FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterWhatsappYouTube
Menu

Naše světové rekordy

Jádrem těchto aktivit je testování v extrémních podmínkách, jež vyžaduje extrémní schopnosti. Musíme neustále zkoušet nové věci a posouvat hranice našich možností. Jen tak budeme schopni i nadále vyvíjet bezpečnější a odolnější pneumatiky.

Objevte ty nejvhodnější pneumatiky pro vás

Nejrychlejší na ledu 2013

Zimní pneumatiky Nokian Tyres dosáhly při jízdě automobilu na ledu nového světového rekordu – maximální rychlosti 335,713 km/h. Celosvětově vedoucí specialista na zimní pneumatiky je tím také nejrychlejší. Zkušební jezdec společnosti Nokian Tyres Janne Laitinen přitom jel s vozem Audi RS6 vybaveným sériovými zimními pneumatikami Nokian za mrazivého počasí po zamrzlém Baltském moři. Maximální přilnavost a špičkovou rychlost jako ještě nikdy garantovaly nové vynikající pneumatiky vynálezce zimních pneumatik: Nokian Hakkapeliitta 8 s hroty velikosti 255/35R20 97 T XL.

Čti více

Nejrychlejší na ledu v roce 2011

Nového světového rekordu v rychlosti vozidla na ledu dosáhl zkušební řidič firmy Nokian Tyres Jannem Laitinenem, který se prohnal rychlostí 331,610 km/h (206,05 mph) Botnickým zálivem v Oulu ve Finsku. Rekord byl překonán 6. března na čtrnáctikilometrové ledové trati v mrazivých podmínkách. Vedoucí světový výrobce zimních pneumatik vybavil vozidlo, které překonalo uvedený rekord, pneumatikami Nokian Hakkapeliitta 7 s hroty (255/35R20 97 T XL).

Čti více