Porovnáním pneumatik najdete tu nejvhodnější

Testy pneumatik uskutečňované automobilovými časopisy porovnávají různé hrotované a nehrotované zimní pneumatiky na trhu a jejich výkony na ledu, sněhu a mokrých vozovkách. Ať už si vybíráte zimní nebo letní pneumatiky, je třeba mít na paměti následující:

  • Kromě celkového výsledku věnujte pozornost dílčímu testování různých vlastností, jako je přilnavost na ledu, jízdní komfort nebo palivová úspornost.
  • Při výběru nových pneumatik zohledněte kromě vlastních preferencí také ostatní uživatele vozidla a jejich jízdní zkušenosti. Pro větší bezpečnost by měly být pneumatiky používané na rodinném vozidle vybírány s ohledem na nejméně zkušeného řidiče v rodině.
  • Testy pneumatik navíc ukazují, jak moc se pneumatiky na trhu liší z hlediska silniční bezpečnosti. Například rozdíl v brzdné vzdálenosti mezi nejlepší a nejslabší pneumatikou testu může být více než 20 metrů.
  • Provozní náklady představují další důvod, proč podrobněji zkoumat testy pneumatik, protože valivý odpor má na svědomí přibližně 20 % celkové spotřeby paliva. Čím nižší je valivý odpor, tím menší je spotřeba paliva.
    Navzdory obecně rozšířené mylné představě mají zimní pneumatiky zpravidla nižší valivý odpor než letní pneumatiky.
  • Výběr pneumatiky má rovněž vliv na jízdní komfort. Díky měkčí směsi pryže jsou nehrotované zimní pneumatiky tišší než pneumatiky hrotované. Nicméně moderní technologie hrotů významně snížila hlučnost hrotovaných pneumatik.