Pá listopadu 12 01:33 2021 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Překonejte proměnlivé zimní podmínky s vynálezcem zimních pneumatik

Společnost Nokian Tyres, vynálezce zimních pneumatik, vyvíjí nové a revoluční pneumatiky již od roku 1934. Úsilí o maximální bezpečnost a prémiovou kvalitu je v její moderní řadě pneumatik patrné dodnes. Zimní pneumatiky Nokian Tyres jsou vyvíjeny tak, aby fungovaly na sněhu, ledu a sněhové břečce, stejně jako na suché vozovce a pomohly tak řidičům překonat proměnlivé podmínky nadcházející zimní sezóny.

Prémiové pneumatiky od vynálezce zimních pneumatik

Společnost Nokian Tyres vyrobila v roce 1934 vůbec první zimní pneumatiku na světě kvůli skutečné potřebě bezpečnosti v obtížných podmínkách severské zimy. Průlomová inovace ‒ ve finštině nazvaná Kelirengas (v překladu „pneumatika do špatného počasí“) ‒ byla vyvinuta pro nákladní vozidla a autobusy. O dva roky později vznikla verze pro osobní vozidla s názvem „Snow Hakkapeliitta“. Tyto dva vynálezy odstartovaly skutečnou revoluci v jízdní bezpečnosti v zimě, která se v automobilovém průmyslu promítá po celých 85 let od svého vzniku.

Od samotného počátku vytvářela společnost Nokian Tyres nejbezpečnější pneumatiky pro všechny jízdní situace díky přísnému testování v reálných podmínkách. Testovací centrum „Bílé peklo“ ve finském Ivalu je celosvětově proslulé místo, kde se pneumatiky testují v drsných zimních podmínkách vysoko nad polárním kruhem. Nejnovějším zařízením v síti testovacích center Nokian Tyres, je nové, ultramoderní centrum v Santa Cruz de la Zarza ve Španělsku. „Hakka okruh“, jak se mu také důvěrně říká, umožňuje do budoucna posunout přísné testování ještě dál a poskytuje vynikající zázemí pro testování nejen letních a celoročních pneumatik, ale také pneumatik zimních. Podmínky simulující středoevropská léta i zimy zajišťují, že jsou všechny produkty Nokian Tyres podrobeny nelítostným testům v autentických evropských klimatických podmínkách.

Zajistěte si nejbezpečnější jízdní zkušenost s moderními zimními pneumatikami Nokian Tyres

„Ať už si pro nadcházející zimní sezónu vyberete naše zimní, nebo celoroční pneumatiky, můžete se vždycky spolehnout na jejich výjimečnou bezpečnost v extrémních situacích, jako na sněhu a sněhové břečce, a jejich nekompromisní odolnost a dlouhou kilometrovou životnost,“ říká Martin Dražík, produktový manažer pro střední Evropu ve společnosti Nokian Tyres. „Naše pneumatiky pro SUV a užitková vozidla jsou zpevněné aramidovými bočnicemi. Jedná se o vyspělou technologii, kterou nenabízí žádný jiný výrobce a která zaručuje spolehlivou ochranu před průrazy a průpichy při kontaktu s například ostrými kameny či obrubníky,“ říká M. Dražík.

Tuto technologii využívá také nový letošní model – Nokian Snowproof C, bezpečná a spolehlivá zimní pneumatika určená pro těžká užitková vozidla. Celoroční verze Nokian Seasonproof C zajišťuje bezpečnost v zimních podmínkách a přitom si uchovává vynikající jízdní vlastnosti po celý rok.

Prémiová zimní pneumatika Nokian Snowproof pro osobní vozidla a její UHP verze Nokian Snowproof P představují vynikající volbu pro cestování během středoevropských zim. Jedinečné vlastnosti byly vyvinuty ve spolupráci s Mikou Häkkinenem, dvojnásobným mistrem ve Formuli 1, který se podílel na vývoji a testování tohoto unikátního modelu.

Co se týče stále populárnějších SUV vozidel, zima vyžaduje pevné a stabilní vysokovýkonné pneumatiky, které jsou schopné unést i vyšší zatížení a jsou vhodné také pro jízdu na zasněžených a zledovatělých vozovkách. Naše oblíbená pneumatika Nokian WR SUV 4 je přesně taková.

V mírném klimatu budete možná raději chtít jezdit s celoročními pneumatikami Nokian Tyres, které zaručují spolehlivost a prvotřídní bezpečnost na zimních vozovkách, stejně jako špičkové výkony a komfort během letních měsíců.

Všechny zimní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres jsou označeny symbolem 3PMSF, který prokazuje, že jsou vhodné pro užití v zimě. Pneumatiky od nejseverněji umístěného výrobce pneumatik zvládají i ty nejnáročnější podmínky bez jakýchkoliv kompromisů z hlediska jejich výkonů na mokrých i suchých silnicích.

„Při výběru pneumatik hledejte především produkty od renomovaných výrobců, o kterých je známo, že zaručují prémiovou kvalitu z hlediska bezpečnosti a odolnosti. To platí nejen pro zimní pneumatiky,“ dodává M. Dražík.

Nejnovější modely zimních pneumatik Nokian Tyres:

 • Pro osobní vozidla: Nokian Snowproof, Nokian Snowproof P
 • Pro SUV: Nokian WR SUV 4
 • Pro užitková vozidla: Nokian Snowproof C

Nejnovější modely celoročních pneumatik Nokian Tyres:

 • Pro osobní vozidla: Nokian Seasonproof
 • Pro SUV: Nokian Seasonproof SUV
 • Pro užitková vozidla: Nokian Seasonproof C

Jak si vybrat správnou pneumatiku

 • Nejprve se ujistěte, že má pneumatika správný rozměr pro vaše vozidlo. Použitím nesprávného rozměru se zvyšuje riziko poškození pneumatiky a ohrožuje se vaše bezpečnost při jízdě v náročných zimních podmínkách.
 • Pokud si nevíte rady, podívejte se do návodu k obsluze vozidla, v němž by měly být uvedeny vhodné rozměry pneumatik. Můžete také zavolat do vašeho pneuservisu nebo autorizovanému prodejci, kde vám rádi pomohou.
 • Vyberte si zimní pneumatiky podle povětrnostních podmínek ve vaší zemi. V mírném klimatu si můžete vybrat také celoroční pneumatiky.
 • Symbol sněhové vločky (3PMSF) označuje, že pneumatika byla oficiálně schválena pro užití v zimních podmínkách.
 • Nové evropské klasifikační štítky pneumatik vám také usnadní výběr. Specifické informace o produktu, jako je jejich přilnavost na sněhu a ledu nebo palivová účinnost, jsou poskytovány ve standardizovaném formátu, který vám umožňuje snadno mezi sebou porovnávat jednotlivé modely pneumatik.

 

Stáhnout fotografie

Přečtěte si více:

Jak byla vynalezena první zimní pneumatika na světě

Testování v extrémních podmínkách

Záruky Nokian Tyres

 

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR Manager McCann Prague, 00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR Manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,
[email protected]