Čt ledna 6 02:22 2022 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Návštěvnické centrum Nokian Tyres ve Španělsku získalo platinový certifikát LEED v4 za udržitelnost

Budova španělského návštěvnického centra Nokian Tyres na solární pohon získala platinový certifikát za vedoucí postavení v oblasti environmentálně šetrných a udržitelných budov. Platinové umístění představuje nejvyšší úroveň certifikace LEED. Společnost již dříve oznámila, že získala stříbrné a zlaté certifikáty LEED v4 za své administrativní a výrobní závody v USA.

Testovací centrum Nokian Tyres o rozloze 300 hektarů se nachází v Santa Cruz de la Zarza, malém městečku asi hodinu jízdy jižně od Madridu. Testovací centrum zahrnuje 10 testovacích drah a návštěvnické centrum. Jako klíčové faktory pro nejvyšší certifikaci návštěvnického centra zdůraznili inspektoři jeho inovativnost z hlediska designu, energetické účinnosti a vnitřní ekologické kvality. 

„Chtěl bych poděkovat našemu úžasnému týmu ve Španělsku i ve Finsku. Výsledkem týmové práce je tato úžasná, krásná a jedinečná budova,“ říká Juha Pirhonen, ředitel technologických projektů ve společnosti Nokian Tyres.

Inovativní design šetří vodu a energii

„Platinové umístění je v certifikaci LEED v4 vynikající výsledek. Laťka byla nastavena vysoko a my jsme získali dobré body zejména za velice dobrou energetickou účinnost a energetický výkon,“ říká J. Pirhonen.

V celém testovacím byly instalovány solární panely a 21 % elektřiny bude využito v budově návštěvnického centra. Inovace z hlediska designu zahrnovaly udržitelné hospodaření s odpadními vodami, konkrétně použití dešťové vody k zavlažování a instalaci nízkoprůtokových armatur, které snižují spotřebu vody.

Ochrana divoké zvěře

Společnost také vyčlenila 25 hektarů půdy na ochranu zvěře v okolí testovacího centra. V areálu je hnízdiště jestřábů a sov a vodní prvky pro ptactvo, které bude po dobu dalších 3 let sledováno. Na území centra jsou také vysázeny duby a další stromy.

Společně s místními univerzitami a spolupracujícími partnery se Nokian Tyres podílí na pěstování a studiu rostliny guayule, která představuje potenciální novou surovinu pro výrobu ekologicky šetrných pneumatik. Plantáž obhospodařují místní farmáři.

Stáhnout fotografie

Přečtěte si více:

Španělské testovací centrum Nokian Tyres

Ve španělském testovacím centru Nokian Tyres začalo testování

 

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague,
00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE,
00420 603 578 866,
[email protected]