Út října 17 12:38 2023 v kategoriích Firemní zprávy, Zprávy o produktech

O JEDNU SEZONU NAVÍC: Nokian Tyres Seasonproof 1 nabízí vyšší počet najetých kilometrů a špičkovou bezpečnost po celý rok

Skandinávský výrobce prémiových pneumatik Nokian Tyres modernizuje svou středoevropskou celoroční pneumatiku Nokian Tyres Seasonproof. Pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 se vyznačují zvýšenou odolností proti opotřebení a větším počtem najetých kilometrů a nabízejí ucelený sortiment pro osobní automobily, crossovery i SUV. Celoroční pneumatiky Nokian Tyres jsou určeny pro řidiče, kteří potřebují spolehlivost a prvotřídní bezpečnost pro zasněžené a rozbředlé zimní dny, ale zároveň ocení vynikající výkon a bezproblémový pocit z jízdy v létě.

Nová pneumatika Nokian Tyres Seasonproof 1 byla vyvinuta pro potřeby středoevropských řidičů a je navržena tak, aby byla flexibilní a přizpůsobivá po celý rok. Podle celoročního spotřebitelského průzkumu* společnosti Nokian Tyres si evropští řidiči cení především bezpečnosti za všech povětrnostních podmínek po celý rok. Mezi nejdůležitější vlastnosti patřila také přilnavost a ovladatelnost s dobrou odolností proti opotřebení a bezpečné vlastnosti v zimě v měnícím se prostředí. 

Již několik let roste segment celoročních pneumatik nejvíce ve střední Evropě. Celkově se trh za posledních pět let téměř zdvojnásobil. 

„Mezi jednotlivými zeměmi existují rozdíly, ale například Francie, jeden z největších celoročních trhů, ztrojnásobila své prodeje. Prodejci i spotřebitelé si uvědomují, že produkty jako Nokian Tyres Seasonproof 1 jsou ideální volbou pro středoevropské řidiče, kteří mohou zažívat nepředvídatelné zimní počasí a potřebují celoroční volbu. Všestranné bezpečnostní vlastnosti a pohodlí při jízdě ve čtyřech ročních obdobích jsou hlavními důvody, proč se stále více evropských vozidel vybavuje celoročními pneumatikami,“  říká Tommi Alhola, viceprezident divize osobních pneumatik pro střední Evropu společnosti Nokian Tyres.

 

Konstrukce běhounu je přizpůsobena optimálnímu celoročnímu používání a několik inovativních technických řešení zajišťuje maximální bezpečnost, zvýšenou odolnost a nízký valivý odpor. Aby bylo možné ujet ještě více kilometrů, přichází Nokian Tyres Seasonproof 1 s výrazným zlepšením odolnosti proti opotřebení, což může znamenat jednu jízdní sezonu navíc. ** 

„Více ujetých kilometrů znamená delší životnost pneumatiky. Na základě interních testů je odolnost proti opotřebení ve srovnání s celoroční pneumatikou Nokian Tyres Seasonproof, která byla uvedena na trh před dvěma lety, až o 30 % vyšší. Uvedením této modernizované verze na trh jsme schopni ještě lépe sloužit řidičům ve střední Evropě a nabídnout jim jízdní sezonu navíc,“ vysvětluje Jarno Röytiö, manažer vývoje pneumatik Nokian Tyres.

 

Modernizovaná pneumatika Nokian Tyres Seasonproof 1 nabízí řidičům ve střední Evropě bezpečnost a celoroční pohodlí. Všechny velikosti jsou opatřeny symbolem sněhové vločky (3PMSF), který označuje, že pneumatika byla oficiálně schválena pro zimní provoz. Sortiment nabízí velikosti pro moderní osobní automobily, SUV a CUV s výběrem 63 produktů od 15 do 19 palců s rychlostními třídami T (190 km/h), H (210 km/h) V (240 km/h) W (270 km/h) a Y (300 km/h). Pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 budou pro spotřebitele k dostání do konce roku. 

Produktovou řadu Seasonproof vyvinula společnost Nokian Tyres, nejseverněji položený výrobce pneumatik na světě. Společnost Nokian Tyres je zařazena do indexu Dow Jones Sustainability Europe a patří k lídrům v oblasti bezpečnosti a udržitelnosti v odvětví výroby pneumatik. Společnost Nokian Tyres se zavázala pokračovat v této cestě a nabízet bezpečnou, inteligentní a udržitelnou mobilitu.

 

Koncept Season Sense – Pohodlí se snoubí s bezpečností

Nokian Tyres Seasonproof 1 nabízí praktické řešení pro řidiče, kteří se chtějí rozloučit se sezonní výměnou pneumatik, ale přesto chtějí bezpečnou volbu pro zasněžené, rozbředlé a deštivé silnice. Odborné znalosti společnosti Nokian Tyres v oblasti bezpečnosti a proměnlivých jízdních podmínek se projevují v konceptu Season Sense, který byl vyvinut pro všestranné celoroční použití. Zajišťuje bezpečnou jízdu v dešti a sněhové břečce a přesné řízení na suché vozovce v horkých letních dnech. 

Koncept Season Sense kombinuje několik inovativních technických prvků v oblasti lamel, dezénu a pryžové směsi. Multifunkční celoroční lamely a moderní směrový dezén s tuhým blokovým vzorem jsou přizpůsobeny tak, aby poskytovaly všestranný celoroční výkon a zajistily maximální bezpečnost na sněhu i na suchu. Maximální přilnavost na mokru a břečce zajišťují celoroční kanálky pro vodu a břečku, zatímco nová směs Season Sense 1.0 zajišťuje zvýšení počtu ujetých kilometrů, odolnosti a zlepšení vlastností na mokru.

 

Bezpečná jízda na zasněžených, mokrých a rozbředlých silnicích 

Nová pryžová směs Season Sense 1.0 zvyšuje bezpečnost a odolnost. Je vyrobena tak, aby vynikala v nejrůznějších podmínkách; funguje skvěle v širokém rozsahu teplot a vydrží intenzivní opotřebení i v letních vedrech. Zimní přilnavost nabízí bezpečí od mírnějších zimních dnů až po ty s teplotou pod nulou. Pneumatika Season Sense 1.0 má vynikající přilnavost za mokra a nízký valivý odpor. 

Mnohostranné sněžné drápky mezi bloky běhounu poskytují vynikající přilnavost a stabilní pocit z jízdy na sněhu při brzdění a akceleraci. Posilovače přilnavosti na sněhu na blocích běhounu přispívají ke zlepšení vynikající přilnavosti při brzdění. 

Kanálky na běhounu odvádějící vodu a břečku pro celoroční provoz jsou optimalizovány tak, aby zajistily bezpečnost na mokrých silnicích. Silou vytlačují břečku a vodu z prostoru mezi pneumatikou a vozovkou, čímž účinně zabraňují smykům na břečce i za mokra.

 

Jisté řízení a delší životnost 

Pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 mají vynikající jízdní vlastnosti jak na suchém asfaltu, tak na vozovkách plných podzimního sněhu. Nabízí extrémní stabilitu a přilnavost i při vysokých rychlostech. Podpora víceúrovňových bloků zlepšuje řízení při vysokých rychlostech. Pro řidiče to znamená vynikající stabilitu a rychlou a citlivou odezvu řízení. 

Dezén běhounu nabízí vynikající letní vlastnosti. Spojená střední část s přizpůsobenými bloky běhounu a lamelami je vyrobena tak, aby nabízela optimální vlastnosti v různých povětrnostních podmínkách a vynikající brzdné vlastnosti na mokru i suchu. Technologie lamelování pro mokrý i suchý povrch nabízí díky pokročilé trakci a kontrole kratší brzdnou dráhu a bezpečnost v zatáčkách. 

U nového modelu Seasonproof 1 byla výrazně zvýšena odolnost proti opotřebení. V porovnání s pneumatikami Nokian Tyres Seasonproof nabízí Seasonproof 1 až o 30 % více najetých kilometrů. Jedná se o výrazný skok v životnosti pneumatiky, který může v závislosti na stylu jízdy odpovídat další jízdní sezoně.

 

Neustálé inovace zaručují bezproblémové přizpůsobení pro elektromobily 

Společnost Nokian Tyres navrhuje a testuje pneumatiky určené pro elektromobily již více než 10 let. S rozšiřujícím se trhem s elektromobily ovlivňuje elektrifikace jízdy také konstrukci pneumatik.  Na důkaz kompatibility s elektromobily Nokian Tyres nabízí nový symbol ELECTRIC FIT™, který najdete na prémiových pneumatikách značky Nokian Tyres®. Tento symbol znamená, že pneumatiky Nokian Tyres® lze stejně dobře montovat na vozy se spalovacím motorem i na elektromobily, a zajišťuje tak bezpečný a vysoce kvalitní výkon výrobku bez ohledu na pohonné ústrojí vozu. Bezproblémová kompatibilita s technologií ELECTRIC FIT™ znamená, že se můžete spolehnout na bezpečný a trvalý výkon pneumatik bez ohledu na jízdní podmínky nebo na to, s čím jezdíte.

 

K vašim službám – sliby Nokian Tyres zákazníkům 

Aby byl nákup pneumatik méně stresující, nabízí společnost Nokian Tyres spotřebitelům různé záruky a služby. Spotřebitelé tak mají ideální příležitost prozkoumat prémiové vlastnosti pneumatik Nokian Tyres zcela bez rizika. Na vybrané pneumatiky je poskytována záruka spokojenosti a v případě náhodného defektu záruka na pneumatiku.

 

Pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 – klid po čtyři roční období 

  • Prvotřídní bezpečnost po celý rok, zejména na sněhu a v dešti
  • Vynikající počet ujetých kilometrů a nízký valivý odpor
  • Prvotřídní výkon za mokra a prevence smyku na mokré vozovce

 

Hlavní inovace: 

Koncept Season Sense: Prvotřídní bezpečnost po celý rok. Multifunkční celoroční lamelování a moderní směrový dezén jsou přizpůsobeny tak, aby nabízely všestranné vlastnosti po celý rok a zajistily maximální bezpečnost na sněhu i na suchu. Zatímco celoroční kanály pro vodu a břečku maximálně zabraňují smyku na mokré vozovce, vylepšená pryžová směs vyniká odolností proti opotřebení, přilnavostí za mokra a nízkým valivým odporem. 

Sněžné drápky: Vynikající přilnavost a stabilní pocit z jízdy. Sněžné drápky účinně přilnou při jízdě na měkkém sněhu k povrchu a zajišťují prvotřídní přilnavost. 

Posilovače přilnavosti na sněhu: Lepší přilnavost v zimě. Posilovače přilnavosti na sněhu zlepšují podélnou přilnavost potřebnou pro brzdění a zrychlování.

 

Patentovaná bezpečnost
Pro zvýšení bezpečnosti jsou pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 vybaveny indikátorem bezpečnosti jízdy (DSI). Tento indikátor ukazuje zbývající hloubku dezénu v milimetrech a pomáhá řidičům zjistit, kdy by měli vyměnit pneumatiku za novou.

 

* Průzkum celoročních pneumatik 2020. Údaje vycházejí z online průzkumu, který pro společnost Nokian Tyres provedla v květnu 2020 výzkumná společnost YouGov. Průzkum byl proveden ve čtyřech zemích (Německo, Francie, Itálie a Polsko) na vzorku 300 uživatelů celoročních pneumatik z každé země. 

** Podle testů opotřebení provedených společností Nokian Tyres je odolnost pneumatiky Seasonproof 1 proti opotřebení až o 30 % vyšší než u pneumatik Nokian Tyres Seasonproof. Toto zvýšení počtu ujetých kilometrů znamená, že pneumatiky vydrží v závislosti na stylu jízdy až jednu sezonu navíc.

 

Stáhnout fotografie a videa

 

https://www.nokiantyres.cz/celorocni-pneumatiky/nokian-tyres-seasonproof-1/

 

Další informace:

Nokian Tyres plc,
PR marketingová manažerka Zuzana Seidl, tel. +420603578866,

[email protected]

Regionální produktový manažer Martin Dražík, tel. +420735747556
[email protected]

 

Twitter  I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram 

Společnost Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro lidi, kteří si cení bezpečnosti, udržitelnosti a předvídatelnosti. Naším cílem je umožnit světu jezdit chytřeji. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vyrábíme inovativní produkty pro osobní a nákladní automobily a těžkou techniku, které vám zajistí klid za všech jízdních podmínek. Náš řetězec Vianor poskytuje služby pneuservisu a autoservisu. V roce 2022 činily čisté tržby našich segmentů 1,350 milionů EUR. Na konci roku 2022 jsme zaměstnávali přibližně 3 300 profesionálů. Společnost Nokian Tyres je kótována na burze Nasdaq Helsinki. Další informace: www.nokiantyres.cz