Čt července 4 03:50 2019 v kategorii Firemní zprávy

Nokian Tyres buduje vysokorychlostní oválnou trať uprostřed španělských polí – stavba nového testovacího centra pokračuje podle plánu

Nokian Tyres, 4. července 2019 – Nové testovací centrum společnosti Nokian Tyres ve Španělsku bude umožňovat celoroční testování letních, celoročních a zimních pneumatik. Testovací tratě se otevřou v roce 2020, celková investice je odhadována na 60 milionů eur.

Tam, kde kdysi stávala četná zažloutlá políčka, se nyní nabízí impozantní pohled na rozličné testovací tratě, které pomalu nabývají svou podobu. I přes prudké deště během Velikonoc postupují stavební práce na novém testovacím centru společnosti Nokian Tyres ve Španělsku podle časového harmonogramu.

Asi nejpůsobivější je oválná trať s klopenými zatáčkami. Více než 7kilometrová oválná trať pomalu začíná dostávat svůj tvar a tým z Německa, který se specializuje na stavbu klopených zatáček oválných tratí, v současnosti pracuje na topografii a vrchních vrstvách zatáček.

Centrum o rozloze 300 hektarů se nachází v Santa Cruz de la Zarza, v malém městě přibližně jednu hodinu jízdy na jih od hlavního španělského města Madridu.

„Testovací centrum ve Španělsku je největší samostatnou investicí do testování, kterou kdy společnost ve své historii udělala. Zlepší naše možnosti vyrábět kompatibilní produkty pro růstové trhy, v souladu s naší strategií. Zároveň také podporuje naši dlouholetou práci na výzkumu a vývoji všech našich produktů,“ říká Juha Pirhonen, viceprezident technologií pneumatik.

Hlavní důraz je kladen na letní , celoroční a pneumatiky s vysokorychlostními indexy, po kterých je na růstových trzích střední Evropy a Severní Ameriky, kde společnost brzy otevře novou továrnu, obzvláště vysoká poptávka. Další oblastí zájmu testovacího centra je rozvoj celoroční bezpečnosti každého produktu.

Testování je klíčová součást vývoje bezpečných pneumatik

Většina přípravných prací pro více než 10 testovacích tratí nového testovacího centra je již hotova: horní vrstvy zeminy byly odstraněny a stroje začaly připravovat prostor pro tratě. Další fází je důkladné provedení pozemních stavebních prací pro vrstvy asfaltu, které budou u většiny tratí dokončeny v roce 2020.

V nejpokročilejším stadiu jsou stavební práce na oválné trati: násep jižní zatáčky a zemní práce jsou již hotové. Na řadu přichází jemné profilování a pokládání prvních vrstev pod asfalt. Jakmile bude oválná trať dokončena, umožní testovat pneumatiky při rychlosti až do 300 km/h.

Nové testovací centrum bude třetím centrem společnosti Nokian Tyres. Doplňuje stávající síť testovacích center společnosti, ke kterým patří centrum ve finském městě Ivalo, které má rozlohu 700 hektarů a v němž se testují zimní pneumatiky, a centrum v blízkosti sídla společnosti ve finském městě Nokia.

Udržitelný přístup: zkoumání nových, ekologicky šetrných surovin

Jednou z vývojových oblastí zájmu společnosti Nokian Tyres je rostlina guayule, potenciální surovina pro výrobu pneumatik. Nokian Tyres se podílí na jejím pěstování a výzkumu ve spolupráci s místními univerzitami a partnery, protože tato rostlina představuje možný zdroj vysoce kvalitního přírodního kaučuku. Plantáž vedou místní farmáři.

Společnost také zachovala 25 hektarů půdy pro ochranu volně žijících živočichů. Zároveň vystavěla hnízdo pro jestřáby a sovy a vybudovala vodní prvky pro ptáky, kteří budou během dalších 3 let zkoumáni. Na místě budou také vysázeny duby a další stromy.

 

Odkaz video: https://youtu.be/RKqOs72aus0

Obrázky a infografika

 

Kontakty:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,

[email protected]

 

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,

[email protected]

 

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

 

 

Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro řidiče, kteří oceňují bezpečnost a udržitelnost. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vyrábíme inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní automobily a těžké stroje, které vám zaručují bezstarostnou jízdu ve všech podmínkách. Náš řetězec Vianor se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik. V roce 2018 měla společnost Nokian Tyres okolo 4 800 zaměstnanců a tržby přibližně 1,6 miliard eur. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki. Více informací: www.nokiantyres.cz