Po srpna 19 11:44 2013 v kategorii Firemní zprávy

Nokian Tyres zveřejňuje svou zprávu o stabilitěFinský výrobce pneumatik rozšiřuje transparenci svých aktivit a hledá další inovace v oblasti ochrany životního prostředíVýrobce pneumatik Nokian Tyres zveřejnil svou první zprávu o stabilitě, vypracovanou dle směrnic GRI (Global Reporting Initiative). Popisuje cíle, opatření a výsledky programu stability podnikové skupiny z Finska v roce 2012. Perspektiva dodatečných záměrů byla uvedena v popisu aktivit Nokian Tyres posledních let.

“Naši rozsáhlou zprávu o opatřeních k ochraně životního prostředí jsme pro zprávu o stabilitě rozšířili dle směrnice GRI (Global Reporting Initiative)“, říká s potěšením Kim Gran, president a CEO Nokian Tyres. „To dále zvyšuje transparentnost a otevřenost našich aktivit a poskytuje dobrou příležitost k sledování našeho jednání a dopadů naší činnosti ve světě.“

Společnost Nokian Tyres byla prvním výrobcem pneumatik na světě, který ve své výrobě přestal používat vysoce aromatické oleje. Zpráva o stabilitě tohoto odpovědného průkopníka v průmyslové výrobě pneumatik a v oblasti ochrany životního prostředí popisuje rozsáhlý výběr sporných bodů u odpovědnosti za výrobek a bere na zřetel dopady pneumatik Nokian během jejich celého životního cyklu.

Podíl pneumatik úsporných z hlediska spotřeby pohonných hmot zvýšen na 44 procentNěkteré nové ukazatele, které v dřívějších zprávách podniku k ochraně životního prostředí dosud nebyly zveřejněny, zahrnují podíl pneumatik s nízkým valivým odporem a silným záběrem za mokra ve výrobním programu a úspěch pneumatik Nokian v testech časopisů. Podíl pneumatik s mimořádně nízkým valivým odporem a snižujících tak spotřebu paliva se v roce 2012 zvýšil na 44 procent. 88 procent letních pneumatik Nokian Tyres spadá do kategorie pneumatik s velmi silným záběrem za mokra. Pneumatiky Nokian dosáhly v sezóně 2011-2012 pozoruhodně dobrých výsledků v nezávislých testech časopisů: obsadily první místo ve více než polovině všech testů. Tím si společnost Nokian dále zlepšila svou image jako prvotřídní značka. Personální témata jako životní pohoda a kompetenční rozvoj jsou rovněž rozsáhle prezentovány.

Ve střední Evropě je společnost Nokian Tyres s vlastními koncernovými odbytovými společnostmi činná v deseti zemích. Podnik má vlastní řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor s 1077 prodejními místy v 26 zemích.

“Zlepšování naší sociální odpovědnosti a našich aktivit je pro nás velmi důležité. I přes vyostřenou konkurenční situaci na mezinárodním trhu jsme schopni mít úspěch a odpovědně rozvíjet naše aktivity. Ziskový růst přináší našemu podniku úspěch a finanční profit, což zpětně zvyšuje prospěch našemu okolí – našim investorům a rovněž našemu personálu“, shrnuje Kim Gran.

Zpráva o stabilitě je vydána v angličtině na www.nokiantyres.com/corporate-sustainability-reports. Závod Nokian Tyres v městě Nokia ve Finsku je od roku 1997 certifikován dle nařízení systému ekologického řízení a auditu EU EMAS (Eco-Management and Audit Scheme). Podnik poskytl rozsáhlé informace o činnosti skupiny v pravidelných zprávách k ochraně životního prostředí dle programu EMAS. Nová, podrobná zpráva o stabilitě nahrazuje zprávu o ochraně životního prostředí EMAS.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz

Další informace:Šetrnost k životnímu prostředí:
https://www.nokiantyres.cz/inovace/

Redakce: Dr. Falk Köhler

Další informace:Nokian Tyres plc
Antti-Jussi Tähtinen
Vice President, Marketing and Communications
Tel. +358 10 401 7940
E-Mail antti-jussi.tahtinen(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková prémiová značkaJako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Nokian je vynálezce zimní pneumatiky

Nokian Tyres koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již více než 75 let a je vynálezce zimní pneumatiky. První zimní pneumatika světa se zrodila uprostřed ledového větru a štiplavého mrazu v roce 1934. O dva roky později spatřila světlo světa Nokian Hakkapeliitta, koncipovaná pro severskou zimu, která dnes patří k nejznámějším značkám zimních pneumatik.
Nejrychlejší zimní pneumatiku světa pro maximální rychlost 270 km/h, Nokian WR, uvedli Finové na trh v roce 2002. V roce 2007 následovala Nokian WR G2, která byla díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně proti aquaplaningu na rozbředlém sněhu oceněna v testech jako „velmi doporučeníhodná“ a „dobrá“.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech zimních pneumatik 2012

Jejich úspěšný příběh pokračuje s bezpečnou a hospodárnou Nokian WR D3 pro kompaktní vozy, vozy střední křídy a malé vozy a stejně tak bezpečnou a sportovní WR A3 pro rychlá, velká auta: Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v této zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik, realizovaných časopisy pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.
Časopis „Auto Bild“chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3 zní: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“.
Vítězem testu je Nokian rovněž v časopise z oblasti firemních vozů „Firmenauto“ (11/2012). „Velmi doporučeníhodná“ zní výsledek pro pneumatiku Nokian i v testech zimních pneumatik 2012 v Německu, provedených časopisem „Auto Zeitung“, evropským autoklubem ACE, a dále GTÜ, ÖAMTC, TCS a ARBÖ, jakož i „velmi dobrá“ na portálu „promobil“, časopisů „Firmenauto Transporter“ a „lastauto omnibus Transporter“. Od časopisu „Gute Fahrt“ pro „nejlepší pneumatiky“ získává doporučení ke koupi „Gute Fahrt Empfehlung“.
Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší

Pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech letních pneumatik 2012

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2012 německých časopisů pro automobilisty „Auto Bild“ (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung“ (6/2012 + 12/2012), „auto Test“ (4/2012), „gute Fahrt“ (3/2012), „Auto Bild allrad“ (4/2012), „pro mobil“ (4/2012) a „Firmenauto Transporter“ (4/2012). S osmi vítězstvími v testech letních pneumatik poráží tato finská špičková značka většinu vítězů testů všech značek. Nejlepší známky „Auto Bild Vorbildlich“, „Auto Zeitung Testsieger“, „auto Test Testsieger“, „gute Fahrt Empfehlung“ a „Auto Bild allrad vorbildlich“ prokazují v příslušných hodnoceních testů vynikající kvalitativní vlastnosti letních pneumatik vedoucí firmy světa, specializované na zimní pneumatiky. I pneumatika Nokian pro SUV je vítězem testu pneumatik SUV časopisu „Auto Zeitung“ (12/2012). Druhým vítězem se stala pneumatika Nokian v časopise „auto motor sport“ (7/2012) s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“.

Tři zcela nové letní pneumatiky Nokian pro rok 2013

Nokia Tyres prezentuje pro rok 2013 tři zcela nové letní pneumatiky. Sportovní letní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance přichází jako úžasný špičkový model s precizními, vynikajícími a bezpečnými jízdními vlastnostmi pro rychlou jízdu.
Tato pneumatika kompaktní a střední třídy se silnou přilnavostí a výraznou bezpečností za mokra je velmi vhodná pro často se měnící povětrnostní poměry na českých silnicích. Technologicky progresivní letní pneumatika Nokian eLine pro menší automobily, dosahuje díky spotřebě paliva a přilnavosti za mokra špičkového hodnocení AA dle etikety EU.

Pneumatika Nokian je jedním z vítězů testu letních pneu 2013 německého časopisu pro automobilisty Auto Bild

Pneumatika Nokian Line je mezi vítězi testu letních pneu 2013 německého časopisu pro automobilisty Auto Bild, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“ a u časopisu „auto TEST“.. Nejlepší známku „dobrá“ dostala pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele test „Stiftung Warentest“. Druhým vítězem se stává tato finská pneumatika v testu časopisu „auto motor sport“ s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“, u motoristického časopisu „Auto“ s hodnocením „velmi dobrá“ a u „Firmenauto“ s výsledkem „obzvláště doporučeníhodná“. Pneumatiky Nokian dosáhly v testech letních pneumatik 2013 v Německu, Rakousku a Švýcarsku celkově 17 výsledných hodnocení velmi dobrá a dobrá.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 2. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2012 obratu 1,612 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2012 dosáhla obratu 1,612 miliardy eur a měla celkem více než 4000 zaměstnanců. Ve střední Evropě je společnost Nokian Tyres činná s vlastními koncernovými odbytovými společnostmi v deseti zemích. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianors s 1077 prodejních míst v 26 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou uvedeny na seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz

www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom
www.twitter.com/NokianTyresCom
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59, 22397 Hamburg
Německo

Dokumentační exemplář prosím předat Dr. Falku Köhlerovi PR