Po května 10 07:56 2021 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nokian Powerproof a Nokian Wetproof: spolehlivé výkony a bezstarostná jízda na středoevropských letních silnicích

Výrobce prémiových pneumatik Nokian Tyres dosáhl mezinárodního úspěchu za své vysoce kvalitní pneumatiky a vynikající bezpečnost a jízdní komfort, které zajišťují. Tato skandinávská legenda vždy doporučovala klást na první místo bezpečnost a kvalitu, protože tyto vlastnosti zaručují řidičům bezstarostnou jízdu ve všech podmínkách. Při rozhodování o nejlepších letních pneumatikách pro vaše vozidlo mohou pomoci nezávislé testy renomovaných mezinárodních magazínů či autoklubů, protože štítky na pneumatice poskytují pouze velice omezené informace.

Mezi technologicky nejvyspělejší a nejnovější letní pneumatiky Nokian Tyres patří Nokian Wetproof, Nokian Wetproof SUV, Nokian Powerproof, a Nokian Powerproof SUV. Byly vyvinuty do stále proměnlivějších podmínek letního počasí, které se často projevuje velkými výkyvy v teplotách a následně náhlými změnami jízdních podmínek. Správná sada kvalitních pneumatik však může řidičům pomoci se těmto změnám velice rychle uzpůsobit.

Prvotřídní bezpečnost od prvních jarních dnů až po pozdní podzim

Pneumatika Nokian Wetproof zajišťuje stabilní výkony v deštivých dnech a zvýšený jízdní komfort na špatných silnicích.
„Díky speciálně vyvinutému konceptu dvojí bezpečnostní zóny a nové generaci směsi pryže zaručuje letní pneumatika Nokian Wetproof prvotřídní bezpečnost, stabilitu a přilnavost na mokrém povrchu. Řidiči se tak mohou snadno vypořádat s proměnlivými podmínkami letního počasí, jako jsou náhlé výkyvy teplot nebo přívalové deště či silné přeháňky. Stejné vlastnosti poskytuje i na suchém povrchu včetně horkem rozpálených dálničních povrchů,“ říká Martin Dražík, odborník a produktový manažer v Nokian Tyres pro střední Evropu.

V nezávislém testu pneumatik uskutečněném prestižním německým časopisem Auto Motor und Sport (č.7/2021) se pneumatika Nokian Wetproof umístila na sdíleném druhém místě s označením „velmi dobrá“. Výsledky testu vyzdvihují hlavně její bezpečnost při jízdě na mokrém povrchu, harmonickou spolupráci s ESC systémem vozu a rovněž velmi snadnou ovladatelnost na suchém asfaltu. Sdílené druhé místo jí bylo přisouzeno také dalším německým magazínem AUTO Strassenverkehr (č. 8/2021), v jehož testu se stala také jasným vítězem z hlediska poměru ceny a výkonů.

Další test německého uznávaného autoklubu ACE Lenkrad (březen 2021) hodnotí Nokian Wetproof jako dobře vyváženou pneumatiku bez zjevných slabin. Podtrhuje také její velice dobrý poměr ceny a výkonů. Z hlediska zpětné vazby na trhu obdržela pneumatika hodnocení 4,5 z 5, které prokazuje, že spotřebitelé byli s jejími výkony velice spokojeni.

Nokian Wetproof SUV, verze určená pro SUV kategorie vozů, je z hlediska výkonů prvotřídním prémiovým výrobkem s použitím patentované technologie aramidových bočnic. Není proto divu, že se stala velmi oblíbenou volbou mezi majiteli SUV vozů. V testu německého magazínu Auto Bild Allrad magazínu (březen 2021) byla hodnocena jako „dobrá“ a zajistila si přední páté místo. Silnými stránkami pneumatiky jsou podle testu magazínu krátká brzdná dráha na mokrém a suchém povrchu a bezpečnost díky vysoké odolnosti vůči aquaplaningu. V neposlední řadě test vyzdvihuje důležitou vlastnost pro kategorii SUV vozů, a to efektivní záběr pneumatiky na travnatém a štěrkovém povrchu.

Sportovní vozy se na dlouhých letních cestách musí spolehnout na bezpečnost a stabilitu

Pneumatika Nokian Powerproof pro sportovní vozy, nejnovější přírůstek v kategorii UHP, je oblíbená nejen u vyznavačů rychlé a bezpečné jízdy.

Prémiová kvalita pneumatiky Nokian Powerproof neunikla pozornosti populárního polského motoristického časopisu Motor (č.14/2021). V jeho testu obsadila třetí místo a byla oceněna za to, že řidičům zajišťuje dobrou ovladatelnost jak na mokrých, tak suchých vozovkách, navíc je tichá a pohodlná. Podle časopisu zároveň nabízí velice dobré výkony za atraktivní cenu.

V testu italského magazínu Quattroruotte získala pneumatika nejvyšší počet bodů v porovnání se všemi ostatními testovanými produkty. Byla oceněna pro svou vysokou míru přilnavosti na suchém povrchu, vynikající jízdní komfort a rychlou jízdu na mokru. Pneumatika Nokian Powerproof byla také ohodnocena jako „dobrá“ v testu letních pneumatik uskutečněném německým časopisem Gute Fahrt. Podle něj zajišťuje pneumatika Nokian Powerproof přesné reakce, výjimečnou ovladatelnost a komfort.

Pneumatika Nokian Powerproof SUV zaručuje bezpečnou a bezstarostnou jízdu. Má silnou kostru uzpůsobenou pro užití u výkonných SUV vozidel a bočnice využívající patentovanou technologii aramidových bočnic Nokian Tyres.

Celoroční pohodlí pro evropské řidiče se zárukou špičkových výkonů

Mnoho řidičů upřednostňuje celoroční pneumatiky, které není třeba dvakrát do roka měnit a kupovat tak druhou sadu pneumatik a ráfků. Řidiči by měli mít na paměti, že letní pneumatiky poskytují nejvyšší možnou bezpečnost a výkony v létě a zimní pneumatiky zase v zimě.
Nová řada celoročních pneumatik Nokian Seasonproof byla speciálně vyvinuta tak, aby uspokojila potřeby středoevropských řidičů a přizpůsobila se jak zimním, tak letním jízdním podmínkám. Díky svému novému dezénu optimalizovanému pro celoroční užití využívá pneumatika několik inovací, které zaručují maximální bezpečnost, vynikající odolnost vůči opotřebení a nízký valivý odpor po celý rok.

„V dnešní době roste potřeba větší bezpečnosti v nečekaných mokrých nebo sněhových podmínkách bez ohledu na roční období. To představuje jeden z hlavních důvodů, proč je řada středoevropských vozidel vybavena pneumatikami, které dokážou zvládnout jakékoliv proměnlivé počasí,“ říká Martin Dražík.

Podle nedávného spotřebitelského průzkumu, který společnost Nokian Tyres uskutečnila mezi uživateli celoročních pneumatik*, oceňovali evropští řidiči především jejich celoroční bezpečnost ve všech povětrnostních podmínkách. Mezi další zmiňované vlastnosti v proměnlivých jízdních podmínkách patřila také dobrá přilnavost a ovladatelnost, odolnost vůči opotřebení a oděru a bezpečnostní vlastnosti na zimních vozovkách.

* Průzkum celoročních pneumatik 2020. Údaje jsou založeny na on-line průzkumu, který na žádost společnosti Nokian Tyres uskutečnila v květnu 2020 společnost pro průzkum trhu YouGov. Průzkum proběhl ve čtyřech zemích (Německo, Francie, Itálie a Polsko) na vzorku 300 uživatelů celoročních pneumatik z každé země

 

Více informací:

Aktuální nabídka prémiových letních pneumatik Nokian Tyres

Nové celoroční pneumatiky Nokian Tyres

Výsledky letních pneumatik Nokian Tyres v testech

 

Fotografie:

Stáhnout fotografie zde

 

Kontakty:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,
[email protected]