Čt května 11 12:34 2017 v kategorii Firemní zprávy

Představenstvo společnosti Nokian Tyres se rozhodlo investovat do stavby továrny na zelené louce v USA

Představenstvo společnosti Nokian Tyres se rozhodlo investovat do třetí továrny a pověřilo vedení společnosti, aby s příslušnými americkými úřady podepsalo dohodu o záměru. Nová továrna vyroste na zelené louce ve městě Dayton (okres Rhea County) ve státě Tennessee v USA. Roční kapacita továrny dosáhne 4 milionů pneumatik s možností budoucího rozšíření a součástí budovaného komplexu se stanou i skladovací prostory s kapacitou pro 600 000 pneumatik. Celková výše investice je v tomto okamžiku přibližně 360 milionů amerických dolarů. Zahájení stavby je plánováno na začátek roku 2018 a první pneumatiky opustí výrobní linky v roce 2020.

Představenstvo společnosti Nokian Tyres se rozhodlo investovat do stavby továrny na zelené louce v USA

„Továrna je především strategickým rozhodnutím, které umožňuje společnosti Nokian Tyres pokračovat v jejím plánu růstu. V nadcházejících letech se očekává nárůst celkového počtu prodaných pneumatik a díky této investici získáme potřebné kapacity. Továrna v Daytonu nám umožní nejen lépe a efektivněji obsloužit naše zákazníky v Severní Americe, ale zároveň zlepší naše výrobní kapacity a služby zákazníkům v celosvětovém měřítku,“ říká Petteri Walldén, předseda představenstva společnosti Nokian Tyres.

„Výběr Severní Ameriky ukazuje na náš závazek vůči zákazníkům v jedné z našich nejvýznamnějších oblastí růstu. Město Dayton v okrese Rhea County bylo vybráno na základě několika faktorů, mezi něž patří dostupnost kvalifikované pracovní síly, logistické výhody a vstřícná obchodní administrativa. Po důkladném průzkumu bylo jasné, že Tennessee je pro továrnu nejlepší možná volba, a my jsme hrdí na to, že se staneme součástí tohoto města,“ říká Andrei Pantioukhov, prozatímní prezident a generální ředitel společnosti Nokian Tyres.

Továrna v Daytonu, která bude zaměstnávat okolo 400 pracovníků, se zaměří na výrobu pneumatik pro osobní vozidla, SUV a užitková vozidla, jež jsou určeny primárně pro severoamerický trh.

„Toto je významné sdělení jak pro stát Tennessee, tak pro město Dayton. Ukazuje, jak naše ideální poloha a silná pracovní síla vytvářejí prostředí, kde společnosti, jako je Nokian Tyres, budou prosperovat a mít úspěch,“ říká Bill Haslam, guvernér státu Tennessee.

Ilustrační obrázky jsou ke stažení zde: https://nokiantyres.studio.crasman.fi/bank/public_press_room/launch_material_for_press_events/3f

Infografika – v příloze tohoto mailu:

Kontakt

Pro více informací se prosím obraťte na:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Michalová, Public Relations Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, [email protected]