FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterWhatsappYouTube
Menu

Technologické centrum ve Španělsku

Abychom dále rozvíjeli naše odborné znalosti týkající se letních pneumatik, otevřeme během ve Španělsku nové testovací a technologické centrum pro letní i zimní pneumatiky. Víceúčelové vývojové centrum nám umožní celoroční vývoj produktů a testování především letních pneumatik s vysokými rychlostními indexy. První stavba bude dokončena v roce 2020.

Stáhnout obrázky

Nejvyspělejší testovací technologie

Nové moderní testovací a technologické centrum se bude nacházet jižně od Madridu ve městě Santa Cruz de la Zarza a bude se rozkládat na ploše přibližně 300 hektarů. Univerzální testovací tratě a moderní testovací vybavení učiní z nového centra ideální místo pro přísné testování pneumatik.

Stáhnout infografiku

Centrum bude využívat 7 kilometrovou oválnou dráhu obkružující celý areál. Oválná dráha s klopenými zatáčkami nám umožní testovat naše letní a zimní pneumatiky s vysokými rychlostními indexy při rychlosti až 300 km/h.


Centrum bude využívat 7 kilometrovou oválnou dráhu obkružující celý areál. Oválná dráha s klopenými zatáčkami nám umožní testovat naše letní a zimní pneumatiky s vysokými rychlostními indexy při rychlosti až 300 km/h.

Uprostřed oválného okruhu se bude nacházet několik kratších testovacích drah, na nichž bude možné sledovat chování pneumatik z hlediska aquaplaningu, brzdění na mokrém povrchu a ovladatelnosti. Tyto dráhy budou vhodné i pro schvalovací testy, jako je například testování hlučnosti pneumatik.

Spolu s testovacím centrem Nokian Tyres vybuduje také vzdělávací centrum, kde se budou do budoucna konat akce uvedení nových produktů na trh, stejně jako interní i externí školení. Zároveň bude sloužit jako prostor pro uvítání návštěvníků a partnerů na trati.

Rozvíjení odborných znalostí ohledně letních pneumatik

Teplé podnebí jižní Evropy je ideální pro testování letních pneumatik. Nové technologické centrum v Santa Cruz de la Zarza tak posiluje náš závazek především ohledně letních pneumatik.

„Po vysokorychlostních pneumatikách je velká poptávka, především ve střední Evropě a Severní Americe, tedy na dvou územích, kde v současnosti očekáváme velký nárůst".

Antti-Jussi Tähtinen, Viceprezident marketingu společnosti Nokian Tyres


Nokian Tyres využívá přibližně polovinu svých nákladů, určených na vývoj, právě na testování svých produktů. Nepřetržitý vývoj produktů a důkladné testování jak v laboratorních podmínkách, tak v reálných podmínkách užití zajišťuje nejlepší možné výkony našich produktů. Přečtěte si více o testování pneumatik

Využívání nových ekologických surovin

Kromě testování pneumatik bude technologické centrum sloužit jako ideální prostor pro vyvíjení nových inovací. Jednou z oblastí vývoje je využití rostliny guayule. V současnosti ji pěstujeme a studujeme ve spolupráci s místní univerzitou jako možný zdroj vysoce kvalitního přírodního kaučuku. Pěstování je řízeno místními farmáři.

„Do budoucna je naším cílem využívat ekologické suroviny při ještě ekologičtější výrobě pneumatik".

Nokian Tyres is among the first in Europe to experiment with growing ecological latex.