Nahrotované nebo lamelové pneumatiky

Při výběru zimních pneumatik vždy nastane klíčový okamžik, kdy je třeba si odpovědět na otázku, jaké pneumatiky vlastně potřebujeme. S hroty nebo bez hrotů? Při rozhodování vždy zohledněte, jak moc v zimě jezdíte a na jakých silnicích. Myslete na to, zda jako řidič jezdíte v náročných zimních podmínkách. Jestli dáváte přednost hromadné dopravě, nebo i na zimních silnicích potřebujete řídit svůj vůz. Zda je vaše auto vybaveno systémem ABS.

Nabízíme vám pár tipů, které vám umožní vybrat si mezi hrotovanými a nehrotovanými pneumatikami. Bez ohledu na váš konečný výběr mějte vždy na paměti, že jezdit v zimě se učíme celý život. Klidný a rozvážný styl jízdy, uzpůsobení rychlosti aktuálním povětrnostním podmínkám a především dostatek času, to vše vám zaručí bezpečné zimní cestování.

Zasněžené nebo zledovatělé silnice?
Když řídíte více na zledovatělých než na zasněžených silnicích, pneumatiky s hroty představují vaši volbu. Pneumatiky s hroty jsou mimořádně vhodné, když se nacházíte blízko pobřeží, kde mají silnice tendenci v zimě zamrznout. Zimní pneumatiky bez hrotů jsou dobrou volbou pro zasněžené silnice.

Mokrý led a udusaný sníh 
Když máte pneumatiky bez hrotů, musíte být mimořádně opatrní při přejíždění křižovatek, na nichž by se mohl vyskytovat mokrý led nebo udusaný sníh. Pneumatiky s hroty jsou na mokrém ledu a na udusaném sněhu účinnější.

Nehlučné pneumatiky
Když oceňujete pneumatiky, které jsou na holých silnicích nehlučné, správnou volbou jsou pro vás pneumatiky bez hrotů.

Nepředvídatelné podzimní podmínky
Zimní pneumatiky bez hrotů mohou být namontovány dříve na podzim než pneumatiky s hroty. Po provedení montáže zimních pneumatik bez hrotů se nemusíte znepokojovat rychlými změnami stavu silnice na podzim. Zimní pneumatiky bez hrotů jsou dobrou volbou na jaře, kdy se teplota může měnit překvapivě rychle.

Jsou zimní pneumatiky bez hrotů použitelné po celý rok?
Neupravené silnice na jaře mohou způsobovat mimořádné opotřebení všech pneumatik, přičemž zimní pneumatiky bez hrotů jsou primárně navrženy a určeny pro zimní použití. Zimní pneumatiky bez hrotů, které byly nerovnoměrně opotřebeny na neupravených jarních silnicích, nejsou vhodné jako dobré letní pneumatiky. Proto nedoporučujeme používat zimní pneumatiky bez hrotů jako pneumatiky vhodné pro všechna roční období. Letní pneumatiky představují bezpečnější a úspornější volbu pro letní řízení.