St května 12 12:00 2021 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

V testovacím centru Nokian Tyres ve Španělsku se začalo testovat

Společnost Nokian Tyres zahájila testování v novém testovacím centru ve španělském městě Santa Cruz de la Zarza. Všech 10 tratí se používá k testování v extrémních podmínkách a skutečným klenotem tohoto centra je 7kilometrová oválná trať, která obkružuje celý areál.

„Všechna naše testovací centra představují investici do inovativnosti a rozšíření našich testovacích aktivit je pro nás velkým a důležitým krokem vpřed. Víceúčelové tratě a moderní vybavení testovacího centra ve Španělsku nám umožňují testovat pneumatiky na mokrém i suchém povrchu, aby řidiče nepřekvapil ani prudký déšť, ani horkem rozpálené silnice. Španělské testovací centrum ve spojení s naším zimním testovacím centrem v laponském Ivalu posouvá naše celkové testovací schopnosti na nejvyšší možnou úroveň,“ říká Olli Seppälä, vedoucí výzkumu a vývoje.

Testovací centrum umožňuje společnosti zrychlit cykly vývoje produktů a posílit její pozici jako výrobce prémiových pneumatik.

„Nyní můžeme testovat naše pneumatiky v našem vlastním testovacím centru ve všech podmínkách, pro které jsou určeny. To pro nás představuje velikou konkurenční výhodu, zejména pokud se jedná o produkty, které jsou vyvíjené jak pro středoevropský, tak pro severoamerický trh,“ pokračuje O. Seppälä.

Nové testovací centrum už má svoji přezdívku: Hakka Ring. V interní soutěži o název nového testovacího centra navrhli zaměstnanci společnosti Nokian Tyres okolo 150 různých přezdívek. Nakonec zvítězil Hakka Ring, protože Hakka a Hakkapeliitta jsou známé značky produktů Nokian Tyres a nejznámější okruhy na světě jsou nazývány „Ring“.

Stavební práce testovacího centra byly zahájeny v roce 2018. Kvůli pandemii COVID19 byly práce na krátkou dobu zastaveny, ale po stabilizaci situace a přijetí nezbytných bezpečnostních opatření se opět plně rozběhly. Tento projekt je důležitou součástí růstu společnosti Nokian Tyres.

„Podobná testovací centra jsou na světě budována jen zřídka a prvotřídní testovací podmínky zvyšují naši kredibilitu jako výrobce prémiových pneumatik,“ říká Jukka Kasi, senior viceprezident pro produkty a inovace ve společnosti Nokian Tyres.

Nyní byly dokončeny všechny tratě, kolem testovacího centra se shromažďuje tým a také návštěvnické centrum – kulatá budova ve středu testovacího centra – je připraveno k užití.

„Celý projekt vyžadoval dlouhodobé soustředění, stejně jako velikou vášeň, odhodlání a profesionalitu, aby se sen mohl stát skutečností,“ chválí J. Kasi tým Nokian Tyres.

 

Fakta o testovacím centru Nokian Tyres ve Španělsku:

  • Umístění ve Španělsku umožňuje celoroční testování letních, celoročních a zimních pneumatik.
  • Na ploše 300 hektarů se nachází několik tratí pro testování na suchém a mokrém povrchu a také vysokorychlostní ovál, který umožňuje testovat při rychlostech až 300 km/h.
  • Centrum využívá četné ekologicky šetrné technologie, jako je více než 1 000 solárních panelů, recyklace vody a bílé střechy.
  • Společnost Nokian Tyres se podílí na výzkumu nových biologických materiálů v blízkosti areálu, aby do budoucna umožnila ještě udržitelnější výrobu pneumatik.
  • Španělské testovací centrum je naše třetí testovací zařízení. Doplňuje síť testovacích center, kterou tvoří areál o rozloze 700 hektarů v Ivalu, ve finském Laponsku, a centrum poblíž finského sídla v Nokii.

 

Více informací o testovacím centru ve Španělsku:

Testovací centrum Nokian Tyres ve Španělsku

Testovací centrum Nokian Tyres ve Španělsku postupuje podle plánu

Nokian Tyres zahajuje výstavbu nového testovacího centra ve Španělsku

Nokian Tyres vybuduje zcela nové testovací centrum ve Španělsku

 

Fotografie:

Stáhnout fotografie zde

 

Více informací:
Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,

[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,

[email protected]