Po ledna 23 12:00 2006 v kategorii Zprávy o produktech
Bulletin z 23. ledna 2006

Nokian Hakkapeliitta Sport Utility 5 – impozantní síla a přilnavost pro SUV

Až společnost Nokian Tyres představí svoji novou řadu Nokian Hakkapeliitta Sport Utility 5 určená pro vozidla SUV, rozšíří se produktová řada Nokian Hakkapeliitta o dalšího schopného nováčka. Pneumatiky Nokian Hakkapeliitta Sport Utility 5 nabízejí stejně důmyslná technická řešení, která se nacházejí v nových pneumatikách Nokian Hakkapeliitta 5 pro osobní automobily. Nejen díky svému vzhledu, ale i díky několika společným inovacím jsou tyto pneumatiky dvojčata.
Pneumatiky Nokian Hakkapeliitta Sport Utility 5 byly určeny pro rostoucí trh SUV. Mají nejširší nabídku šířky na trhu, nabízejí 27 různých velikostí, až pro průměr ráfku 22 palců. Prodej pro spotřebitele bude zahájen na podzim 2006.

Dobrá přilnavost, robustnost a trvanlivost

Vysoce výkonné pneumatiky pro těžká vozidla musejí nabízet vynikající přilnavost. Dobře vyvážené charakteristiky přilnavosti jsou při navrhování pneumatik pro vozidla SUV zásadně důležité. Zejména důležité je maximalizovat boční přilnavost, aby se tak zajistilo, že bude vozidlo moci být pod kontrolou i za extrémních podmínek. Medvědí dráp a vylepšený hranatý hřeb také zvyšují přilnavost této nové pneumatiky pro vozidla SUV.
Gumová kompozitní hmota použitá v této novince byla uzpůsobena pro zimní použití na vozidlech SUV. Hmota obsahuje velké množství kanolového oleje, který zlepšuje odolnost vůči trhlinám a zlepšuje přilnavost na ledu. Pneumatika se mimo jiné vyznačuje dobrou odolností vůči tvrdým úderům ostrých kamenů. Těžká a výkonná vozidla SUV kladou na pneumatiky vysoké nároky: musejí být pevné a tuhé, aby unesly vysoké zatížení a aby vozidlo zůstalo stabilní. V prostoru mezi ramenními bloky pneumatiky Nokian Hakkapeliitta Sport Utility 5 je úzká podélná zpevněná zóna, která zvyšuje tuhost konstrukce a díky které je pneumatika zvláště houževnatá.

Leštěné hlavní drážky

Pěkná a masivní pneumatika pro SUV má hlavní drážky leštěné. Sníh i sněhová břečka se tak z pneumatiky podél hladkých a zářivých drážek snadno dostanou ven. Díky vzorku dezénu se pneumatika snadno očistí a bez námahy funguje v hlubokém sněhu i sněhové břečce, na náročných lesních či příjezdových cestách.
Od dobrých pneumatik pro vozidla SUV se očekává, že budou nabízet všestranné vlastnosti. Vlastníci vozidel SUV si chtějí užívat jízdu na štěrku, v hlubokém sněhu, stejně jako na městských asfaltových silnicích. Díky struktuře z dvojitého bloku podávají pneumatiky Nokian Hakkapeliitta Sport Utility 5 ideální výkony i na čisté silnici. Jemné a tiché pneumatiky se vyznačují přesně reagujícím řízením.

Bezpečnost díky upozorněním, tipům a indikátorům

Řidičům vozidel SUV zimní podmínky usnadní a bezpečnost zvýší značky a upozornění. Řidiči mohou ovlivňovat odpor hřebů i to, jak zapadají na místo způsobem jízdy na zcela nových pneumatikách. Během prvních 500 kilometrů se doporučuje klidné a opatrné řízení: vyhněte se prudkému brždění a zrychlování stejně jako prudkým manévrům. Všechny hřeby jsou obkrouženy indikátorem zaběhnutí, který na konci záběhu vybledne. Pneumatiky jsou také vybaveny indikátorem zimní bezpečné jízdy. Pneumatiky jsou bezpečné pro použití v zimě, pokud zůstávají symboly sněhové vločky na centrálním bloku dezénu viditelné.