Čt října 5 07:36 2023 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Řada pneumatik Nokian Tyres Snowproof – prémiové pneumatiky zrozené pro překonávání všech zimních podmínek

Výběr správných pneumatik do zimního počasí přináší bezpečnost a jistotu při řízení. Pneumatiky navržené skandinávskou společností Nokian Tyres jsou vynikající volbou pro evropské řidiče. Díky široké nabídce prémiových zimních pneumatik si každý řidič může vybrat ty nejlepší pneumatiky pro svůj vůz i v letošní zimní sezóně.  

Společnost Nokian Tyres vynalezla v roce 1934 první zimní pneumatiku na světě. Tato inovace znamenala skutečnou revoluci v bezpečnosti jízdy v zimě, která se v automobilovém průmyslu promítá až do dnes.

„Za vývojem každé nové pneumatiky stojí roky výzkumu a testování v našich testovacích centrech, jako je „Bílé peklo“ daleko za polárním kruhem ve Finsku nebo naše nejnovější španělské testovací centrum „Hakka Ring“. Zde jsou naše produkty podrobeny nelítostným testům ve všemožných jízdních podmínkách. Od drsných přes proměnlivé až po mírné podmínky, tak aby vyhověly potřebám evropských řidičů ve všech zimních klimatických pásmech,“ říká Martin Dražík, produktový manažer pro střední Evropu ve společnosti Nokian Tyres.

Letošní rozšířená a modernizovaná řada pneumatik Nokian Tyres Snowproof™ byla vyvinuta speciálně pro středoevropské řidiče a zajišťuje nekompromisní výkon na sněhu, břečce a v silném dešti. Nejdůležitější vlastností této řady pneumatik je vynikající bezpečnost za všech jízdních podmínek; pneumatiky nabízejí kontrolovaný a předvídatelný pocit z jízdy, ať už jedete po rychlých dálnicích, v rušném městském provozu nebo po malebných alpských silnicích. 

Řada zimních pneumatik Nokian Tyres Snowproof zahrnuje pět modelů a je určena pro širokou škálu rozměrů od malých rodinných vozů až po velké a těžké vozy SUV a dodávky. Novinkou pro středoevropské řidiče je technologie  SilentDrive™ u vybraných modelů a nový symbol Electric Fit™, který se bude používat celosvětově jako označení, že jsou všechny naše pneumatiky kompatibilní s elektromobily. 

Nové pneumatiky Nokian Tyres Snowproof™ 2 pro osobní automobily a Nokian Tyres Snowproof™ 2 SUV pro SUV a crossovery jsou vyrobeny tak, aby poskytovaly maximální bezpečnost v situacích, kdy je jí nejvíce zapotřebí. Nabízí inovativní kombinaci vynikající přilnavosti v zimě, stability a jízdního komfortu. Vynikající bezpečnostní vlastnosti této produktové řady jsou přímým výsledkem nových optimalizovaných dezénů, modernizovaných směsí, přísného testování a neúnavného výzkumu. 

Technologie tlumení hluku SilentDriveTM je navržena a vyvinuta s ohledem na pohodlí při jízdě. Výjimečně nízké hladiny hluku je dosaženo přidáním lehké vrstvy akustické pěny na vnitřní vložku pneumatiky. Tato technologie je implementována u produktů vhodných pro všechny druhy pohonu vozidel, díky níž je hluk v kabině tišší a odpovídá tichosti elektromobilů. U elektromobilů pak představuje špičku pro ty nejnáročnější řidiče. 

„Nová technologie SilentDrive™ je aktuálně k dispozici ve vybraných velikostech u zimních pneumatik Nokian Tyres Snowproof 2 SUV. Naše pneumatiky pro SUV a užitková vozidla jsou navíc ještě zpevněné aramidovými bočnicemi. Jedná se o další vyspělou technologii, kterou nenabízí žádný jiný výrobce a která zaručuje spolehlivou ochranu před průrazy a průpichy při kontaktu například s ostrými kameny či obrubníky,“ uvádí M. Dražík. 

Kromě nových modelů pneumatik přichází řada Nokian Tyres Snowproof s produktovou modernizací. Model dříve známý jako WR Snowproof pokračuje na trhu jako modernizovaná pneumatika Nokian Tyres Snowproof 1. Zlepšení tohoto modelu pro osobní vozy se projeví zejména za mokra. Stylová a sportovní pneumatika Nokian Tyres Snowproof P je nadále k dispozici pro ta nejvýkonnější vozidla na trhu. 

Pneumatika Nokian Tyres Snowproof C je bezpečnou a spolehlivou zimní pneumatikou navrženou speciálně pro těžká užitková vozidla. Vyniká především svou bezpečností v zimních podmínkách, pohodlím a odolností. Je navržena tak, aby odolávala vysokému zatížení a opotřebení s přibývajícími kilometry, a díky tomu nabízí vynikající životnost. 

Všechny zimní pneumatiky Nokian Tyres jsou označeny symbolem 3PMSF, který prokazuje, že jsou vhodné pro užití v zimních podmínkách. Pneumatiky od nejseverněji umístěného výrobce pneumatik zvládají i ty nejnáročnější podmínky bez jakýchkoliv kompromisů z hlediska jejich výkonů na mokrých i suchých silnicích. 

Překonejte zimní nástrahy s pocitem bezpečí, spolehlivosti a jízdního komfortu s prémiovými pneumatikami Nokian Tyres. Aktuální nabídka zimních pneumatik Nokian Tyres je k dispozici u vybraných prodejců.

 

Fotografie:

Stáhnout fotografie

 

Další informace:

Jaroslav Nálevka, PR konzultant, McCann Prague, tel. +420 725 865 874,

[email protected]

 

Zuzana Seidl, PR manažerka Nokian Tyres CE, telefon: +420 603 578 866,

[email protected]
 

Twitter  I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

Společnost Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro lidi, kteří si cení bezpečnosti, udržitelnosti a předvídatelnosti. Naším cílem je umožnit světu jezdit chytřeji. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vyrábíme inovativní produkty pro osobní a nákladní automobily a těžkou techniku, které vám zajistí klid za všech jízdních podmínek. Náš řetězec Vianor poskytuje služby pneuservisu a autoservisu. V roce 2022 činily čisté tržby našich segmentů 1,350 miliardy EUR. Na konci roku 2022 jsme zaměstnávali přibližně 3 300 odborníků. Společnost Nokian Tyres je kótována na burze Nasdaq Helsinki. Další informace: www.nokiantyres.cz