St srpna 22 11:00 2018 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Světový rekord: Valtra bez řidiče odklízí sníh při rychlosti 73,171 km/h

Nokian Tyres a Valtra dosáhly v březnu 2018 světového rekordu v odstraňování sněhu pomocí autonomního traktoru. Samořízený traktor Valtra T254 Versu vybavený pneumatikami Nokian Hakkapeliitta TRI odklidil sníh na uzavřené silnici v jižním Finsku v rychlosti 73,171 km/h.

Světový rekord: Valtra bez řidiče odklízí sníh při rychlosti 73,171 km/h

Traktor Valtra T254 Versu, který získal titul Traktor roku 2018, je mezi poskytovateli zemědělských služeb a zemědělci velice oblíbený pro své všestranné užití, jakým jsou práce v zemědělství nebo v lese i stavební činnost ve městech. Standardní verze traktoru Valtra T254 Versu je vybavena inovativním uživatelským rozhraním SmartTouch, které sice nebylo nezbytné pro dosažení rychlostního rekordu, ale provozovatelé traktorů jej velice oceňují pro jeho intuitivnost.

„Pro mnoho našich zákazníků představuje snadno ovladatelná loketní opěrka SmartTouch úsporu prostředků, které byly dříve investovány do módních nebo příliš komplikovaných technologií, jako je automatické navádění, správa úkolů a telemetrie. Zároveň sledujeme rostoucí poptávku po nových technologiích, které pomáhají zvyšovat efektivitu a které jsou propojitelné s existujícími obchodními systémy. Prostřednictvím našich SmartTouch traktorů si udržujeme naše přední postavení v nabídce inovativních technologií,“ říká Mikko Lehikoinen, marketingový ředitel společnosti Valtra EME.

Rychlostní rekord byl vytvořen v bezpečných podmínkách a za účasti výzkumných týmů společnosti Nokian Tyres a Valtra. Zájem o autonomní technologie roste napříč mnoha odvětvími, včetně logistiky, silničních strojů i zemědělství. Valtra má jakožto přední severský výrobce traktorů dlouhou historii výroby stavebních strojů uzpůsobených pro údržbu silnic v chladných podmínkách. Údaje získané z rychlostního rekordu představují cenná data pro budoucí výzkum autonomních technologií.

Překročení běžné rychlosti traktorů s čelní radlicí a na kluzkém povrchu klade vysoké nároky jak na traktor, tak na pneumatiky. Běhoun s dezénovými bloky pneumatik Nokian Hakkapeliitta TRI byl speciálně navržen tak, aby poskytoval stabilitu na zledovatělém a zasněženém povrchu.

„Pneumatiky Nokian Hakkapeliitta TRI jsou oblíbenou volbou poskytovatelů zimních služeb, zejména pro předvídatelnost reakcí a přesnou ovladatelnost v kombinaci s efektivním záběrem,“ říká Toni Silfverberg, vedoucí prodeje a marketingu ve společnosti Nokian Heavy Tyres. „A jsou to stejné vlastnosti, díky kterým pneumatiky také umožňují práci při rekordních rychlostech.“

Jedná se o druhý světový rekord, kterého Nokian Tyres a Valtra docílily v podmínkách pod bodem mrazu. V roce 2015 se tito dva finští výrobci spojili s rallye legendou Juhou Kankkunenem a vytvořili rychlostní rekord, když traktor Valtra T234 Versu vybavený pneumatikami Nokian Hakkapeliitta TRI dosáhl při jízdě na ledu rychlosti 130,165 km/h.

Více informací

Více informací o světovém rekordu
www.nokiantyres.com/snowrace

Fotografie: www.nokiantyres.com/snowracePR

Videa:

Celosvětově nejrychlejší sklízení sněhu pomocí samořízeného traktoru
https://youtu.be/xKNPmXWDvlE

Závod na sněhu: Mistr světa v rallye vs. 7tunový traktor
https://youtu.be/nOMPcdR2DcI

Kontakty:

Mikko Lehikoinen
Marketing Director, Valtra EME
Phone: +358 40 58 00035
E-mail: [email protected]

Toni Silfverberg
Head of Sales & Marketing, Nokian Heavy Tyres Ltd.
Phone +358 10 401 7854
E-mail: [email protected]

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Seidl Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866, [email protected]

O společnosti Valtra

Společnost Valtra Inc. vyvíjí, vyrábí, prodává a opravuje traktory Valtra, které jsou uzpůsobeny specifickým pracovním potřebám zákazníků. Valtra traktory, oceňované pro jejich všestranné užití a spolehlivost, jsou vyráběny tak, aby zajišťovaly vysoké výkony v náročných pracovních podmínkách a v extrémním terénu. Valtra je světová značka korporace AGCO, která je předním výrobcem traktorů v severských zemích a jednou z nejpopulárnějších značek v Latinské Americe. www.valtra.com

O korporaci AGCO

AGCO (NYSE: AGCO) je světovým lídrem ve vývoji, výrobě a distribuci zemědělského vybavení a zemědělských řešení, který prostřednictvím komplexního vybavení a souvisejících služeb podporuje větší zemědělskou produktivitu. Produkty AGCO jsou prodávány pod pěti hlavními značkami: Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® a Valtra®, které jsou podporovány přesnými technologiemi Fuse® a optimalizujícími službami. Společnost AGCO byla založena v roce 1990 a sídlí v americkém městě Duluth, ve státě Georgie. V roce 2017 měla společnost AGCO čisté prodeje 8,3 miliard dolarů. Více informací naleznete na stránkách http://www.AGCOcorp.com. Novinky, informace a zprávy společnosti najdete na Twitteru: @AGCOCorp. Finanční zprávy na Twitteru naleznete podle hashtagu #AGCOIR.

O Nokian Tyres

Nokian Tyres je celosvětově nejseverněji umístěným výrobcem pneumatik a jednou z nejudržitelnějších společností ve svém oboru. Zajišťujeme bezstarostnost ve všech podmínkách tím, že vyvíjíme vysoce kvalitní, bezpečné a ekologicky šetrné pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku. Jsme známí především pro naše inovativní zimní pneumatiky. Náš koncern zahrnuje rovněž řetězec Vianor, který se specializuje na údržbu vozidel a služby ohledně pneumatik. V roce 2017 měla společnost Nokian Tyres okolo 4600 zaměstnanců a čisté tržby přibližně 1,6 miliard eur. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki. Více informací: www.nokiantyres.com a www.nokiantyres.com/heavy.