Inovace pro zelenější budoucnost

DO ROKU 2030 BUDE 50 % VŠECH SUROVIN POUŽÍVANÝCH V PNEUMATIKÁCH NOKIAN TYRES RECYKLOVANÝCH NEBO OBNOVITELNÝCH.

Vždy jsme měli veliké ambice.

V roce 1934 jsme vynalezli celosvětově první zimní pneumatiku, abychom chránili lidi v drsných podmínkách náročných severských zim. Od toho okamžiku nepřetržitě usilujeme o lepší budoucnost. Již několik desetiletí nabízíme inovativní řešení pro řidiče na celém světě, kteří jezdí ve všech ročních obdobích. Naše vášeň pro inovace a láska k severskému domovu nás pohání vyrábět technologicky nejvyspělejší zimní, letní a celoroční pneumatiky, aniž bychom ohrožovali životní prostředí.

Věříme, že všemi našimi činnostmi můžeme přispět k celkovému blahu planety a všeho, co na ní žije. Proto jsme si stanovili ambiciózní cíl: do roku 2030 bude 50 % všech surovin používaných v našich pneumatikách recyklovaných nebo obnovitelných.

POSÍLIT SVĚT K CHYTŘEJŠÍ JÍZDĚ NEJEN PRO VĚTŠÍ BEZPEČNOST SILNIČNÍHO PROVOZU, ALE PRO CELKOVĚ LEPŠÍ SVĚT KOLEM NÁS.

BYLI JSME PRVNÍ SPOLEČNOSTÍ Z ODVĚTVÍ PNEUMATIK, KTERÁ SI STANOVILA VĚDECKY PODLOŽENÉ CÍLE PRO SNÍŽENÍ EMISÍ CO2.

PŘÍSNÉ TESTOVÁNÍ V NAŠICH TESTOVACÍCH CENTRECH V LAPONSKU A ŠPANĚLSKU PRO VÝVOJ TĚCH NEJBEZPEČNĚJŠÍCH PNEUMATIK.

OBNOVITELNÁ ENERGIE POUŽÍVANÁ V NAŠICH VÝROBNÍCH A TESTOVACÍCH ZAŘÍZENÍCH.

VALIVÝ ODPOR SNÍŽENÝ OD ROKU 2013 V PRŮMĚRU O 8,5 % = MNOŽSTVÍ VÝFUKOVÝCH PLYNŮ 65 000 VOZIDEL. = SPALINY Z 65 000 SAMOCHODÓW.

NOKIAN TYRES GREEN STEP JE NEJVÍCE UDRŽITELNÁ PNEUMATIKA, JAKOU JSME KDY VYTVOŘILI

Koncepční pneumatika Nokian Tyres Green Step je důkazem naší touhy učinit jízdu více udržitelnou: 93 % materiálů použitých v této pneumatice je recyklovaných a obnovitelných.

Použili jsme pouze přírodní kaučuk a převážně obnovitelné oleje, změkčovadla, pryskyřici a pomocné látky. Kromě toho pneumatika obsahuje další obnovitelné materiály, jako je oxid křemičitý z popílku z rýžových slupek a kordová vlákna. Téměř každá část pneumatiky Green Step obsahuje také některý z recyklovaných materiálů, ať už se jedná o saze získané z opotřebených pneumatik, které jsou použité v butylové vnitřní vrstvě, nebo o ocel přítomnou v ocelových pásech kostry a patkovém lanku. Koncepční pneumatika Green Step je výsledkem desetiletí inovací a nashromážděných odborných znalostí v oblasti udržitelného designu pneumatik.

NAŠE NOVÉ TESTOVACÍ CENTRUM VE ŠPANĚLSKU VYUŽÍVÁ UDRŽITELNÁ ŘEŠENÍ

Španělské testovací centrum Nokian Tyres, známé také jako Hakka Ring, bylo otevřeno v roce 2021 a využívá nejmodernější technologie a udržitelná řešení. Na ploše o rozloze 300 hektarů s 10 testovacími tratěmi se v horkých podmínkách jižní Evropy testují naše budoucí letní, celoroční a zimní pneumatiky.

Testovací centrum pohání více než 1 150 solárních panelů. Během dne je energie vyráběná solárními panely dostatečná, aby pokryla veškerou energetickou spotřebu nezbytnou pro pravidelné testovací činnosti. Pro úsporu energie jsme rovněž nainstalovali bílé střechy a bílé střešní clony pro zaparkovaná vozidla. Mokré testovací tratě jsou zavlažovány metodou záplavového zavlažování, která spotřebuje výrazně méně vody než systém tvořený sprinklery. Voda, která se nevypaří, je znovu využita. Celkově jsme schopni získat zpět přes 80 % vody, kterou vrátíme opět do oběhu.

Když bylo centrum stavěno, bylo v celé oblasti vykáceno méně než deset dubů. Vysadili jsme za ně 60 nových dubů a k nim 302 olivovníků. Mandloně rostoucí v této oblasti byly uchovány a jsou chráněny. Získali jsme také 25 hektarů půdy poblíž centra, z níž jsme udělali chráněnou oblast a kde jsme vybudovali robustní hnízdní věž pro místní ptactvo.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?
VÍCE INFORMACÍ O NAŠÍ ČINNOSTI Z HLEDISKA UDRŽITELNOSTI NALEZNETE V NAŠÍ ROZŠÍŘENÉ ZPRÁVĚ O UDRŽITELNOSTI.

PŘEČÍST SI ZPRÁVU O UDRŽITELNOSTI (Angličtina)

Přihlaste se k odběru zpravodaje

Na co dbát při výběru pneumatik? Proč a jak se u pneumatik provádí údržba? Přihlaste se k odběru zpravodaje a prohlubte si znalosti o pneumatikách!