St července 7 02:34 2021 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Na letní silnice patří letní pneumatiky

V těchto výjimečných časech se můžou pneumatiky jevit jako podružný problém. Může se zdát, že jezdit letošní léto na zimních pneumatikách je snazší než přezouvat na pneumatiky letní. Pneumatiky však tvoří důležitou součást silniční bezpečnosti jako kdykoliv předtím a i po celosvětové pandemii platí, že letní pneumatiky v dobrém stavu významně zvýší vaši bezpečnost na letních silnicích. Zde jsou důvody, proč měli věnovat pozornost tomu, na čem jezdí vaše vozidlo.

5 důvodů, proč byste letošní léto neměli zanedbávat své pneumatiky:

  1. Letní pneumatiky zastavují na mokrém povrchu rychleji

Moderní zimní pneumatiky jsou vyvinuty tak, aby fungovaly dobře na čerstvém a rozbředlém sněhu, ledu a v mírném dešti, ale na deštěm nasáklých letních silnicích jsou letní pneumatiky mnohem lepší. Rozdíl v brzdné dráze mezi opotřebenou zimní pneumatikou a letní pneumatikou v dobrém stavu je na mokrém povrchu při rychlosti od 80 km/h* větší než 12 metrů. To představuje více než dvě délky vozidla a obrovský rozdíl, pokud potřebujete náhle zastavit, abyste nenarazili na překážku na silnici.

  1. Letní pneumatiky chrání před aquaplaningem

Aquaplaning je nebezpečný jev, při kterém pneumatika ztrácí kontakt s vozovkou kvůli velkému množství vody, které vnikne mezi běhoun a jízdní povrch. Výsledkem je nekontrolovatelný smyk, kdy řidičovi nezbývá než doufat v dobrý konec. Zimní pneumatiky mohou skvěle chránit před aquaplaningem na rozbředlém sněhu, ale při jízdě ve velkém množství vody se letním pneumatikám nemohou zdaleka vyrovnat. Zatímco letní pneumatiky mohou jet po mokré silnici, než u nich dojde k aquaplaningu, rychlostí přes 80 km/h, opotřebená zimní pneumatika se vymkne kontrole již při rychlosti 60 km/h*.    

  1. S letními pneumatikami je jízda pohodlnější a přesnější

I když se může zdát, že jsou letní a zimní pneumatiky podobné černé kruhy, zásadně se od sebe liší. U zimních pneumatik je vše – od dezénu až po měkčí směs pryže – vyvinuto tak, aby zajistily bezpečnou jízdu v chladnějších podmínkách. V létě nejen že nebudou správně fungovat, ale kvůli horkému povrchu se také budou rychleji opotřebovávat a ztrácet své bezpečnostní vlastnosti pro nadcházející zimní sezónu.

„Letní pneumatiky jsou naproti tomu vyvinuty tak, aby zajišťovaly bezpečnost a komfort při jízdě v létě. Rozehřáté městské silnice a rozpálené dálnice, které škodí zimním pneumatikám, jsou pro letní pneumatiky naprosto přirozeným prostředím. Zajistí na nich hladkou jízdu s přesnou ovladatelností a rychlými reakcemi na pohyby volantu. Díky tomu je jízda nejen pohodlnější, ale také bezpečnější v situacích, kdy musíte prudce manévrovat, abyste se vyhnuli něčemu na silnici,“ říká Martin Dražík, produktový manažer pro Evropu ve společnosti Nokian Tyres.

  1. Stav a kvalita pneumatik představují důležitý bezpečnostní faktor

„Při výměně pneumatik rozhodně neplatí, že by montáž čehokoliv, po čem auto pojede, zajistila bezpečnější jízdu. Před přezutím na letní pneumatiky je potřeba zkontrolovat jejich stav. Pokud mají zbývající hloubku běhounu menší než 4 mm, je rozumné zvážit nákup nových pneumatik, protože takové pneumatiky již nejsou bezpečné na mokrém povrchu. Před jízdou je také důležité zkontrolovat, jestli pneumatiky nenesou známky nerovnoměrného opotřebení, průpichů, průrazů nebo trhlin – nepoužívejte nic, co by vypadalo poškozené. Pneumatiky by se také neměly používat, pokud jsou starší než 10 let nebo byly užívány déle než 6 let,“ říká M. Dražík.

Když si na léto koupíte kvalitní letní pneumatiky a na zimní měsíce prémiové zimní pneumatiky, získáte optimální bezpečnost na dlouhou dobu.

  1. Prodejci pneumatik jsou připraveni poskytovat služby svým zákazníkům

Prodejci pneumatik přijímají nezbytná opatření, aby zákazníci mohli bezpečně navštívit jejich prodejny. Mnoho řetězců má komplexní systém, jak dezinfikovat své prodejny a zajistit odpovídající bezpečnostní vzdálenost mezi zaměstnanci a zákazníky. Mějte také na paměti, že mnoho prodejců pneumatik má rovněž e-shopy, kde si můžete zarezervovat a dokonce i zaplatit produkty a služby a zároveň kontaktovat zaměstnance s jakýmikoliv otázkami nebo prosbou o podporu.

Zdroj: * Tekniikan Maailma 05/2019 (ve studii byly použity severské nehrotované zimní pneumatiky)

Více informací o letních pneumatikách Nokian Tyres

Stáhnout fotografie

 

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague,
00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE,
00420 603 578 866,
[email protected]