Menu

Média

Odborník na extrémní podmínky a průkopník v bezpečnosti Informace

Příběhy a fotografie dokumentující činnost nejsevernějšího výrobce pneumatik na světě.

Databáze tiskových materiálů

Databáze tiskových materiálů zahrnuje například sady reklamních tiskových materiálů, nejdůležitější originální loga, fotografie a prospekty nejnovějších výrobků, kompletně připravené šablony pro oznámení, videa a technické návody. Fotografie výrobků mohou být použity v novinových článcích apod., pokud je uveden zdroj.

Tiskové materiály
Přihlaste se do databáze tiskových materiálů
Vyžádejte si údaje pro přístup do databáze tiskových materiálů

Sekce pro média

Informace o firmě

Nokian Tyres je jediným výrobcem pneumatik na celém světě, který se zaměřuje na produkty a služby, jejichž cílem je zajistit bezpečnou jízdu v drsných severských podmínkách.

Letní pneumatiky

Letní pneumatiky

Pneumatiky jsou jediným kontaktním bodem mezi vozidlem a vozovkou. Proto představují nejvýznamnější část vozidla, která aktivně ovlivňuje bezpečnost jízdy. Vybrat si kvalitní pneumatiku znamená zvolit si bezpečnost a ekonomické výhody.

Úspěchy v testech

Naše kompletní produktová nabídka je přizpůsobena pro různé trhy a pokračuje v dosahování úspěchů v testech motoristických časopisů rok co rok. Na naše produkty se můžete spolehnout při jakýchkoli podmínkách. Zde je přehled srovnávacích testů, kterých se naše letní a zimní pneumatiky zúčastnily.

Historie

Firma Nokian Tyres plc byla založena v roce 1988 a kořeny společnosti sahají až do roku 1898, kdy byl postaven Suomen Gummitehdas Oy neboli finský závod na výrobu gumy. 

Inovace

Nepřetržitý vývoj našich pneumatik se odvíjí od vás a všech řidičů, pro něž chceme zdokonalit každodenní jízdu a zaručit její maximální bezpečnost.

Udržitelnost

Společná odpovědnost za stav životního prostředí nás vede k užívání bezpečných pneumatik ohleduplných k životnímu prostředí a k efektivním, ale šetrným výrobním procesům.

Naše světové rekordy

Rekordu bylo dosaženo ve spolupráci s vývojovým týmem společnosti Nokian Tyres a profesionály z „pit stopu“ Vianor. Vůz BMW 330 s výkonem 400HP byl vybaven pneumatikami Nokian Tyres s technologií aramidových bočnic. Nový světový rekord naměřili 31. srpna 2016 na letišti Seinäjoki.

První pneumatika na světě s vysunovacími hroty

Vynálezce první zimní pneumatiky na světě udává trend se svým jedinečným konceptem vysouvacích hrotů na pneumatice Nokian Hakkapeliitta. Pouhým stisknutím tlačítka může řidič vysunout hroty, a tím vylepšit záběr pneumatiky. Když hroty nejsou potřebné, jednoduše se zasunou zpět do pneumatiky.