St září 2 11:30 2020 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Bezstarostná jízda v každém ročním období: Nové pneumatiky Nokian Seasonproof a Nokian Seasonproof SUV zaručují prvotřídní bezpečnost po celý rok

Skandinávský výrobce prémiových pneumatik Nokian Tyres uvádí na trh novou řadu celoročních pneumatik pro osobní vozidla, SUV a crossovery. Nová pneumatika Nokian Seasonproof je určená pro řidiče, kteří potřebují spolehlivé výkony a prvotřídní bezpečnost na zimních vozovkách pokrytých čerstvým či rozbředlým sněhem, ale zároveň požadují špičkové výkony a jízdní komfort v letním období.

Nejistota způsobená rychle se měnícími jízdními podmínkami a obavy z nestabilního počasí v průběhu celého roku zvyšují zájem o segment celoročních pneumatik. Rostoucí potřeba větší bezpečnosti v nečekaných mokrých a sněhových podmínkách bez ohledu na roční období představuje jeden z hlavních důvodů, proč je stále větší množství vozidel v Evropě vybaveno pneumatikami, které dokážou zvládnout jakékoliv proměnlivé počasí.

Podle nedávného spotřebitelského průzkumu, který společnost Nokian Tyres uskutečnila mezi uživateli celoročních pneumatik*, oceňují evropští řidiči především jejich celoroční bezpečnost ve všech povětrnostních podmínkách. Mezi nejdůležitější vlastnosti v proměnlivých jízdních podmínkách patřila také dobrá přilnavost a ovladatelnost, odolnost vůči opotřebení a oděru a bezpečnostní vlastnosti na zimních vozovkách. Kromě těchto nejvýznamnějších vlastností řidiči zdůrazňovali komfort a flexibilitu, které jim přináší jízda s jedinou sadou pneumatik po celý rok.

„Při vývoji našich produktů klademe na první místo vždy bezpečnost. Nová pneumatika Nokian Seasonproof byla vyvinuta tak, aby splňovala potřeby středoevropských řidičů a uzpůsobovala se jak zimním, tak letním jízdním podmínkám. Pneumatika má nový dezén optimalizovaný pro celoroční užití a využívá inovace, které zajišťují maximální bezpečnost, vynikající odolnost vůči opotřebení a nízký valivý odpor,“ říká Marko Rantonen, vývojový manažer ve společnosti Nokian Tyres.

Nová řada pneumatik Nokian Seasonproof zajišťuje středoevropským řidičům celoroční bezpečnost a bezstarostnost. Všechny rozměry nesou symbol sněhové vločky (3PMSF), který prokazuje, že pneumatika byla oficiálně schválena pro užití v zimních podmínkách. Produktová řada nabízí rozměry pro moderní osobní vozidla, SUV a crossovery s výběrem 64 produktů, které mají průměr od 14 do 19 palců a indexy rychlosti T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h). Jedenáct vybraných rozměrů bude k dispozici na podzim 2020 a zbývající rozměry budou uvedeny na trh na počátku roku 2021.

Nový koncept Season Sense v sobě propojuje bezstarostnost s bezpečností

Nová pneumatika Nokian Seasonproof představuje praktické řešení pro řidiče, kteří chtějí dát sbohem sezónním výměnám pneumatik, a přitom si po celý rok zajistit bezpečnou jízdu na zimních vozovkách pokrytých čerstvým či rozbředlým sněhem i na mokrých silnicích. Odborné znalosti společnosti Nokian Tyres v oblasti zimní bezpečnosti a vynikajících výkonů v proměnlivých jízdních podmínkách se u nového produktu jednoznačně promítají do konceptu Season Sense. Tento nový koncept byl vytvořen speciálně pro celoroční užití tak, aby zaručil bezpečnou jízdu za deštivých dnů i na rozbředlém sněhu, ale zároveň komfort a přesné jízdní reakce na suchých vozovkách během horkého léta.

Nový koncept Season Sense v sobě propojuje četné technické inovace, které se týkají lamel, dezénu a běhounové směsi. Pro všestranný celoroční výkon a maximální bezpečnost na sněhu a suchém povrchu byly vyvinuty multifunkční celoroční lamely a moderní směrový dezén s vyztuženými dezénovými bloky. Výjimečnou přilnavost na mokru a sněhové břečce zajišťují nové celoroční kanálky pro odvod vody a rozbředlého sněhu. Nová směs pryže s vysokým obsahem siliky zaručuje vynikající odolnost, přilnavost na mokru a nízký valivý odpor.

Bezpečná jízda na sněhu, mokru a sněhové břečce

Nová směs pryže pneumatiky Nokian Seasonproof zajišťuje bezpečnost a odolnost. Směs s vysokým obsahem siliky byla vytvořena tak, aby zvládala různorodé podmínky: dokonale funguje v širokém rozpětí teplot a je vysoce odolná vůči opotřebení i při intenzivní námaze v horkých letních dnech. Přilnavost zůstává na vynikající úrovni i v zimě, kdy se teploty pohybují kolem nuly nebo pod nulou. Nová směs na bázi siliky zaručuje rovněž vynikající přilnavost na mokrém povrchu a nízký valivý odpor.

Mnohastěnné sněhové drápy mezi dezénovými bloky zajišťují efektivní přilnavost a jízdní stabilitu na sněhu při brzdění a akceleraci. Podpory přilnavosti na sněhu, které jsou umístěné na blocích dezénu, zlepšují podélnou i příčnou přilnavost.

Celoroční kanálky pro odvod vody a rozbředlého sněhu jsou optimalizovány tak, aby fungovaly zejména v mokrých podmínkách. Efektivně vytlačují vodu i rozbředlý sníh pryč z kontaktní plochy mezi pneumatikou a vozovkou a chrání tak před vznikem aquaplaningu na vodě či sněhové břečce. Vynikající odolnost vůči aquaplaningu zvyšují leštěné drážky, které jsou jak stylové, tak funkční – urychlují odvod vody a rozbředlého sněhu.

Přesná ovladatelnost a vynikající životnost

Pneumatika Nokian Seasonproof zaručuje vynikající ovladatelnost jak na suchém asfaltu, tak na deštěm zmáčených podzimních silnicích. Zajišťuje extrémní stabilitu a přilnavost na suchých vozovkách i při vysokých rychlostech. Víceprvkové vyztužení bloků dezénu zvyšuje ovladatelnost ve vysokých rychlostech. Řidiči tak mají zaručenu vynikající stabilitu a rychlé a přesné reakce na řízení.

Nový dezén poskytuje lepší výkony také v letních podmínkách. Vylepšení jsou patrná v brzdných výkonech na suchém i mokrém povrchu, protože středová oblast se speciálně propracovanými bloky a lamelami zajišťuje optimální výkony v proměnlivých povětrnostních podmínkách. Technologie lamel pro mokrý i suchý povrch zajišťuje efektivnější záběr a lepší kontrolu nad vozidlem a tím zkracuje brzdnou dráhu a zvyšuje bezpečnost v zatáčkách.

Odolnost vůči opotřebení je u nové pneumatiky Nokian Seasonproof v porovnání s jejím předchůdcem vyšší o více než 25 %. Tento významný posun může v závislosti na jízdním stylu představovat až jednu sezónu životnosti navíc.

Nová pneumatika Nokian Seasonproof SUV – Větší stabilita pro SUV a crossovery

Dobrou jízdní stabilitu a vynikající přilnavost ocení především řidiči SUV vozidel. Pneumatiky pro SUV vozidla musí být dostatečně silné, aby u vysokých a těžkých vozidel zachovaly potřebnou stabilitu. Oblast ramen pneumatiky Nokian Seasonproof SUV je speciálně uzpůsobená pro užití u SUV vozidel díky stabilizátorům dezénových bloků, které zvyšují jízdní stabilitu. Pneumatika tak zajišťuje kontrolu nad vozidlem a přesnou ovladatelnost na deštěm zmáčených silnicích i na zasněžených zimních vozovkách.

Nová pneumatika Nokian Seasonproof SUV bezpečně zvládá vysoké zatížení na sněhu, sněhové břečce i na suchu. Nové SUV pneumatiky jsou vybavené silnou a vylepšenou kostrou a běhounovou směsí optimalizovanou pro SUV vozidla a zároveň využívají jedinečné technologie aramidových bočnic od Nokian Tyres.

Silná kostra pneumatiky Nokian Seasonproof SUV v kombinaci se speciálně zpevněnými aramidovými bočnicemi zvyšují odolnost pneumatiky a zajišťují, že pneumatika odolá všem nárazům a průpichům, ke kterým by během jízdy mohlo dojít. Bočnice obsahují extrémně silné aramidové vlákno, díky němuž jsou pneumatiky odolnější vůči nárazům a průpichům, které by jinak mohly snadno přerušit jízdu. Takový typ poškození obvykle vyžaduje montáž nové pneumatiky.

Vždy udržitelná volba

Udržitelnost je nezbytnou součástí činnosti společnosti Nokian Tyres. Jak bezpečnost, tak ekologičnost jsou zohledňovány po celou dobu životnosti pneumatik. Stejně jako ostatní produkty od Nokian Tyres, i pneumatika Nokian Seasonproof byla vytvořena s ohledem na udržitelnost. Běhounová směs byla pečlivě vyvinuta tak, aby zajišťovala minimální valivý odpor, a přitom maximální bezpečnost. Díky nízkému valivému odporu představuje pneumatika Nokian Seasonproof palivově účinnou volbu pro řidiče, kteří chtějí udržovat nízkou ekologickou stopu, a přitom ušetřit náklady za palivo.

Výrobní továrny společnosti se nachází ve Finsku, Rusku a Spojených státech a dodržují přísné normy udržitelnosti, které se vztahují na snižování emisí, zodpovědnou likvidaci odpadu a ochranu zaměstnanců.

Nokian Seasonproof - Bezstarostná jízda v každém ročním období 

  • Prvotřídní celoroční bezpečnost, zejména na zasněžených silnicích a za deštivého počasí
  • Vynikající kilometrová životnost a zvýšená odolnost
  • Nízký valivý odpor šetří palivo a životní prostředí
  • Technologie aramidových bočnic pro SUV vozidla zajišťuje jedinečnou ochranu před průpichy a průrazy

Hlavní inovace:

Koncept Season Sense: Multifunkční celoroční lamely a moderní směrový dezén zajišťují všestranné celoroční výkony a maximální bezpečnost na sněhu i suchém povrchu. Celoroční kanálky pro odvod vody a rozbředlého sněhu chrání před aquaplaningem a nová běhounová směs s vysokým obsahem siliky zase zvyšuje odolnost pneumatiky, její přilnavost na mokrém povrchu a snižuje valivý odpor.

Sněhové drápy: Efektivní přilnavost a jízdní stabilita. Sněhové drápy při jízdě na sněhu efektivně přilnou k povrchu a zaručují tak prvotřídní přilnavost při brzdění a akceleraci.

Podpory přilnavosti na sněhu: Větší přilnavost v zimních podmínkách. Podpory přilnavosti na sněhu zlepšují podélnou přilnavost nezbytnou při brzdění a akceleraci.

Leštěné drážky. Styl a funkčnost. Leštěné drážky urychlují odvod vody a rozbředlého sněhu a zvyšují tak bezpečnost na mokrém povrchu.

Technologie aramidových bočnic. Extrémní odolnost. Extrémně silná aramidová vlákna, která zesilují bočnice pneumatiky, poskytují větší odolnost a ochranu v náročných jízdních podmínkách. Díky vláknu je pneumatika odolnější vůči průpichům a průrazům, které by ji mohly snadno poškodit.

Patentovaná bezpečnost

Pro větší bezpečnost je na běhounu pneumatik Nokian Seasonproof a Nokian Seasonproof SUV umístěn indikátor bezpečnosti jízdy (DSI), který byl patentován společností Nokian Tyres. Bezpečnost dále zvyšuje informační pole na bočnici pneumatiky, kam je možné při výměně pneumatik zaznamenat jejich správný tlak huštění a pozici montáže. Ještě větší komfort a bezpečnost poskytuje doplňující prostor, kam je možné uvést utahovací moment fixačních šroubů.

Stáhnout fotografie produktů a videa

* Průzkum celoročních pneumatik 2020. Údaje jsou založeny na on-line průzkumu, který na žádost společnosti Nokian Tyres uskutečnila v květnu 2020 společnost pro průzkum trhu YouGov. Průzkum proběhl ve čtyřech zemích (Německo, Francie, Itálie a Polsko) na vzorku 300 uživatelů celoročních pneumatik z každé země.

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR Manager McCann Prague, tel. +420 725 865 874, 
[email protected]

PR manažer Zuzana Seidl, tel. +420603578866 
[email protected]

Produktový manažer Martin Dražík, tel. +420735747556 
[email protected]