FacebookInstagrammenu-iconicon-playscroll-downsearchTwitterShapeYouTube
Menu

Nokian Tyres ve zkratce

Nokian Tyres je celosvětově nejseverněji umístěným výrobcem pneumatik, který zajišťuje bezstarostnou jízdu ve všech podmínkách. Naše odborné znalosti vycházejí z našich skandinávských kořenů a hodnot. Udržitelná bezpečnost a ekologická šetrnost po celý životní cyklus produktů představují klíčové cíle při vývoji našich pneumatik pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku. K našemu koncernu patří rovněž síť Vianor, která se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik.

V roce 2017 měla společnost Nokian Tyres okolo 4 600 zaměstnanců a čisté tržby přibližně 1,6 miliard eur. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki.

Obchod

Vyvíjíme a vyrábíme vysoce kvalitní pneumatiky pro osobní , užitková a lehká nákladní vozidla. Jsme proslulí především svými inovativními zimními pneumatikami, ale vyvíjíme rovněž konkurenceschopné řady letních a celoročních pneumatik. Jako jeden z předních výrobců speciálních pneumatik pro těžkou techniku se zaměřujeme na takové segmenty, jako jsou pneumatiky pro lesní hospodářství, zemědělství, nákladní terminály nebo doly. K našemu koncernu patří rovněž síť Vianor, která se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik.

Pneumatiky pro osobní vozidla
Pneumatiky pro nákladní vozidla
Vianor

Trh

Nokian Tyres je silná značka, především v severských zemích a v Rusku. Střední Evropa a Severní Amerika pro nás představují rostoucí trhy. Naše inovativní a průkopnické produkty, vysoce kvalitní služby a silná distribuční síť nám pomáhají zvýšit náš podíl na trhu v oblastech růstu. V dlouhodobém horizontu chceme působit na všech významných trzích zimních pneumatik.

Výroba

Klíčové výrobky jsou vyráběny v našich výrobních závodech v Nokii ve Finsku a ve Vsevoložsku v Rusku. Některé výrobky jsou vyráběny výrobci pro smluvní odběr ve výrobních závodech, v nichž úroveň kvality odpovídá vysokým standardům firmy Nokian Tyres.

Historie firmy Nokian Tyres

Již od svého vzniku firma Nokian Tyres nazývala sever svým domovem

Firma Nokian Tyres plc byla založena v roce 1988 a kořeny společnosti sahají až do roku 1898, kdy byl postaven Suomen Gummitehdas Oy neboli finský závod na výrobu gumy. 

Historie firmy Nokian Tyres
1898
Založení firmy Finnish Rubber Works
1934
První světový výrobce zimních pneumatik pro kamiony, firma Weather tyre
1995
Kótování firmy Nokian Tyres plc na Helsinské burze
2005
Zahájení výroby ve druhém výrobním závodě firmy Nokian Tyres ve Vsevoložsku v Rusku
2015
První zimní pneumatika na světě s hodnotami AA ve spotřebě paliva a přilnavosti na mokré vozovce
2017
Hrotované pneumatiky nové generace, Nokian Hakkapeliitta 9 a Nokian Hakkapeliitta 9 SUV.
2018
Průkopník v odvětví výroby pneumatik již 120 let