Čt duben 6 01:00 2017 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Portfolio letních pneumatik Nokian Tyres 2017

Zastaví vás včas

Základem bezpečného cestování v průběhu nadcházející letní sezóny a dovolených jsou bezpochyby kvalitní letní pneumatiky. Finský výrobce Nokian Tyres uvádí na trh jednu novinku a současně rozšiřuje nabídku stávajících produktů.

Letní pneumatiky by se měly nasazovat do provozu hned po skončení chladných zimních dnů, kdy denní teplota přesáhne několik dnů za sebou více než 7 stupňů Celsia. Pravidelná kontrola správné úrovně tlaku v pneumatikách jim zaručuje nejen správnou účinnost, ale také ideální životnost. Při výběru letních pneumatik nezapomínejte i na důležitá kritéria, jakými jsou například správný rozměr, účel užití, rychlostní nebo hmotnostní indexy, síla bočnic a profesionální přístup autorizovaných pneuservisů. V případě nejasností při výběru se můžete kdykoliv obrátit na nejbližšího autorizovaného prodejce Nokian Tyres.

Nová Nokian Rockproof – výjimečná pneumatika pro offroad, větší SUV vozy i profesionální užití

Nokian Rockproof

Novinka určená pro skutečné offroadové nadšence, větší SUV a lehká nákladní vozidla. Poskytuje trvalé výkony a extrémní výdrž díky speciální směsi Nokian Rockproof Hybrid, která zvládá i nečekané nárazy při náročném offroadovém užití. Optimalizovaná podpora dezénových bloků zajišťuje přesnější ovladatelnost a stabilitu. Pneumatika je vysoce odolná vůči průpichům a průrazům, s agresivním dezénem, odvaděči kamenů a unikátní technologií aramidových bočnic Nokian. Nabízena v rozměrech 16 - 17 palců s rychlostním indexem Q (160 km/h), v průběhu roku bude nabídka rozšířena také o další rozměry.

Nokian Line SUV a Nokian zLine SUV – jedinečné SUV pneumatiky s aramidovými bočnicemi

Nokian Line SUV

Velmi oblíbené prémiové SUV letní pneumatiky zajišťující mimořádný komfort a bezpečnost. Nabízejí špičkový výkon na nerovném povrchu i v městském provozu a také jedinečnou přilnavost na mokru. Bočnice jsou pro maximální odolnost a ochranu před defekty vyztužené aramidovými vlákny. Nízká spotřeba a vynikající pocit z jízdy činí tyto SUV pneumatiky velmi populárními. Pneumatika Nokian Line SUV se umístila na 3. místě v testu letních pneumatik ADAC 2017 a byla úspěšná rovněž v testech TCS a ÖAMTC. Řada Nokian zLine SUV je určena pro výkonné SUV sportovní vozy a jízdu ve vysokých rychlostech. Na SUV pneumatiky se vztahuje aramidová záruka Nokian Tyres – při náhodném poškození bočnice obdrží zákazník zdarma nový odpovídající výrobek. Nokian Line SUV je dostupná v rozměrech 15 – 19 palců s rychlostními indexy H, T a V. Nokian zLine SUV je potom dostupná v rozměrech 17 – 22 palců s rychlostními indexy V, W a Y.

Nokian eLine 2 – maximální bezpečnost a úspornost v ekologickém balení

Nokian eLine 2

Skvělá letní pneumatika s klasifikací AA a extrémně tichým provozem zaručuje špičkový a spolehlivý výkon za každého počasí. Nabízí nejlepší možnou přilnavost za mokra a palivovou účinnost ve třídě A podle štítku EU. Jedinečná technologie Nokian Tyres Coanda efektivně zabraňuje vzniku aquaplaningu. Pryžová směs je výjimečná v širokém teplotním rozsahu, zlepšuje přilnavost za mokra a snižuje valivý odpor, šetří palivo až o 0,6 l na 100 km. Pneumatika je stvořena také pro vysokou úsporu energie u elektromobilů či hybridních pohonů. Nabízena v rozměrech 15 – 16 palců s rychlostními indexy H a W.

Nokian zLine  - špičkový výkon ve vysokých rychlostech

Perfektní sportovní pneumatika pro řidiče, kteří vyžadují výkon a precizní odezvu i ve vysokých rychlostech. Jedinečné přepadové drážky Swoop Grooves spolu s leštěnými hlavními drážkami běhounu zvyšují na maximum účinnost proti aquaplaningu. Speciální pryžová směs Nokian Intelligent UHP Silica dovoluje pneumatice zachovat stabilní přilnavost ve všech rychlostech a také v širokém rozmezí teplot od jara až do podzimu. Pneumatika je skvělá nejen pro sportovní vozy všech značek. Byla označena jako vysoce doporučená v testu letních pneumatik, který v roce 2017 uskutečnil německý časopis Auto Zeitung. Dostupná v rozměrech 16 –21 palců s rychlostními indexy V, W, X a Y.

Nokian iLine  - ideální prémiová kvalita pro středoevropské podmínky

Letní pneumatika s vynikající palivovou účinností určená pro malé a středně velké rodinné vozy zajišťuje efektivní ochranu před aquaplaningem díky drážkám Venturi Grooves. Celosiliková směs Nokian iLine Silica zaručuje dobrou přilnavost na mokrém povrchu a nízký valivý odpor při všech teplotách. Tichý provoz je zajištěn Silent Groove designem na stěnách podélných žeber pneumatiky. Dostupná v rozměrech 13 –16 palců s rychlostními indexy T a H.

Nokian Line  - velmi účinná, efektivní a oceňovaná

Prémiová pneumatika s vynikajícími výkony za sucha i mokra. Speciální technologie přepadových drážek zabraňuje aquaplaningu i v náročných povětrnostních podmínkách. Pneumatika zaručuje přesnou odezvu řízení, stabilitu, nízký valivý odpor a úsporu paliva díky technologii Cross-Block lamel na středových žebrech pneumatiky. Tichá a pohodlná pneumatika s dlouhou životností, vysoce oceňovaná v nezávislých evropských testech letních pneumatik, které v roce 2017 uskutečnil například ADAC, ÖAMTC a TCS. Dostupná v rozměrech 13 –17 palců s rychlostními indexy T, H, V a W.

Nokian cLine Van a Nokian cLine Cargo - stabilita, odolnost a bezpečnost pro náročné profesionální užití

Stabilitu a odolnost pneumatik řady Nokian cLine zvyšují trojúhelníkové podpory, které zároveň zpomalují její opotřebení. Nová směs pryže Clinch úspěšně minimalizuje hluk ve vozidle. Středová drážka se dnem ve tvaru vlny významně snižuje riziko aquaplaningu při letních deštích. Nokian cLine Van je dostupná v rozměrech 14 – 17 palců s rychlostními indexy S a T. Pneumatika Nokian cLine Cargo je k dispozici v rozměrech 15 – 17 palců s rychlostními indexy S, T a R.

Všechny letní pneumatiky Nokian Tyres využívají unikátní patentovanou technologii indikátoru opotřebení a bezpečnosti – DSI (Driving Safety Indicator), který je umístěn přímo na běhounu pneumatiky. Díky němu může řidič pouhým pohledem na řadu čísel na běhounu zkontrolovat zbývající hloubku dezénu v milimetrech. Čísla mizí přímo úměrně tomu, jak se pneumatika opotřebovává. Nokian Tyres doporučuje pro zachování optimálních vlastností a bezpečnosti u letních pneumatik minimální hloubku dezénu 4 mm.

Extrémní testování

Nezáleží na tom, jaké máte vozidlo – pneumatiky představují za všech okolností jediný kontaktní bod s vozovkou. „V našich testovacích centrech simulujeme jízdní extrémy ve všech ročních obdobích a ve všech možných podmínkách. Důkladné testování zajišťují nejen naše moderní testovací zařízení a přesné nástroje, ale také pozorování našich zkušených testovacích řidičů,“ říká Hannu Liitsola, výkonný ředitel Nokian Tyres pro střední Evropu.

Vývoj vyspělých produktů Nokian Tyres je založený na více než 80 letech zkušeností v oboru, náročném testování a nepřetržitém hledání nových řešení. Nokian Tyres je celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik a své produkty uzpůsobuje potřebám různých oblastí, protože rozličné podmínky užití kladou na pneumatiky odlišné požadavky. Z tohoto důvodu společnost testuje své průkopnické pneumatiky po celém světě. Ucelené know-how a vysoká úroveň inovací slouží při vývoji produktů základnímu cíli: bezpečnosti.  

Úspěchy Nokian Tyres v testech letních pneumatik

Více informací o úspěších v testech letních pneumatik naleznete zde:
https://www.nokiantyres.cz/inovace/test-uspech-nokian-pneumatiky/ 

Fotografie ve vysokém rozlišení jsou ke stažení zde:
www.nokiantyres.com/CE-summer-tyres

Více informací o letních pneumatikách značky Nokian Tyres najdete zde: https://www.nokiantyres.cz/pneumatiky/osobni-pneumatiky/letni-pneumatiky/

Kontakt

Pro více informací se prosím obraťte na:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Michalová, Public Relations Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, [email protected]

O Nokian Tyres

Společnost Nokian Tyres byla založena v roce 1988 a její kořeny sahají až do roku 1898, kdy vznikla finská gumárenská společnost Gummitehdas Oy. Společnost je nejseverněji umístěným výrobcem pneumatik na světě. Její výrobky podporují a usnadňují bezpečnou jízdu v náročných podmínkách. Inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku jsou prodávány především v oblastech se sněhem, lesy a náročnými jízdními podmínkami, které jsou způsobeny měnícími se ročními obdobími.

V roce 2015 činily čisté tržby společnosti přibližně 1,4 miliard eur a ke konci roku zaměstnávala 4 400 zaměstnanců. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki. Výrobní závody se nacházejí ve Finsku a v Rusku. V sídle společnosti ve finském městě Nokia se provádí centralizovaný vývoj produktů, vyrábí se prototypy a probíhá jejich testování. Veškeré produkty jsou vyráběny se zaměřením na udržitelnou bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí během celého životního cyklu výrobku. Světová centrála společnosti Nokian Tyres se nachází ve finském městě Nokia, evropské vedení sídlí v Praze.

Více informací o společnosti naleznete na stránkách: www.nokiantyres.cz