Út září 12 06:54 2017 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Zimní pneumatiky Nokian Tyres pro sezonu 2017

Zimní pneumatiky Nokian WR nabízejí mistrovskou kombinaci bezpečí a bezstarostného požitku z jízdy. Jsou šetrné k životnímu prostředí, mají spolehlivé vlastnosti a fungují bez jakýchkoliv překvapení v náročných a proměnlivých podmínkách středoevropských zim.

Nokian WR A4

Nokian WR A4 je prémiová zimní pneumatika pro sportovní vozidla, která kombinuje vysokovýkonnou ovladatelnost se spolehlivou zimní přilnavostí. Poskytuje vyvážené jízdní vlastnosti v rychle se měnícím počasí středoevropských zim. Nokian WR A4 reaguje rychle a přesně na pokyny řízení a poskytuje komfort díky nízké hlučnosti. Vynikající ovladatelnost a přilnavost vychází z několika vysoce vyspělých inovací. Pneumatika má extrémně nízký valivý odpor, šetří palivo a snižuje množství škodlivých emisí.

 • Zvýšená přilnavost na suchých, mokrých a zasněžených silnicích díky technologii funkčních lamel

 

 • Extrémně stabilní a vyvážené výkony ve vysokých rychlostech
 • Maximální komfort

FOTOGRAFIE: Nokian WR A4

Pneumatika Nokian WR D4 je přeborníkem v přilnavosti – její jedinečné inovace zaručují bezpečnou a vyváženou jízdu jak na mokrých, tak na zasněžených silnicích. Jedná se o celosvětově první zimní prémiovou pneumatiku s třídou přilnavosti na mokru A. Optimalizované lamelování dezénových bloků a nová směs pryže Nokian Twin Trac Silica zajišťují vynikající ovladatelnost, efektivní přilnavost a výjimečnou palivovou účinnost.

 • Přilnavost jako nikdy předtím na mokrém, suchém a zasněženém povrchu
 • Extrémně stabilní a vyvážená jízda
 • Efektivní ochrana vůči vzniku aquaplaningu na vodě a rozbředlém sněhu

 

 • Díky nízkému valivému odporu šetří palivo a je ohleduplná k životnímu prostředí

FOTOGRAFIE: Nokian WR D4

Pneumatika Nokian WR D3, uzpůsobená na proměnlivé zimní počasí ve střední Evropě, představuje ideální volbu pro malá a středně velká rodinná vozidla a řidiče, kteří vyhledávají ekonomickou a bezpečnou jízdu. Prioritou při vývoji pneumatiky Nokian WR D3 byla minimalizace rizika vzniku aquaplaningu na rozbředlém sněhu: zešikmená a odsazená přední hrana jednotlivých bloků pryže efektivně odvádí vodu a rozbředlý sníh z dezénových drážek. Lamely Cool Touch Design omezují tření a zahřívání způsobené nadbytečným pohybem lamel. Díky nízkému valivému odporu pneumatika snižuje spotřebu paliva a množství emisí CO2.

 • Maximální přilnavost na zasněžené, mokré i suché vozovce
 • Efektivní ochrana před vznikem aquaplaningu na rozbředlém sněhu a vodě

 

 • Šetří palivo, je ohleduplná k životnímu prostředí a má nízký valivý odpor

FOTOGRAFIE: Nokian WR A3 a D3

Celosvětově první zimní pneumatika s klasifikací AA. Nokian WR SUV 3 (rozměr 265/50 R19 V) je první zimní pneumatika na světě, která z hlediska přilnavosti na mokrém povrchu a palivové účinnosti získala nejvyšší klasifikační hodnocení A. Tato zimní SUV pneumatika je novým revolučním produktem, který může zkrátit brzdnou dráhu na mokrém povrchu až o 18 metrů a ušetřit až 0,6 litru paliva na 100 kilometrů. Pneumatika využívá směs pryže Nokian Twin Trac SUV Silica, která je určena speciálně pro náročné podmínky užití u SUV vozidel, a technologii aramidových bočnic Nokian. Díky těmto inovacím si mohou řidiči dopřát nejvyšší možnou přilnavost na sněhu a mokrém povrchu, výjimečnou palivovou účinnost a současně vynikající ovladatelnost a odolnost.

 • Efektivní ochrana před vznikem aquaplaningu na vodě i sněhové břečce
 • Vynikající jízdní stabilita na zasněženém i suchém povrchu
 • Extrémní přilnavost na mokrém povrchu

 

 • Jízdní stabilita za všech okolností

FOTOGRAFIE: Nokian WR SUV3

Pneumatika Nokian WR C3 zvládá extrémní zimní podmínky díky výjimečné přilnavosti. Tato efektivní pneumatika, určená pro víceúčelové užití u dodávek a užitkových vozidel, zaručuje na městských i mimoměstských středoevropských silnicích maximální bezpečnost, odolnost a palivovou úspornost. Pneumatika Nokian WR C3 poskytuje jízdní komfort a velice nízký valivý odpor jako pneumatika pro osobní vozidla a zároveň zaručuje výjimečnou bezpečnost díky vynikající ovladatelnosti na zledovatělých, zasněžených a mokrých silnicích.

 • Maximální bezpečnost a komfort v zimních podmínkách
 • Přesná a stabilní ovladatelnost

 

 • Vynikající odolnost i při velkém zatížení

FOTOGRAFIE: Nokian WR C3

Nokian Weatherproof – pneumatiky pro čtyři roční období

Pneumatiky Nokian Waterproof nabízejí prvotřídní bezpečnost, maximální výkon a odolnost pro celoroční použití. Tato nová řada celoročních pneumatik kombinuje spolehlivou bezpečnost v zimě s precizní stabilitou řízení a stabilním ovládáním letních pneumatik Nokian. Všechny velikosti mají symbol sněhové vločky (3PMSF), což znamená, že byly pneumatiky oficiálně schváleny pro zimní použití. Lehce se pohybující pneumatiky Nokian Weatherproof snižují spotřebu paliva a emise CO2.

Zasněžené silnice

 • Pneumatika zůstává flexibilní i při nízkých teplotách, poskytuje silnou přilnavost a přesné brzdění na sněhu.

Mokré silnice

 • Pneumatika účinně předchází ztrátě přilnavosti na mokré vozovce a vozovce s rozbředlým sněhem, ihned zastaví na mokré vozovce.

Suché vozovky

 • Mimořádná stabilita a přilnavost, dokonce i při velkých rychlostech a na suchých vozovkách.

Odolnost po celý rok

 • Běhoun pneumatiky skvěle funguje při velkém rozsahu teplot a dokáže zvládnout i velké zatížení  horkém letním počasí.

FOTOGRAFIE: Nokian Weatherproof

Nokian Weatherproof SUV

Pohodlné odolné pneumatiky Nokian Weatherproof SUV nabízí vynikající manipulaci na sněhu, na holé vozovce a dokonce i na vždy zrádném rozbředlém sněhu. Běhoun je navržen pro silnější SUV vozidla. Tiché a účinné v každém ročním období. Technologie aramidových bočnic pro větší odolnost a bezpečí.

FOTOGRAFIE: Nokian Weatherproof SUV

Nokian Weatherproof C

Pevná pneumatika Nokian Weatherproof C zvládá velké zatížení kol pevně a vyrovnaně. Tato velmi výkonná

pneumatika do každého počasí je mimořádně odolná a má vzorek, který se opotřebuje rovnoměrně. Podává

dobrý výkon ve sněhu a rozbředlém sněhu. Pneumatika Nokian Weatherproof C má odlišné modely běhounu pro větší vozidla a menší zatížení. Symetrický vzorek běhounu ve tvaru šipek pro dodávková vozidla zajišťuje dobrou přilnavost na mokrém a zasněženém povrchu. Pro lehčí dodávková vozidla je určen upravený asymetrický vzorek, který snižuje riziko aquaplaningu a zvyšuje pohodlí.

FOTOGRAFIE: Nokian Weatherproof C

Více informací o zimních pneumatikách Nokian Tyres můžete nalézt zde: https://www.nokiantyres.cz/pneumatiky/osobni-pneumatiky/zimni-pneumatiky/

Fotografie ve vysokém rozlišení: viz výše uvedené odkazy přímo v textu

FOTOGRAFIE VŠECH PNEUMATIK NOKIAN TYRES a JINÉ MATERIÁLY: Nokian Tyres Public Press Room

Kontakt

Pro více informací se obraťte na:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, [email protected]