Čt března 26 07:05 2020 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

V severoamerické továrně společnosti Nokian Tyres byla zahájena výroba pneumatik

Do roku 2023 bude továrna ročně vyrábět až 4 miliony pneumatik. Společnost Nokian Tyres začala ve své továrně v Daytonu, v severoamerickém Tennessee, vyrábět pneumatiky pro komerční prodej. Tento milník proběhl v souladu s časovým harmonogramem a společnost plánuje během prvního roku provozu plynule zvyšovat objem výroby.

Továrna bude vyrábět bezpečné a udržitelné produkty uzpůsobené potřebám severoamerických řidičů a bude přispívat ke splnění cíle společnosti, kterým je zdvojnásobení prodejů v dané oblasti v období let 2018 až 2023. Společnost Nokian Tyres vyrobila v tomto zařízení první testovací pneumatiku 1. července 2019 a nepřetržitě certifikuje stále větší počet modelů a rozměrů pneumatik.

„Zahájení výroby v továrně Dayton pro komerční prodej představuje milník jak pro naše zákazníky, tak pro zaměstnance,“ řekla Hille Korhonen, prezidentka a generální ředitelka společnosti Nokian Tyres. „Těšíme se, že severoamerickým řidičům budeme moci nabídnout větší objem kvalitních pneumatik spolu s tím, jak rozvíjíme vztahy s našimi partnery.“

Komplex o rozloze 830.000 stop čtverečních (77.000 metrů čtverečních) představuje jedno z nejmodernějších zařízení na výrobu pneumatik na světě. Uplatňuje vysoce automatizované a udržitelné procesy, pečlivě vybírá suroviny i různorodou škálu zaměstnanců tak, aby vyráběl prémiové celoroční pneumatiky uzpůsobené potřebám severoamerických řidičů.

Nokian Tyres zaměstná v zařízení, které se nachází 65 km severně od města Chattanooga, až 400 pracovníků. Aktuálně v továrně pracuje tým s více než 100 členy.

„Továrna v Daytonu pro nás představuje životně důležitý hnací motor růstu v Severní Americe a jsme rádi, že našim zákazníkům a řidičům přináší prémiovou hodnotu,“ říká senior viceprezident pro Ameriku Mark Earl. „Umožní nám to zkrátit dodací lhůty, uspokojit rostoucí poptávku po našich produktech a pomoci komunitě v jihovýchodním Tennessee v tomto procesu růst.“

Společnost Nokian Tyres položila základy továrny v září 2017. Jedná se o třetí výrobní zařízení – další se nachází ve finském městě Nokia a ruském Vsevoložsku. Slavnostní otevření této továrny světové úrovně proběhlo loňského října.

Společnost Nokian Tyres, která byla založena ve Finsku, kde má rovněž své hlavní sídlo, vynalezla zimní a celoroční pneumatiku. V současnosti vyrábí prémiové produkty ve všech hlavních segmentech pneumatik pro osobní vozidla, včetně celoročních pneumatik. Cílem výstavby továrny v Daytonu je uspokojit rostoucí poptávku na severoamerickém trhu a chopit se příležitostí na trhu celoročních pneumatik. Regionální sídlo Nokian Tyres se nachází v Nashville a jeho prodejní tým pomáhá napříč celým kontinentem organizovat tento proces růstu.

Zahájení výroby pro komerční prodej představuje jeden z několika milníků, které Nokian Tyres letos slaví. V roce 2020 bude rovněž zřízena administrativní budova poháněná sluneční energií, která bude poskytovat kanceláře, zasedací místnosti, wellness prostory pro zaměstnance a dokonce i saunu. Společnost rovněž buduje vysoce automatizovaný sklad, který bude schopen pojmout až 600 000 pneumatik. V nadcházejících měsících a letech se společnost chystá také představit nové produkty pro severoamerické řidiče.

Nokian Tyres bude v továrně dodržovat přísné normy udržitelnosti a omezí na minimum množství odpadů a emisí. Na parkovišti budou instalovány solární panely a společnost bude recyklovat přebytečné materiály, které vzniknou jako vedlejší produkt výroby. Solární panely na parkovišti budou vyrábět 3 megawatty elektřiny, která se bude dále používat v továrně. V loňském září byla společnost již potřetí v řadě zařazena do indexu udržitelnosti DJSI, do kterého je zahrnuto pouze 10 % nejudržitelnějších společností na celém světě.

Více informací o továrně je k dispozici na NokianTires.com/DaytonFactory.

Pro fotografie továrny a video klikněte zde.

Více informací:
Jaroslav Nálevka, PR Manager McCann Prague, 00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR Manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,
[email protected]