Čt června 1 11:22 2017 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nová řada pneumatik E-Truck od Nokian Tyres: celoroční spolehlivost a ekonomičnost pro všechny nápravy

Jak většina dopravců ví, nejlevnější pneumatika je málokdy zároveň tou nejekonomičtější. Od pneumatiky se očekává, že zvládne co největší počet kilometrů, a přitom zajistí tichou, bezpečnou a pohodlnou jízdu. Nízký valivý odpor snižuje spotřebu paliva a robustní kostra umožňuje pneumatiku následně protektorovat, v některých případech i dvakrát. Tyto požadavky stály u zrodu nové řady celoročních nákladních pneumatik Nokian E-Truck.

Nokian E-Truck

Řada celoročních pneumatik Nokian E-Truck pro nákladní vozidla a autobusy je určena pro jízdu na dlouhé i středně dlouhé vzdálenosti v běžných klimatických podmínkách. Pneumatiky jsou dokonale vyvážené tak, aby poskytovaly optimální výkony jak ve střední Evropě, tak na hlavních severských silnicích.

„S novou řadou pneumatik Nokian E-Truck chceme na evropský trh přinést nové možnosti,“ říká Teppo Siltanen, produktový manažer Nokian Heavy Tyres. „Jedná se o vysoce kvalitní pneumatiky vyrobené v Evropě, které budou velice dobře dostupné a mohou být namontovány v kterékoliv části roku.“

Ekonomický životní cyklus

Pneumatiky Nokian E-Truck využívají speciální směs pryže pro celoroční užití. Optimalizovaný dezén s drážkami snižuje valivý odpor a zaručuje ekonomickou a zároveň ekologickou jízdu. Řidiči rovněž oceňují jejich dobrou ovladatelnost a tichý chod.

Protektorování představuje nejvýznamnější část ekonomického managementu pneumatik. Nové běhouny Nokian E-tread z protektorovaných materiálů doplňují řadu pneumatik Nokian E-Truck a umožňují dostat z jedné pneumatiky až milion kilometrů.

Nokian E-Truck Steer

Pneumatika Nokian E-Truck Steer je určena pro celoroční užití na řídicích nápravách nákladních vozidel a autobusů, které jezdí na dlouhých a středně dlouhých vzdálenostech. Jedná se o nový typ dezénu s klikatými drážkami, které zabraňují zachytávání kamínků, a se systémem lamel Spiral Sipe System, který zvyšuje přilnavost na každém typu vozovky. Díky rovnoměrnému opotřebení nabízí pneumatika vynikající kilometrovou životnost.

Nokian E-Truck Drive

Pneumatika Nokian E-Truck Drive je celoroční pneumatika na hnací nápravy, která je určená pro přepravu na dlouhé a středně dlouhé vzdálenosti. Efektivní dezénové bloky a otevřená středová část běhounu zaručují vynikající záběr.

Nokian E-Truck Trailer

Pneumatika Nokian E-Truck Trailer je ekonomická volba pro náročné celoroční užití na nápravách přívěsů či návěsů. Její robustní ramena a rovnoměrné opotřebení zaručují dobrý kilometrový proběh a nové klikaté drážky zvyšují jízdní stabilitu. Menší míra zachytávání kamínků zajišťuje delší životnost pneumatiky.

Dostupnost

Pneumatiky Nokian E-Truck budou k dispozici od podzimu 2017, počínaje nejběžnějšími evropskými rozměry pro nákladní vozidla a autobusy.

Více informací a fotografie:

www.nokiantyres.com/e-truck 
www.nokiantyres.com/nokianetruck_photos

Kontakty:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, [email protected]