FacebookInstagrammenu-iconicon-playscroll-downsearchTwitterYouTube
Menu

Základní informace

Firma Nokian Tyres je jediným výrobcem na světě, který se zaměřuje na pneumatiky a služby, které usnadňují bezpečnou přepravu v severských podmínkách. Inovační pneumatiky od této firmy, určené pro osobní vozidla i pro těžkou techniku, se prodávají zejména v oblastech, kde sníh, lesy a změny ročních období činí podmínky pro řízení náročnými. Firma Nokian Tyres vyvíjí své výrobky se zaměřením na udržitelnou bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí během celého životního cyklu výrobku.

V roce 2017 měla společnost Nokian Tyres zhruba 4600 zaměstnanců a dosáhla čistého obratu ve výši přibližně 1,6 miliardy EUR. Akcie společnosti Nokian Tyres plc jsou kotovány na burze NASDAQ v Helsinkách.

Obchodní jednotky

Firma dodává inovační pneumatiky pro vozidla, kamiony a speciální těžkou techniku zejména do oblastí se speciálními výzvami z hlediska výkonu pneumatik: sníh, lesy a nevlídné podmínky v jednotlivých ročních obdobích. Člen skupiny Nokian Tyres, výrobce sněhových řetězů, firma Vianor, působí na hlavních trzích firmy Nokian Tyres jako velkoobchodník a prodejce.

  • Pneumatiky pro osobní vozidla
  • Pneumatiky pro těžkou techniku
  • Vianor

Net sales by market areas

Odbytové oblasti

Jsme jediným výrobcem pneumatik na světě, který se zaměřuje na potřeby zákazníků a specifika výrobků pro severské podmínky. Se svými výrobky obchodujeme v regionech, kde se vyskytuje sníh, lesy a náročné podmínky řízení způsobené změnou ročních období.

Výroba

Klíčové výrobky jsou vyráběny v našich výrobních závodech v Nokii ve Finsku a ve Vsevoložsku v Rusku. Některé výrobky jsou vyráběny výrobci pro smluvní odběr ve výrobních závodech, v nichž úroveň kvality odpovídá vysokým standardům firmy Nokian Tyres.

Již od svého vzniku firma Nokian Tyres nazývala sever svým domovem

Firma Nokian Tyres plc byla založena v roce 1988 a kořeny společnosti sahají až do roku 1898, kdy byl postaven Suomen Gummitehdas Oy neboli finský závod na výrobu gumy. 

Historie firmy Nokian Tyres

1898

Založení firmy Finnish Rubber Works

1934

První světový výrobce zimních pneumatik pro kamiony, firma Weather tyre

1995

Kótování firmy Nokian Tyres plc na Helsinské burze

2005

Zahájení výroby ve druhém výrobním závodě firmy Nokian Tyres ve Vsevoložsku v Rusku

2015

První zimní pneumatika na světě s hodnotami AA ve spotřebě paliva a přilnavosti na mokré vozovce

2017

Hrotované pneumatiky nové generace, Nokian Hakkapeliitta 9 a Nokian Hakkapeliitta 9 SUV.