Média

Odborník na extrémní podmínky a průkopník v bezpečnosti Informace, příběhy a fotografie dokumentující činnost nejsevernějšího výrobce pneumatik na světě.

Sekce pro média

Informace o firmě

Nokian Tyres je jediným výrobcem pneumatik na celém světě, který se zaměřuje na produkty a služby, jejichž cílem je zajistit bezpečnou jízdu v drsných severských podmínkách.

Letní pneumatiky

Pneumatiky jsou jediným kontaktním bodem mezi vozidlem a vozovkou. Proto představují nejvýznamnější část vozidla, která aktivně ovlivňuje bezpečnost jízdy. Vybrat si kvalitní pneumatiku znamená zvolit si bezpečnost a ekonomické výhody.

Úspěchy v testech

Naše kompletní produktová nabídka je přizpůsobena pro různé trhy a pokračuje v dosahování úspěchů v testech motoristických časopisů rok co rok. Na naše produkty se můžete spolehnout při jakýchkoli podmínkách. Zde je přehled srovnávacích testů, kterých se naše letní a zimní pneumatiky zúčastnily.

Historie

Firma Nokian Tyres plc byla založena v roce 1988 a kořeny společnosti sahají až do roku 1898, kdy byl postaven Suomen Gummitehdas Oy neboli finský závod na výrobu gumy. 

Inovace

Nepřetržitý vývoj našich pneumatik se odvíjí od vás a všech řidičů, pro něž chceme zdokonalit každodenní jízdu a zaručit její maximální bezpečnost.

Udržitelnost

Společná odpovědnost za stav životního prostředí nás vede k užívání bezpečných pneumatik ohleduplných k životnímu prostředí a k efektivním, ale šetrným výrobním procesům.

Nejrychlejší na ledu

Zimní pneumatiky Nokian dosáhly při jízdě automobilu na ledu nového světového rekordu – maximální rychlosti 335,713 km/h. Celosvětově vedoucí specialista na zimní pneumatiky je tím také nejrychlejší. Zkušební jezdec společnosti Nokian Tyres Janne Laitinen přitom jel s vozem Audi RS6 vybaveným sériovými zimními pneumatikami Nokian za mrazivého počasí po zamrzlém Baltském moři.

První pneumatika na světě s vysunovacími hroty

Vynálezce první zimní pneumatiky na světě udává trend se svým jedinečným konceptem vysouvacích hrotů na pneumatice Nokian Hakkapeliitta. Pouhým stisknutím tlačítka může řidič vysunout hroty, a tím vylepšit záběr pneumatiky. Když hroty nejsou potřebné, jednoduše se zasunou zpět do pneumatiky.

Databáze tiskových materiálů

Databáze tiskových materiálů zahrnuje například sady reklamních tiskových materiálů, nejdůležitější originální loga, fotografie a prospekty nejnovějších výrobků, kompletně připravené šablony pro oznámení, videa a technické návody. Fotografie výrobků mohou být použity v novinových článcích apod., pokud je uveden zdroj.

Tiskové materiály
Přihlaste se do databáze tiskových materiálů
Vyžádejte si údaje pro přístup do databáze tiskových materiálů

Zpráva o společenské odpovědnosti

Nokian Tyres plc has published its Corporate Sustainability Report for 2015. The Corporate Sustainability Report is available in Finnish and English on the company’s website at www.nokiantyres.com/company/sustainability/. The report is based on the international, widely adopted GRI G4 guidelines that divide sustainability into three main groups (financial, environmental and social sustainability and their different subgroups). The presently published report is the third GRI report from Nokian Tyres and, in the interests of quality assurance, it has now been externally assured for the first time.