše vozidlo.

JAK SI VYBRAT SPRÁVNÉ PNEUMATIKY

Rozměry a typy pneumatik mohou být různé a váš výběr by měl vždy odrážet typ vašeho vozidla a povětrnostní či celkové jízdní podmínky oblasti, ve které jezdíte. Zároveň byste měli zvážit, co je pro vás při jízdě nejdůležitější – jestli má pneumatika zajistit pohodlnou jízdu u vašeho osobního vozidla, vysoké výkony u vašeho SUV nebo spolehlivou odolnost u vaší dodávky. Vyvinuli jsme a otestovali širokou škálu bezpečných pneumatik, které vám zajistí dokonalý požitek z jízdy v závislosti na vašich požadavcích a prioritách.

Pokud si chcete před nákupem pneumatik ověřit, že jste si vybrali správný rozměr, můžete se obrátit na jednoho z našeho velkého množství profesionálních prodejců pneumatik, který vám pomůže stanovit správný rozměr pro dosažení vašich cílů. Svého nejbližšího prodejce můžete nalézt v našem vyhledávači prodejců.