Vývojové práce v duchu severského inovativního ducha

Pneumatika je technicky náročný produkt, z komponent sestávající celek, na který jsou kladeny rozličné nároky. Je aktivním bezpečnostním prvkem Vašeho vozu, jeho jediným bodem dotyku s vozovkou. Vývoj funkční pneumatiky vyžaduje technické know-how, zkušenost, přísnost, neústupnost, tvrdou práci a severského inovativního ducha.

Hlavním úkolem Výzkumu a vývoje je podpora statutu firmy jako výrobce nejlepších zimních pneumatik a pneumatik pro lesnické stroje na světě. Klíčový princip Výzkumu a vývoje zůstal po celých 80 let neměnný: vyvíjet pneumatiky pro spotřebitele, kteří řídí v zimních podmínkách a vyžadují od svých pneumatik za všech okolností bezpečnost a životnost.

Vývoj je založen na principu udržitelné bezpečnosti, který tvrdí, že vlastnosti související s bezpečností pneumatiky musí zůstat nedotčené i při opotřebení pneumatiky.

Zlepšení bezpečnosti s použitím technických inovací

Kromě bezpečnosti a úspornosti firma zdůrazňuje také pokročilé vlastnosti a originalitu svých výrobků. Procesy inovace jsou zaměřeny na proces výnosnosti a na uvádění nových nápadů na trh.

Koncepce Nokian Eco Stud 8, čerpací zářezy, Koncepce Nokian Cryo Crystal, venturiho drážky, Design tichých drážek a Indikátor bezpečnosti řízení (DSI), to jsou pouze některé příklady inovací zlepšujících bezpečnost a komfort. Nejnovější výsledky intenzivního vývoje výrobků, jako jsou Nokian Hakkapeliitta 8, Nokian Hakkapeliitta R2, Nokian WR SUV 3 a Nokian Hakka Black, vznikly využitím těch nejlepších znalostí v průmyslu výroby pneumatik. Je to zřejmé také z množství inovací.

Cestou pro Výzkum a vývoj je ostře zaměřená specializace

Vývoj pneumatik vyžaduje pečlivě zaměřené plánování. Různé oblasti trhu vyžadují své vlastní specifické výrobky. Tým Výzkumu a vývoje pozorně sleduje pohyby a změny na trzích a potřeby spotřebitelů.

Zlepšení výkonnosti vozidel znamenalo zvýšenou poptávku po automobilových pneumatikách s nízkým profilem, určených pro vysokou rychlost, a firma Nokian Tyres uvedla v tomto segmentu na trh množství rozličných nových výrobků. Pneumatiky pro SUV (sportovní užitkové vozidlo) představují zvětšující se skupinu výrobků. V oboru pneumatik pro těžkou techniku je speciální pozornost věnována speciálním radiálním pneumatikám. Vývoj protektorových materiálů vychází z rozsáhlého know-how technologie výroby pneumatik a odbornosti nahromaděné firmou Nokian Tyres.

Zlepšení bezpečnosti s použitím technických inovací

Rozsah výrobků, které se vyrábějí na míru různým trhům, se rychle obnovuje: objem nových výrobků představuje nejméně jednu čtvrtinu ročního obratu. Více než polovina zdrojů pro vývoj našich výrobků se používá ke zkoušení výrobků. Firma zkouší své výrobky v autentických podmínkách v oblasti Ivalo ve finském Laponsku. Na sever od Severního polárního kruhu firma zkouší zimní pneumatiky, na které se mohou spolehnout spotřebitelé po celém světě. Dobrá zimní pneumatika se musí chovat logickým a předvídatelným způsobem za každých okolností.  Vývoj zcela nového typu pneumatiky pro osobní vozidla vyžaduje 2-4 roky.