Testovací centrum ve Španělsku

Testovací centrum ve Španělsku

Legendy se nerodí, ale tvoří.

Naše testovací centrum, které se nachází ve sluncem rozpáleném španělském městě Santa Cruz de la Zarza, je vybaveno různými tratěmi na testování letních, celoročních a zimních pneumatik v náročných jízdních podmínkách. Pneumatiky, které snesou toto horké počasí, se stanou součástí naší cesty k bezpečnějšímu světu, která započala před více než 80 lety.

Vyspělé testování pro vaši bezpečnou jízdu

Náš příběh začal pneumatikami, které byly užívány po celý rok. Abychom čelili výzvám, které s sebou přináší drsné finské zimy, vyrobili jsme v roce 1934 jako první na celém světě zimní pneumatiku. Od té doby se naší hlavní prioritou stala bezpečnost. Chceme si být jistí, že se na naše pneumatiky můžete spolehnout v každém ročním období a že vás vždy bezpečně dovezou do vašeho cíle.

Naše moderní testovací centrum ve Španělsku umožňuje celoroční testování našich budoucích letních, celoročních a zimních pneumatik. V areálu o rozloze 300 hektarů se zaměřujeme na letní a celoroční pneumatiky a pneumatiky s vysokými rychlostními indexy. Testujeme zde ale také zimní pneumatiky, abychom zajistili jejich bezpečnost ve všech podmínkách.

Umístění

Umístění ve Španělsku umožňuje celoroční testování letních, celoročních a zimních pneumatik.

Tratě

Na ploše 300 hektarů se nachází několik tratí pro testování pneumatik na suchém i mokrém povrchu a vysokorychlostní ovál, který umožňuje testovat pneumatiky při rychlostech až 300 km/h.

Udržitelnost

V centru zkoumáme nové materiály na biologické bázi, abychom do budoucna zaručili ještě udržitelnější výrobu pneumatik.

Domov rychlé jízdy

Španělské testovací centrum je ideálním místem pro testování pneumatik v náročných podmínkách.

Princip veškerého našeho testování pneumatik spočívá v simulaci situací, se kterými se pneumatiky setkávají na silnici. Víceúčelové tratě a moderní vybavení španělského testovacího centra nám umožňují testovat pneumatiky na mokrém i suchém povrchu, aby pneumatiky nepřekvapil prudký déšť ani rozpálená silnice. Skutečným klenotem tohoto centra je 7kilometrová vysokorychlostní oválná trať, která umožňuje testovat pneumatiky při rychlostech až 300 km/h a vyšších.  

Testujeme, abyste se za volantem vždy cítili bezpečně.

Testování budoucích pneumatik

Důkladné testování zajišťuje, že naše pneumatiky zajišťují maximální možnou bezpečnost a komfort.

Žádná pneumatika Nokian Tyres není uvedena do provozu bez důkladného testování, protože víme, že žádný počet počítačových simulací nemůže plně nahradit reálné jízdní podmínky. Máme tak jistotu, že jsme se připravili na každou situaci a na každý scénář na silnici. Vy se tak o tyto prvky již nemusíte starat a můžete si plně vychutnat svou jízdu.

Testovací centrum ve Španělsku, dokončené v roce 2021, je naším třetím testovacím zařízením. Doplňuje tak naše testovací centrum o rozloze 700 hektarů ve městě Ivalo, ve finském Laponsku, a centrum v blízkosti našeho sídla ve finském městě Nokia. Všechna naše testovací centra představují investici do inovativnosti, která je jednou z našich klíčových hodnot pro vytvoření bezpečnějšího světa.

Nokian Tyres testuje pro bezpečnost vás i naší planety.

Připojte se k nám na cestě k bezpečnějšímu světu.

Pro média

Pro média

Vítejte v naší bance materiálů! Zde můžete nalézt tiskové zprávy, fotografie a videa k našemu novému produktu. Všechny materiály jsou určeny pro vaše volné užití pod podmínkou uvedení zdroje.

Pro vaši jízdu

Pro vaši jízdu

Naše komplexní řada důkladně testovaných prémiových pneumatik je na dosah ruky. Neváhejte a najděte si svou pneumatiku vhodnou právě pro vás!

Pro životní prostředí

Pro životní prostředí

Udržitelnost je nezbytnou součástí naší činnosti. Nestačí nám jen inovovat pro větší bezpečnost na silnici. Chceme také, aby naše pneumatiky a továrny byly ohleduplné ke světu, ve kterém žijeme. Proto je také testovací centrum ve Španělsku domovem mnoha našich inovací týkajících se udržitelnosti.