Čt února 25 11:40 2016 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Společnost Nokian Heavy Tyres uvádí na trh novou zimní pneumatiku Nokian Hakkapeliitta Loader pro kolové nakladače

Pneumatika Nokian Hakkapeliitta Loader představuje další přírůstek do rodiny zimních pneumatik Nokian pro kolové nakladače. Tato zcela nová pneumatika je speciálně navržena pro zimní použití na kolových nakladačích všude tam, kde zákazníci potřebují příkladnou přilnavost na sněhu a ledu. Využití najde obvykle na vozidlech pro zimní údržbu letišť, silnic a městských komunikací. Pneumatika Nokian Hakkapeliitta Loader je k dispozici ve třech rozměrech: 17,5 R25, 20,5 R25 a 23,5 R25.

– Tato pneumatika nabízí ty nejlepší vlastnosti, které při profesionální práci v zimě zajišťují maximální přilnavost a výkon. Současně jsme ale mysleli i na možnost využití v létě. „Pneumatika je navržena bez jakéhokoliv dopadu na trvanlivost při použití v létě,” shrnuje Matti Kaunisto, produktový manažer společnosti Nokian Heavy Tyres.

Špičkový výkon na sněhu a ledu

Na jaře roku 2014 uvedla společnost Nokian Heavy Tyres na trh pneumatiku Nokian Hakkapeliitta TRI a rozšířila tak sortiment zimních pneumatik o pneumatiky pro traktory. Sortiment se nyní dále rozšiřuje o pneumatiku Nokian Hakkapeliitta Loader, která je určena pro kolové nakladače. Diagonální lamelování vytváří drážky na blocích běhounu. Tím se zvyšuje počet hran, které jsou ve styku s jízdním povrchem a zlepšují tak podélnou a boční přilnavost.

- „Tady u nás, vysoko nad severním polárním kruhem, musí mít vozidla údržby silnic velice kvalitní zimní pneumatiky”, uvádí Ari Räisänen, řidič jednoho ze strojů, na kterých pneumatiky Nokian Hakkapeliitta Loader testují.

V laponském městě Kolari na severu Finska nabízejí služby úklidu sněhu několika zákazníkům.

- „Během sezóny, zhruba po dobu 6 měsíců, sníh odklízíme nepřetržitě. V tomto období je naše průměrná pracovní doba i 12 hodin denně. Musím říct, že úroveň přilnavosti nové pneumatiky Nokian Hakkapeliitta Loader mě ohromila. Díky tomu, že je na pneumatiky spolehnutí, se mohu soustředit i na další věci, což mi hodně ulehčuje práci”, říká dále Räisänen.

Pneumatika Nokian Hakkapeliitta Loader – vlastnosti

Pneumatika Nokian Hakkapeliitta Loader má jedinečný otevřený vzorek s lamelami, který zajišťuje maximální přilnavost a schopnost samočištění. Tento hrubý vzorek tak nabízí příkladnou přilnavost v podélném i bočním směru. Nová pryžová směs běhounu spolu s přidanou vrstvou pryže na povrchu běhounu zvyšují úroveň přilnavosti a také životnost pneumatiky. Vzorek běhounu je asymetrický a jsou na něm vyznačena místa pro osazení hřebů. Pneumatika Nokian Hakkapeliitta Loader je k dispozici ve třech velikostech.

Přeborník na extrémní podmínky

Společnost Nokian Tyres je nejsevernějším výrobcem pneumatik na světě. Společnost vyvinula a vyrobila první zimní pneumatiku na světě v mrazivém roce 1934. O dva roky později spatřila světlo severského studeného světa pneumatika Nokian Hakkapeliitta, která se od té doby stala legendou všude tam, kde ví, jak vypadá nefalšovaná zima. Jedinečné inovace držely pneumatiky Hakkapeliitta na prvních místech testů časopisů rok za rokem, desetiletí za desetiletím.

Už od samých počátků směřovala společnost Nokian Tyres pečlivým testováním a vývojem k bezpečnější a ekologicky přívětivější pneumatice. Daleko za severním polárním kruhem má společnost Nokian Tyres obrovské zkušební středisko Ivalo Testing Center známé též jako „White Hell”. Středisko se rozkládá na ploše přes 700 hektarů. Zimní pneumatiky se tu testují v extrémních podmínkách a 24 hodin denně.

Společnost je jediným výrobcem pneumatik na světě, který se zaměřuje na výrobky a služby umožňující bezpečnou přepravu v severských podmínkách. Její inovativní pneumatiky pro osobní i nákladní automobily a těžké stroje se prodávají především v oblastech, kde sníh, lesy a náročné jízdní podmínky v důsledku změn ročních období jsou tou nejpřirozenější věcí.

Pneumatika Nokian Hakkapeliitta Loader

Prohlédněte si videa a zjistěte více o pneumatice Hakkapeliitta Loader
www.nokiantyres.com/hakkapeliittaloader

Akční fotografie –Nový světový rekord nejrychlejšího traktoru www.nokiantyres.com/hakkapeliittaloader_photos

Další informace:

Pneumatika Nokian Hakkapeliitta Loader – Zvládne cokoli
https://youtu.be/ONSmByxBS9M 

Jak byla vynalezena první zimní pneumatika světa https://www.nokiantyres.cz/firma/o-nas/historie/vice-nez-80-let-od-vynalezu-zimni-pneumatiky/jak-byla-vynalezena-prvni-zimni-pneumatika-na-svete/

Nokian Heavy Tyres Ltd. 
Marketingový manažer, Jarkko Puikkonen, tel.: +358 104 017 201 
[email protected]

Produktový manažer Matti Kaunisto, tel.: +358 104 017 228 
[email protected] 
www.nokiantyres.com/heavy

Facebook: www.facebook.com/nokianheavytyres 
Twitter: https://twitter.com/nokianheavy 
YouTube: https://www.youtube.com/user/NokianTyresCom 
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc