Menu

Nokian Tyres ve zkratce

Nokian Tyres je celosvětově nejseverněji umístěným výrobcem pneumatik, který zajišťuje bezstarostnou jízdu ve všech podmínkách. Naše odborné znalosti vycházejí z našich skandinávských kořenů a hodnot. Udržitelná bezpečnost a ekologická šetrnost po celý životní cyklus produktů představují klíčové cíle při vývoji našich pneumatik pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku. K našemu koncernu patří rovněž síť Vianor, která se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik.

V roce 2017 měla společnost Nokian Tyres okolo 4 600 zaměstnanců a čisté tržby přibližně 1,6 miliard eur. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki.

Obchod

Vyvíjíme a vyrábíme vysoce kvalitní pneumatiky pro osobní , užitková a lehká nákladní vozidla. Jsme proslulí především svými inovativními zimními pneumatikami, ale vyvíjíme rovněž konkurenceschopné řady letních a celoročních pneumatik. Jako jeden z předních výrobců speciálních pneumatik pro těžkou techniku se zaměřujeme na takové segmenty, jako jsou pneumatiky pro lesní hospodářství, zemědělství, nákladní terminály nebo doly. K našemu koncernu patří rovněž síť Vianor, která se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik.

Pneumatiky pro osobní vozidla
Pneumatiky pro nákladní vozidla
Vianor

Trh

Nokian Tyres je silná značka, především v severských zemích a v Rusku. Střední Evropa a Severní Amerika pro nás představují rostoucí trhy. Naše inovativní a průkopnické produkty, vysoce kvalitní služby a silná distribuční síť nám pomáhají zvýšit náš podíl na trhu v oblastech růstu. V dlouhodobém horizontu chceme působit na všech významných trzích zimních pneumatik.

Výroba

Klíčové výrobky jsou vyráběny v našich výrobních závodech v Nokii ve Finsku a ve Vsevoložsku v Rusku. Některé výrobky jsou vyráběny výrobci pro smluvní odběr ve výrobních závodech, v nichž úroveň kvality odpovídá vysokým standardům firmy Nokian Tyres.

Historie firmy Nokian Tyres

Již od svého vzniku firma Nokian Tyres nazývala sever svým domovem

Firma Nokian Tyres plc byla založena v roce 1988 a kořeny společnosti sahají až do roku 1898, kdy byl postaven Suomen Gummitehdas Oy neboli finský závod na výrobu gumy. 

Historie firmy Nokian Tyres