Út srpna 7 10:36 2018 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Společnost Nokian Tyres se připojila k iniciativě Science Based Targets a zavazuje se stanovit si klimatické cíle založené na současném výzkumu

Firma Nokian Tyres, která byla vždy průkopnickou společností, chce přispět k řešení otázky klimatických změn a v současnosti usiluje o stanovení ambiciózních klimatických cílů založených na nejnovějších vědeckých poznatcích. V květnu se Nokian Tyres připojil k iniciativě Science Based Targets, jejímž smyslem je stanovit přesné cíle, které jsou posouzeny a schváleny externí organizací. Nokian Tyres dosáhl svých dříve stanovených cílů na snížení emisí CO2 ještě před stanoveným termínem.

Společnost Nokian Tyres se připojila k iniciativě Science Based Targets a zavazuje se stanovit si klimatické cíle založené na současném výzkumu

„Z hlediska ekologické odpovědnosti zohledňujeme celý životní cyklus našich produktů a všechny naše aktivity. Naším cílem do roku 2020 bylo snížit o 20 % emise CO2 našich výrobních továren. Ke konci roku 2017 jsme již překročili 36 %. Připojení k iniciativě je přirozeným pokračováním naší dlouhodobé práce pro životní prostředí,“ vysvětluje Teppo Huovila, který je zodpovědný za činnost společnosti související s udržitelností.

Nové klimatické cíle budou spojeny s hodnotovým řetězcem společnosti, stejně jako s ekologickým dopadem produktů.

„Nepřetržitě vyvíjíme pneumatiky se stále nižším valivým odporem, což výrazně snižuje emise skleníkových plynů, které vznikají při užívání pneumatik. Například průměrné 7% snížení valivého odporu našich pneumatik prodaných v roce 2017 snižuje emise CO2 o množství, které by ročně vyprodukovalo 54 000 osobních vozidel,“ říká T. Huovila.

Společnost nyní usiluje o dosažení cílů v rámci iniciativy Science Based Targets v roce 2019.

Science Based Targets ve zkratce

Iniciativa Science Based Targets pomáhá firmám stanovovat si vědecké cíle pro boj proti klimatickým změnám. Iniciativa je založena na partnerství mezi UN Global Compact, CDP (dříve Carbon Disclosure Project), WRI (World Resources Institute) a WWF (World Wide Fund for Nature – Světový fond na ochranu přírody) a podporuje osvědčené postupy při stanovování vědeckých cílů v oblasti klimatických změn. Zároveň nezávisle hodnotí a schvaluje cíle firem a obcí. Všechny zúčastněné společnosti jsou uvedené na webových stránkách Science Based Targets.

Více informací:

Více informací o činnosti Nokian Tyres související s udržitelností

Fotografie ke stažení

Kontakt:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Seidl Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866, [email protected]