Po března 26 12:00 2012 v kategorii Zprávy o produktech

Nová nákladní pneumatika Nokian NTR 46 zaručuje ještě větší odolnost pro užití při zemních pracích


Nová nákladní pneumatika Nokian NTR 46 zvládá náročné podmínky jakéhokoliv hrubého povrchu. Odolná pneumatika vyvinutá pro jízdu na silnici i v terénu je určena pro nákladní vozidla přepravující štěrk, dřevo a mléko. Robustní stavba a směs pryže, která je odolná vůči oděru a průpichu, jsou uzpůsobeny na vysoké nároky terénního užití a zajišťují nepřetržitou mobilitu.

Otevřený dezén s robustními dezénovými bloky a širokými drážkami umožňuje vynikající samočisticí schopnosti a maximální přilnavost i v proměnlivých jízdních podmínkách. Značení M+S zaručuje, že potenciál této silné pneumatiky je plně využitelný v průběhu celého roku, za každého počasí.

Systém proti zachytávání kamínků umístěný v hlavních dezénových drážkách zvyšuje spolehlivost pneumatiky při práci v náročných podmínkách. Snižuje riziko vtlačení ostrých kamínků do běhounu a prodlužuje tak celkovou životnost pneumatiky, protože ji chrání před poškozením, především pak při jízdě na nerovném povrchu.

Pneumatika Nokian NTR 46 s prémiovou kvalitou směsi pryže a nízkou mírou zahřívání se opotřebovává rovnoměrněji a udržuje si tak své vynikající vlastnosti po celou dobu své životnosti. Díky nízkému valivému odporu se pneumatika lehce odvaluje, což vede k nižší spotřebě paliva a menšímu množství škodlivých emisí. Indikátor opotřebení (DSI), vyvinutý společností Nokian Tyres, přehledně informuje o počtu milimetrů zbývající hloubky dezénového vzorku.

Skvělý poměr kvalita/cena, který je typický pro celou řadu pneumatik Nokian NTR, se promítá do nízké ceny za každý ujetý kilometr. Na trh bude jako první uveden rozměr 315/80R22,5, který bude na podzim dále doplněn o rozměr 385/65R22.5.

Více o nákladních pneumatikách Nokian:
https://www.nokiantyres.cz/pneumatiky-pro-nakladni-vozy-a-autobusy

Obrázky: www.nokiantyres.com/nokianNTR46

Více informací:

Nokian Tyres plc
Manažer vývojového týmu (nákladní pneumatiky)
Teppo Siltanen
tel. +358 10 401 7709
teppo.siltanen(at)nokiantyres.com

www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom