Út prosince 13 10:29 2016 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nová, rychlá a snadná služba skenování pneumatik SnapSkan od společnosti Nokian Tyres má za cíl zvýšit silniční bezpečnost pro miliony lidí

Nokian Tyres společně s řetězcem autoservisů a pneuservisů Vianor uvádějí na trh SnapSkan, průkopnickou technologii, která měří hloubku dezénového vzorku během jízdy a informuje o ní řidiče. SnapSkan je založený na špičkové 3D skenovací technologii a slouží řidičům na jejich každodenních cestách. Bezplatná a rychlá služba měření dezénového vzorku přináší majitelům vozidel o jednu starost míň a v budoucnosti zvýší bezpečnost milionů účastníků silničního provozu.

Nová, rychlá a snadná služba skenování pneumatik SnapSkan od společnosti Nokian Tyres má za cíl zvýšit silniční bezpečnost pro miliony lidí

Společnost Nokian Tyres představuje celosvětově průkopnickou službu SnapSkan, která zná stav pneumatik lépe než samotný řidič. SnapSkan je zcela nový způsob měření hloubky dezénu a bezpečnosti pneumatik – rychle a efektivně díky 3D skenovací technologii. V okamžiku, kdy vozidlo najede na snímací plochu, skener automaticky naskenuje pneumatiky a kamera identifikuje vozidlo podle registrační značky. Když je skenování dokončeno, může si řidič nechat bezplatně zaslat prostřednictvím SMS nebo e-mailu zprávu o pneumatikách, a to bez ohledu na jejich značku. Na samotné vozidlo není třeba instalovat žádné přídavné zařízení.

Služba SnapSkan se objeví na místech každodenních cest řidičů, jako jsou například parkoviště. Služba bude poskytována ve spolupráci s řetězcem autoservisů a pneuservisů Vianor, kde může uživatel snadno požádat o cenovou nabídku nových, bezpečných pneumatik. Technické řešení bylo vyvinuto ve spolupráci s finskými technologickými partnery Futurice a Affecto. Celá služba je založena na jedinečné 3D skenovací technologii patentované britskou společností Sigmavision.

SnapSkan zvyšuje povědomí řidičů o stavu jejich pneumatik

Studie ukazují, že příčinou přibližně 25 % nehod souvisejících s pneumatikami je hloubka běhounu pod minimálním limitem[1]. Prémiové pneumatiky a hloubka dezénového vzorku mají významný dopad na vlastnosti ovlivňující jízdní bezpečnost, jako je brzdná dráha a odolnost vůči aquaplaningu. Pneumatiky v dobrém stavu poskytují řidiči a ostatním účastníkům silničního provozu delší reakční čas a větší manévrovací prostor. Nová technologie SnapSkan urychluje a zjednodušuje sledování bezpečnosti pneumatik, protože informace je majiteli vozidla zaslána v elektronické podobě. Díky tomu majitelé přesně vědí, kdy se mají zaměřit na stav svých pneumatik.

„Příliš mnoho lidí si neuvědomuje stav svých pneumatik a hraniční hodnoty pro výměnu pneumatik se jim zdají být příliš vysoké. Chceme tuto novou technologii využít k tomu, abychom co nejsnazší cestou zvýšili povědomí řidičů o stavu jejich pneumatik,“ říká Ville Nikkola, Business Area Manager  Vianor pro maloobchod.

Nokian Tyres digitalizuje odvětví pneumatik – „Je to velká změna směrem dopředu“

Společnost Nokian Tyres si klade za cíl vyvíjet bezpečné, pohodlné a ekologicky šetrné pneumatiky, ale také vytvářet nové služby související s pneumatikami. Vizí služby SnapSkan je rychle a snadno zvyšovat silniční bezpečnost pro miliony lidí na celém světě. „Pro naše odvětví je to velký posun směrem dopředu, do blízké budoucnosti. Doposud totiž zůstávalo odvětví pneumatik z hlediska digitalizace značně pozadu za jinými průmyslovými odvětvími. Je tak nejvyšší čas využívat nové technologie, které bude sloužit motoristům právě v souvislosti s jejich pneumatikami. Naše odvětví potřebuje odvážného průkopníka,“ vysvětluje Ari Lehtoranta, prezident a výkonný předseda Nokian Tyres.

„Naším úkolem je zajistit bezpečnější silnice a životní prostředí. Kořeny naší společnosti sahají až do roku 1898 a od té doby v našem odvětví zaujímáme čelní pozici, protože poskytujeme širokou škálu produktů a služeb souvisejících právě se silniční bezpečností. Uvedli jsme na trh celosvětově první zimní pneumatiku a nyní přicházíme s první službou, která řidiče informuje přímo prostřednictvím SMS nebo e-mailu o bezpečnosti jejich pneumatik,“ doplňuje Lehtoranta.

„Je skvělé, že se na trhu objevují digitální inovace, které řidičům usnadňují život a zároveň zvyšují bezpečnost. Automobilová federace Automobile and Touring Club of Finland považuje za důležité, aby byl tento typ nových služeb dále vyvíjen. Technologie od Nokian Tyres nabízí svobodu výběru a finanční efektivitu – nevyžaduje žádnou instalaci nákladného zařízení do vozidla,“ uvedl během panelové diskuse při příležitosti představení služby SnapSkan Jukka Tolvanen, komunikační manažer federace Automobile and Touring Club of Finland.

První skenovací místo s technologií SnapSkan se bude nacházet na příjezdu do podzemního parkoviště Q-Park Iso Erottaja ve finských Helsinkách. V blízké budoucnosti se skenovací místa objeví také jinde ve Finsku a později je bude možné najít ve všech finských provozovnách Vianor. V nadcházejících letech bude tato služba zavedena rovněž v dalších zemích. 

Více o technologii SnapSkan: www.nokiantyres.com/snapskan

Fotografie pro média: www.nokiantyres.com/snapskan-photos

Video: https://youtu.be/zMkBRnf-Zzo

Kontakt

Pro více informací se prosím obraťte na:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, [email protected]

SnapSkan ve zkratce
Skenovací technologie SnapSkan je nový a snadný způsob měření hloubky dezénového vzorku vašich pneumatik. Po skončení skenování si můžete zažádat o zprávu o svých pneumatikách podle registračního značky svého vozidla. Výsledky skenování je možné získat, pokud zašlete registrační značku svého vozu prostřednictvím bezplatné SMS. Výsledky obdržíte pomocí SMS nebo online na stránkách www.snapskan.fi/en. První skenovací místo s technologií SnapSkan je v podzemním parkovišti Q-Park Iso Erottaja ve finských Helsinkách. Skenovací místo se nachází na vozovce před vstupní závorou, vaše pneumatiky tak budou automaticky naskenovány při vjezdu na parkoviště.

Specialista na extrémní podmínky
Společnost Nokian Tyres je nejseverněji umístěným výrobcem pneumatik na světě. Její výrobky podporují a usnadňují bezpečnou jízdu v náročných podmínkách. Společnost dodává inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku především do oblastí, v nichž extrémní podmínky, jako je sníh, lesy a rychle se měnící počasí, kladou vysoké nároky na výkony pneumatik.

Vianor 
Vianor je celosvětový řetězec autoservisů a pneuservisů, který je tvořen vlastním kapitálem a samostatnými provozovnami. Vianor, jehož vlastníkem je Nokian Tyres, nabízí snadný, rychlý a spolehlivý servis pneumatik a vozidel, který pokrývá všechny skupiny zákazníků, produktů a souvisejících služeb. Jedná se o největší severskou síť servisů s více než 1 470 provozovnami ve 26 zemích. Název Vianor pochází z latinského Via Nor, které v překladu znamená „severská cesta“.

[1] Studie o některých bezpečnostních aspektech užívání pneumatik, 18. prosince 2014, autoři: Sven Jansen, Antoine Schmeitz, Sander Maas, Carmen Rodarius a Lars Akkermans.