Út prosince 5 02:36 2023 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

BEZSTAROSTNOST PRO STŘEDOEVROPSKÉ LÉTO - Nokian Tyres uvádí nově modernizované letní pneumatiky

Prémiový skandinávský výrobce pneumatik Nokian Tyres modernizuje svůj sortiment letních pneumatik určených pro střední Evropu a osobní vozy, SUV a crossovery. Nokian Tyres Powerproof 1 nabízí stabilitu a kontrolu při vysokých rychlostech, zatímco Nokian Tyres Wetproof 1 zajišťuje vynikající schopnosti brzdění za mokra a vysokou odolnost proti aquaplaningu. Oba výrobky jsou vybaveny známou technologií Dual Zone Safety.

Značka Nokian Tyres již desetiletí chrání lidské životy tím, že umožňuje bezpečnější a inteligentnější jízdu. Tento cíl podporují výrobky a služby nabízející spolehlivost a bezstarostnost na silnici. Počasí se může v letních měsících měnit ze slunečna a vysokých teplot na dešťové přeháňky a předpověď nemusí být vždy přesná. Tyto okolnosti si žádají pneumatiky schopné se přizpůsobit, které vždy umožní bezpečnou a spolehlivou jízdu.

 

„Naše odborné znalosti týkající se náročných jízdních podmínek a nepřetržitý vývoj výrobků tvoří základ zlepšených bezpečnostních vlastností modernizované nabídky letních pneumatik“, říká Tommi Alhola, viceprezident Pneumatik pro osobní vozy“, střední Evropa společnosti Nokian Tyres.

 

Evropští řidiči si obzvláště cení dobré přilnavosti za mokra a jízdní stability, zatímco vlastníci sportovních vozů hledají bezpečnost za extrémních podmínek. Skvělé vlastnosti pneumatik Nokian Tyres Powerproof 1 vyzařují auru kvality a snadné ovladatelnosti za jízdy. Extrémně stabilní řízení a logická ovladatelnost Powerproof 1 nabízí vysoce výkonným vozidlům důležitý pocit přesnosti a kontroly. Nokian Tyres Wetproof 1 představují skvělou kombinaci maximálního komfortu a extrémní bezpečnosti. Jak naznačuje název pneumatiky, Wetproof 1 se vede skvěle za mokra a nabízí nekompromisní bezpečnost v deštivých dnech a zvýšený komfort za špatných jízdních podmínek. Tyto snadno se odvalující pneumatiky rovněž šetří energii a mají vyšší kilometrový výkon.

 

„Letní pneumatiky jsou ve střední Evropě z historického hlediska dominantním prodejním sortimentem. Přestože určitý podíl na trhu převzal celoroční segment, letní pneumatiky si drží svou pozici největšího segmentu. Nejpatrnější změnou v tomto segmentu je zvýšený objem větších velikostí ráfků. Nový sortiment letních pneumatik Nokian Tyres tuto změnu reflektuje a nabízí více než 90 % velikostí na trhu“, dodává Alhola.

 

Modernizovaný letní sortiment nabízí velikosti pro moderní osobní vozy, SUV a CUV, přičemž je na výběr z 99 výrobků od 15 do 20 palců a v rychlostních kategoriích T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h), W (270 km/h) a Y (300 km/h). Zákazníci si budou tyto nové výrobky moci zakoupit na letní sezonu 2024.

 

Středoevropský letní sortiment navrhla společnost Nokian Tyres, nejseverněji položený výrobce pneumatik na světě. Nokian Tyres je přední značkou, pokud jde o bezpečnost a udržitelnost v odvětví výroby pneumatik a je odhodlána pokračovat na této cestě tím, že bude nabízet bezpečnou, inteligentní a udržitelnou mobilitu.

 

Nokian Tyres Powerproof 1 – Dynamická jízda bez starostí

Nokian Tyres Powerproof 1 je nejlepším příkladem vynikajících letních pneumatik od Nokian Tyres. Extrémně stabilní řízení a ovladatelnost zajišťují bezstarostnost při jízdě vysokou rychlostí. Sportovní a atraktivní Powerproof 1 rovněž snadno zabraňuje aquaplaningu.

 

„Bezpečnost je vždy základem filozofie našeho vývoje. UHP pneumatiky musí být vhodné pro silné vozy, a proto jsme se velice soustředili na stabilitu, zatáčení a kontrolu při řízení ve vysokých rychlostech. Dezén zajišťuje velkou styčnou plochu s vozovkou, takže řidič cítí přilnavost pneumatiky, jak se přizpůsobuje povrchu a okamžitě reaguje na pohyby volantu. To je klíčový požadavek pro prémiové UHP pneumatiky“, uvádí Samu Lepistö, vedoucí vývoje společnosti Nokian Tyres.


Koncepce Dual Zone Safety zajišťuje, že styčná plocha pneumatik Nokian Tyres Powerproof 1 zůstane precizní a přesná jak na dálnicích kluzkých po dešti, tak na sluncem rozpálených bulvárech. Koncepce Dual Zone Safety se skládá ze dvou funkčních zón. Power Zone na vnějším rameni pneumatiky se stará o přesnou ovladatelnost. Pevné dezénové bloky s drážkami Tailored Triple Grooves zajišťují přesnou ovladatelnost, stabilitu a optimální odvádění vody. Středová oblast pneumatiky je tuhá pro přesnou a rychlou reakci na pohyby volantu i při vysokých rychlostech.

 

Wet Safety Zone na vnitřní straně maximalizuje bezpečnost na mokrých vozovkách. Logickou a stabilní ovladatelnost doprovází optimalizovaná přilnavost za mokra, protože přilnavost této pneumatiky za mokra patří do kategorie A. Drážky Trapezoidal Flow Grooves dělí středové žebro a žebro nejblíže vnitřnímu ramenu. To vytváří účinnou prevenci aquaplaningu, protože dochází k ukládání vody a zrychlení jejího odtoku z prostoru mezi pneumatikou a povrchem vozovky.

 

Když pneumatika čelí většímu množství vody, než dokáže rozptýlit, dojde k aquaplaningu. Aby se maximalizovala ochrana proti tomuto jevu, je oblast ramena pneumatiky vybavena drážkami Trumpet Grooves optimalizovanými pro tok vody, které urychlují odtok směrem od pneumatiky.

Odolná konstrukce, maximální přilnavost

 

Vzhledu pneumatiky Powerproof1 dominují tři široká a pevná hlavní žebra. Konstrukce oblasti ramena je plná a elegantní a poskytuje tolik žádanou přesnost při řízení. Tato pevná a odolná konstrukce zajišťuje dodatečnou stabilitu od prvních jarních dnů až po horký asfalt v pozdním létě. Dezén pneumatik je vyvinut pro náročná použití při vysokých rychlostech a nová směs Power Sense zlepšuje přilnavost za mokra, snižuje valivý odpor a prodlužuje životnost pneumatik, protože se méně opotřebovává.

 

„Vzor a struktura dezénu poskytují logické a předvídatelné jízdní reakce a rychlou odezvu volantu za deště i slunečného počasí. Kontakt s vozovkou je setrvalý a dynamický, což znamená vynikající přilnavost a odolnost na vysokorychlostních dálnicích, stejně jako na špatně udržovaných alpských silnicích“, vysvětluje Lepistö.

 

Větší jízdní komfort


Bezproblémové a předvídatelné jízdní reakce jsou neodmyslitelným požadavkem na zábavnou jízdu. Design Silent Groove s tichými drážkami snižuje vnitřní i vnější hluk, protože kontroluje proudění vzduchu a brání tvorbě nepříjemného hučení známého také jako „efekt varhanní píšťaly“. Tato konstrukce rovněž snižuje odpor vzduchu, což ochlazuje povrch pneumatiky. To zvyšuje odolnosti proti opotřebení a řidič díky tomu ujede více kilometrů.

 

Nokian Tyres Powerproof 1 – Dynamická jízda bez starostí
 

  • Přesné a předvídatelné reakce při vysokých rychlostech
  • Maximální přilnavost na mokrém a suchém povrchu
  • Kratší brzdná dráha
  • Stabilní jízdní reakce

 

Hlavní inovace:

 

Dual Zone Safety: Stabilita a přesné řízení na suché i mokré vozovce. Power Zone na vnějším ramenu zlepšuje ovladatelnost, zatímco Wet Safety Zone na vnitřním ramenu zvyšuje přilnavost a odolnost proti aquaplaningu na mokrých vozovkách.

Trumpet Grooves: Pro optimalizovaný odtok vody. Aby byla maximalizována odolnost proti aquaplaningu, jsou oblasti ramen pneumatiky vybaveny trubkovými drážkami optimalizovanými pro průtok vody, protože urychlují odtok vody směrem od pneumatiky.

Směs Power Sense: Zvýšená přilnavost a odolnost proti opotřebení. Inovovaná nová směs pro středoevropské silnice nabízející řidičům více bezpečných kilometrů.

Design Silent Groove. Vyšší jízdní komfort. Protože tento design kontroluje u vozu vnitřní i vnější hluk odvalování, řídí proudění vzduchu a brání vzniku nepříjemného hučení.

 

Nokian Tyres Wetproof 1 – Bezstarostná jízda v deštivých dnech

Nokian Tyres Wetproof 1 je letní pneumatika se skvělou kombinací maximálního komfortu a extrémní bezpečnosti. Nabízí stálý výkon v deštivých dnech a zvýšený komfort za nepříznivých jízdních podmínek. Nejdůležitějšími vlastnostmi pneumatiky jsou vynikající schopnost brzdění za mokra a vysoká odolnost proti aquaplaningu, což usnadňuje a zvyšuje komfort řízení i v deštivých dnech.

 

– Evropští řidiči si velmi váží dobré přilnavosti na mokré i suché vozovce. Nokian Tyres Wetproof 1 nabízí nejlepší možnou kombinaci vlastností za sucha i za mokra. Dokázali jsme výrazně zlepšit přilnavost za mokra a odolnost proti aquaplaningu, což znamená, že můžeme nabídnout vyšší bezpečnost na mokré vozovce. Vlastnosti Wetproof 1 na mokrém povrchu jsou na špičkové úrovni, potvrzuje Lepistö.

 

Pro zajištění maximálního komfortu a prvotřídní bezpečnosti je oblast dezénu pneumatiky rozdělena do dvou funkčních zón. Koncepce Dual Zone Safety nabízí vynikající kombinaci výkonů za mokra i sucha. Zóna Stability Zone se nachází na vnější straně pneumatiky a usnadňuje a zvyšuje jistotu manévrování, protože zajišťuje správné vlastnosti pro stabilitu a ovládání, zatímco zóna Wet Safety Zone na vnitřní straně zvyšuje přilnavost za mokra a odolnost proti aquaplaningu.

 

Elegantní výkon za mokra

Když se pohybující se kapalina, například voda, dostane do styku se zakřiveným povrchem, má tendenci po tomto povrchu stékat. Tento jev je rovněž známý jako Coandův efekt a znamená, že lze vodu svést, aby sledovala zakřivení povrchu, než aby tekla rovně. Technologie Coanda Technology od Nokian Tyres je navržena tak, aby urychlovala odtok vody tím, že ji svádí a směruje pryč od pneumatiky a účinně brání nebezpečnému aquaplaningu.

Design Flow sipe uprostřed vzorku vylepšuje stabilitu a odolnost proti aquaplaningu. Směs Aqua Sense rovněž nabízí vyšší bezpečnost za deštivého počasí. Tato nová směs zajišťuje vynikající přilnavost za mokra, nízký valivý odpor a vynikající kilometrový výkon. Zlepšená odolnost Wetproof 1 proti opotřebení znamená více najetých kilometrů a delší životnost pneumatiky, zatímco nižší valivý odpor šetří náklady na energii.

Nokian Tyres Wetproof 1 – Bezstarostná jízda v deštivých dnech

 

  • Výjimečná bezpečnost na mokrých silnicích
  • Vynikající kilometrový výkon
  • Pocit komfortní jízdy
  • Nízký valivý odpor šetří energii a životní prostředí

 

Hlavní inovace:

 

Dual Zone Safety: Zóna Stability Zone zajišťuje snadné manévrování a jisté řízení s vynikající stabilitou a ovladatelností, zatímco zóna Wet Safety Zone přináší vylepšenou odolnost proti aquaplaningu a přilnavost za mokra.

 

Technologie Nokian Tyres Coanda: Účinná prevence aquaplaningu. Zakřivený design podobný rampě odvádí a urychluje odtok vody z prostoru mezi pneumatikou a vozovkou.

 

Směs Aqua Sense: Vyšší bezpečnost za deštivého počasí. Vylepšená nová směs pro středoevropské silnice nabízí vynikající přilnavost za mokra a nižší náklady na energii.

Design Silent Groove. Lepší jízdní komfort. Kontrola vnitřního i vnějšího hluku odvalování u vozidla, tento design řídí proudění vzduchu a brání vytváření nepříjemného hučení.

 

Nepřetržité inovace zaručují bezproblémovou vhodnost pro elektromobily

S rozšiřujícím se trhem s elektromobily je i konstrukce pneumatik ovlivněna elektrifikací automobilové dopravy. Nokian Tyres navrhuje a testuje pneumatiky pro elektromobily již více než 10 let. Jako doklad kompatibility s elektromobily zavádí společnost Nokian Tyres u svých prémiových pneumatik se značkou Nokian Tyres® nový symbol ELECTRIC FIT™. Tento symbol znamená, že mohou být pneumatiky Nokian Tyres® rovnocenně namontovány jak na vozy s motorem s vnitřním spalováním, tak na elektromobily, přičemž bude zajištěna bezpečnost a vynikající vlastnosti pneumatik bez ohledu na druh pohonu vozu. Bezproblémová kompatibilita ELECTRIC FIT™ znamená, že se můžete spolehnout na bezpečné, dlouhodobé vlastnosti pneumatik bez ohledu na jízdní podmínky nebo vůz, který řídíte.

 

K vašim službám – Přísliby zákazníkům Nokian Tyres

Aby byl nákup pneumatik méně stresující, nabízí společnost Nokian Tyres zákazníkům různé záruky a služby. Díky tomu mají zákazníci skvělou možnost zcela bez rizika vyzkoušet prémiové vlastnosti pneumatik Nokian Tyres. Vybrané výrobky jsou nabízeny v rámci Slibu spokojenosti a pro případ náhodného píchnutí je zde Záruka na pneumatiku.

 

Fotografie a videa ke stažení

 

Nokian Tyres Powerproof 1

https://www.nokiantyres.cz/letni-pneumatiky/nokian-tyres-powerproof-1/

 

Nokian Tyres Wetproof 1

https://www.nokiantyres.cz/letni-pneumatiky/nokian-tyres-wetproof-1/

 

Další informace:

Nokian Tyres plc,

Manažerka PR marketingu Zuzana Seidl, tel. +420603578866,

[email protected]

Regionální produktový manažer Martin Dražík, tel. +420735747556
[email protected]

 

Twitter  I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

Společnost Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro lidi, kteří si váží bezpečnosti, udržitelnosti a předvídatelnosti. Naším cílem je umožnit světu, aby jezdil inteligentněji. Inspirování naším skandinávským dědictvím vyrábíme inovativní produkty pro osobní vozy, nákladní vozy a těžké stroje, které zajistí vaši bezstarostnost za všech jízdních podmínek. Náš řetězec Vianor poskytuje servis pro pneumatiky i automobily. V roce 2022 dosáhly naše segmenty celkového čistého objemu prodeje 1,350 miliardy EUR. Na konci roku 2022 jsme zaměstnávali zhruba 3 300 profesionálů. Společnost Nokian Tyres je kótována na burze Nasdaq Helsinki. Další informace: www.nokiantyres.cz