Čt srpna 2 11:00 2018 v kategorii Firemní zprávy

Udržitelná mobilita, která je ohleduplná k přírodě: Mistrovství světa v orientačním běhu Nokian Tyres se uskuteční v Lotyšsku ve dnech 4. – 11. srpna

Na začátku srpna budou mít orientační běžci napilno, protože ve dnech 4. – 11. srpna se v Lotyšsku koná Mistrovství světa v orientačním běhu Nokian Tyres. Společnost Nokian Tyres je sponzorem světového mistrovství v tomto náročném a přínosném sportu již potřetí.

Udržitelná mobilita, která je ohleduplná k přírodě: Mistrovství světa v orientačním běhu Nokian Tyres  se uskuteční v Lotyšsku ve dnech 4. – 11. srpna

Mistrovství světa v orientačním běhu Nokian Tyres se uskuteční v lotyšských městech Riga a Sigulda. V průběhu celého týdne budou nejlepší orientační běžci z téměř 50 zemí soutěžit v pěti disciplínách: sprint, sprintové štafety, středně dlouhá trať, dlouhá trať a závod štafet.

Partnerství mezi společností Nokian Tyres a Mezinárodní federací orientačního běhu (IOF) existuje již od roku 2016. V minulém roce podepsaly obě společnosti novou, víceletou smlouvu na hlavní sponzorství celého mistrovství. Nokian Tyres tak získal status hlavního partnera IOF, který je patrný i na Světovém poháru v orientačním běhu.

Aktivní životní styl a respekt k přírodě

Fanoušci tohoto sportu, který je velice oblíbený v severských zemích a ve střední Evropě, milují výzvy, fyzickou námahu, outdoorové aktivity a přírodu. Spolupráce mezi mezinárodní komunitou orientačních běžců a společností Nokian Tyres byla od samotného počátku zcela přirozená. Tento sport přesně odpovídá hodnotám společnosti, která prosazuje bezpečnou mobilitu, dobrodružství a aktivní životní styl.

„Orientační běh je úžasný, překvapivý sport, který v sobě slučuje zážitky z cvičení, lásku k přírodě a testování vlastních duševních i fyzických hranic. Zapojit se do něj může celá rodina a skvěle tak odpovídá kultuře naší společnosti. Dovednosti, odhodlání a víra ve vlastní schopnosti mohou pohánět jak jednotlivce, tak firmy,“ říká Antti-Jussi Tähtinen, viceprezident marketingu ve společnosti Nokian Tyres. Odborník na náročné podmínky

Celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik je odborník na náročný terén a proměnlivé povětrnostní podmínky. Severské hodnoty a touha být průkopníkem v udržitelném rozvoji jsou patrné v bezpečných a ekologicky šetrných produktech společnosti.

„Mistrovství světa v orientačním běhu a jiné podobné akce, jako je Světový den orientačního běhu, nám poskytují vynikající prostor pro spojení značky Nokian Tyres s tímto sportem, který symbolizuje outdoorové aktivity a dobrodružství,“ dodává A. Tähtinen.

„Nokian Tyres je pro nás vynikajícím partnerem, protože vývoj produktů společnosti se zaměřuje na zvládnutí náročných podmínek a ohleduplnost vůči životnímu prostředí, což jsou hodnoty, které jsou zásadní i pro milovníky orientačního běhu. Jsme nadšení, že je Nokian Tyres naším hlavním sponzorem,“ říká Tom Hollowell, generální ředitel Mezinárodní federace orientačního běhu. Kromě orientačního běhu podporuje Nokian Tyres také zdravý životní styl jako hlavní sponzor triatlonu Nokian Tyres IRONMAN 70.3.

Více informací o soutěži: www.woc2018.lv/

Fotografie a loga ke stažení

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Seidl Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866, [email protected]