St února 1 12:28 2017 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Větší odolnost a ochrana nejen v náročných jízdních podmínkách

Předejděte poškození vašich pneumatik, aramidem zesílené bočnice zaručují efektivní ochranu před defekty

Neopatrné parkování u obrubníku nebo kontakt s výmolem mohou vážně poškodit vaši pneumatiku. Stejně tak ji z provozu může vyřadit i ostrý kámen. Pokud pneumatika utrpí tupý nebo ostrý náraz, měl by ji co nejdříve zkontrolovat odborník na pneumatiky. Poškození bočnice totiž vyžaduje ve většině případů nákup a montáž nové pneumatiky.

Nokian Tyres Aramid Sidewall

Patentovaná technologie aramidových bočnic od Nokian Tyres však poskytuje novou úroveň odolnosti a ochrany nejen v náročných jízdních podmínkách. Spočívá v silném, syntetickém aramidovém vlákně obsaženém v pryžové směsi na bočnicích, které tím zesiluje. Díky aramidovému vláknu je pneumatika dokonale odolná vůči nárazům, průrazům a průpichům, které by jinak mohly velice snadno poškodit pneumatiku a vyřadit váš vůz z provozu.

Přidaná hodnota pro zákazníky

Společnost Nokian Tyres nyní rozšiřuje užití své patentované technologie aramidových bočnic i mimo stávající SUV pneumatiky, které jsou určeny do rychle se měnících a náročných zimních podmínek. Jedinečné aramidové vlákno, které zvyšuje ochranu a bezpečnost pneumatik, tak bude od začátku roku 2017 k dispozici u ještě většího počtu produktů. V budoucnu budou tuto technologii využívat také zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta LT a letní pneumatiky Nokian Rotiiva.

„Dostali jsme hodně pozitivních reakcí od řidičů SUV, kteří naši inovaci ohodnotili jako velice prospěšnou v praxi. Tato jedinečná vlastnost, která zaručuje větší odolnost, přináší našim zákazníkům vyšší počet bezstarostných kilometrů. Náhodně poškozená pneumatika představuje vysoké náklady, ale aramidové bočnice, které chrání pneumatiku před bočními nárazy, ji mohou ochránit dokonce i celkově,“ říká Petri Niemi, vedoucí produktového managementu v Nokian Tyres.

„Nepřetržitě vyvíjíme nové produkty. Naším cílem je ale také zdokonalovat vlastnosti našich stávajících produktů a přinášet tak spotřebitelům a maloobchodním prodejcům přidanou hodnotu,“ dodává P. Niemi.

Stavba aramidových bočnic, která byla poprvé použita u hrotované, v testech vítězící pneumatiky Nokian Hakkapeliitta 8 SUV, je výjimečně odolná proti opotřebení a defektům. Toto extrémně silné vlákno se užívá rovněž v letectví a obranném průmyslu.

Na technologii aramidových bočnic upozorňuje logo uvedené na bočnicích každého produktu, který ji využívá. Naše rozšířená řada produktů s aramidovými bočnicemi je následující:

Produkty nově využívající technologii aramidových bočnic od 1. ledna 2017:

Nokian Rockproof 
Nokian Rotiiva AT Plus & Nokian Rotiiva AT 
Nokian Rotiiva HT

Stávající produkty s technologií aramidových bočnic:

Nokian Hakkapeliitta R2 SUV 
Nokian Weatherproof SUV 
Nokian WR SUV 3 
Nokian Line SUV 
Nokian zLine SUV

Odolnost jako nikdy předtím – video:
https://youtu.be/P2yjARS7frM

Takto funguje technologie aramidových bočnic – video:
http://youtu.be/N5LvBke-UqY

Nokian Tyres – celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik

Kontakt:

Pro více informací se prosím obraťte na:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, [email protected]