Út května 7 04:00 2024 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nové portfolio letních a celoročních pneumatik Nokian Tyres bylo otestováno u TÜV SÜD na maximální bezpečnost a vysoký výkon

Nové letní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres pro evropské trhy podstoupily srovnávací test prováděný TÜV SÜD. Nejseverněji položený výrobce pneumatik na světě pověřil TÜV SÜD, aby nezávisle otestovala celoroční pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 a také letní pneumatiky Nokian Tyres Powerproof 1 a Nokian Tyres Wetproof 1. Všechny tři modely podstoupily důkladné a podrobné srovnávací zkoušky u TÜV SÜD Automotive, největšího nezávislého zkušebního centra pro technologie kol a pneumatik v Evropě, a úspěšně vyhověly požadavkům výkonového testu TÜV SÜD.

Celoroční pneumatika Nokian Tyres® Seasonproof 1 stanoví nové standardy univerzálnosti a výkonu. Díky početným technickým inovacím zaručuje maximální bezpečnost, vynikající přilnavost na mokré vozovce a nízký valivý odpor za všech povětrnostních podmínek. Interní testy ukázaly, že se v porovnání s předchozím modelem významně zvýšila odolnost proti opotřebení.

Výsledky zkoušek Seasonproof 1 u TÜV SÜD[i] potvrzují vynikající vlastnosti pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1. Celkově si pneumatika vedla výrazně lépe než průměr testovaných konkurenčních modelů a nabídla nejvyváženější výkon v tomto srovnání. Předvedla vynikající výsledky při podélném a bočním aquaplaningu, a navíc nabízí vysokou bezpečnost na sněhu. V kategoriích brzdění na sněhu a ovladatelnosti na sněhu se ukázala mezi konkurenčními modely jako nejlepší.

Letní pneumatika Nokian Tyres® Powerproof 1 nabízí maximální stabilitu, přesnou ovladatelnost a výjimečnou přilnavost na mokrém i suchém povrchu. Byla vyvinuta pro použití na dálnicích a garantuje bezpečnou jízdu i při vysokých rychlostech, krátkou brzdnou dráhu a vynikající chování při aquaplaningu.

Zkoušky Powerproof 1 u TÜV SÜD[ii] ukázaly vynikající vlastnosti při jízdě za mokra. Powerproof 1 byla nejen nejlepší pneumatika v testu podélného a bočního aquaplaningu, ale rovněž dosáhla nejlepších výsledků při brzdění na mokré vozovce. V porovnání s konkurenčními modely si rovněž vedla dobře při brzdění na suché vozovce. Pneumatika uspěla i při testu jízdy za mokra, kde překonala průměrné výsledky svých konkurentů.

Letní pneumatika Nokian Tyres® Wetproof 1 nabízí maximální bezpečnost a komfortní jízdu a je ideální do deštivých dnů a pro náročné podmínky na silnici. Její nízký valivý odpor šetří palivo i energii. Díky vynikající přilnavosti za mokra a prvotřídním jízdním vlastnostem zajišťuje Nokian Tyres Wetproof 1 bezpečnou jízdu i na mokré vozovce.

Výsledky zkoušek Wetproof 1 u TÜV SÜD[iii] ukazují, že tato pneumatika překonává průměr jejích konkurentů, pokud jde o brzdění a jízdní vlastnosti na mokré vozovce. Skvělé jízdní vlastnosti na mokrých vozovkách jsou zřejmé zejména při aquaplaningu, kde se jedná o nejbezpečnější pneumatiku mezi konkurenčními modely při podélných i bočních testech.

„Přesvědčivé výsledky modelů našich pneumatik v nezávislém srovnávacím testu TÜV SÜD potvrzují, že si s našimi prémiovými pneumatikami vedeme dobře, pokud jde o bezpečnost a výkon,“ říká Martin Dražík, produktový manažer Nokian Tyres pro střední Evropu. „S hrdostí nabízíme pneumatiky, které odpovídají nejpřísnějším normám kvality a zajišťují bezpečnou jízdu našich zákazníků.“

Informace o podmínkách testů: Všechny zkoušené pneumatiky zakoupila TÜV SÜD v běžném obchodě. Pneumatiky byly pro jednotlivé testy zvoleny náhodně.

Stáhnout obrázky a testovací zprávy

 

Další informace:

PR marketingová manažerka Zuzana Seidl, tel. +420603578866, [email protected]

Jaroslav Nálevka, PR konzultant, McCann Prague, tel. +420 725 865 874, [email protected]

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

 

Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro lidi, kteří si cení bezpečnosti, udržitelnosti a předvídatelnosti. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vytváříme inovativní produkty pro osobní automobily, nákladní vozy a těžké stroje, které uklidní vaši mysl za všech jízdních podmínek. Náš řetězec Vianor poskytuje servis pro pneumatiky i automobily. V roce 2023 činila celková výše našich prodejů 1,174 miliardy EUR. Na konci roku 2023 jsme zaměstnávali více než 3 400 odborníků. Nokian Tyres je kótována na burze Nasdaq Helsinki. Další informace: www.nokiantyres.cz

 


[i] Testy provedla TÜV SÜD Product Service GmbH v únoru a březnu 2024 na objednávku Nokian Tyres. Velikost pneumatik 205/55 R16 94V XL u Nokian Tyres Seasonproof 1, porovnání vlastností s hlavními konkurenty ve stejném segmentu: Dunlop Sport All Season, Falken Euro All Season AS210, Hankook Kinergy 4S2, Nexen N’Blue 4Season 2. Zkušební vozidla: VW Golf VIII, Škoda Superb. Zkušební tratě: Nokian Tyres White Hell (FIN), Nokian Tyres Hakka Ring (E), TÜV SÜD PS Garching (D). Zpráva č. 713329997-SP. 

[ii] Testy provedla TÜV SÜD Product Service GmbH v únoru a březnu 2024 na objednávku Nokian Tyres. Velikost pneumatik 225/45 R17 94W XL u Nokian Tyres Wetproof 1, porovnání vlastností s hlavními konkurenty ve stejném segmentut: Hankook Ventus Prime 4, Nexen N’Fera Primus, Pirelli Cinturato P7 C2, Vredestein Ultrac. Zkušební vozidla: VW Golf VIII, Škoda Superb. Zkušební tratě: Nokian Tyres Hakka Ring (E), TÜV SÜD PS Garching (D). Zpráva č. 713329997-WP. 

[iii] Testy provedla TÜV SÜD Product Service GmbH v únoru a březnu 2024 na objednávku Nokian Tyres. Velikost pneumatik 245/45 ZR18 100Y XL u Nokian Tyres Powerproof 1, porovnání vlastností s hlavními konkurenty ve stejném segmentu: Dunlop Sport Maxx RT2, Falken Azenis FK520, Pirelli P Zero PZ4, Yokohama Advan Sport V107. Zkušební vozidla: Škoda Superb 2.0TDI, VW Golf VIII 1.5TSI. Zkušební tratě: Nokian Tyres Hakka Ring (E), ATP Papenburg (D), TÜV SÜD PS Garching (D). Zpráva č. 713329997-PP.