Út února 28 05:10 2023 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Pneumatiky Nokian Tyres Snowproof jsou zrozeny pro zimu

Finská společnost vyrábějící prémiové pneumatiky Nokian Tyres představuje novou vlajkovou řadu zimních pneumatik značky obnovuje své středoevropské portfolio zimních pneumatik. Rozšířená a modernizovaná řada pneumatik Nokian Tyres Snowproof zahrnuje čtyři modely a pokrývá širokou škálu rozměrů, od malých rodinných vozů až po velké a těžké vozy SUV. Novinkou pro středoevropské řidiče je technologie SilentDrive™.

Nová řada pneumatik Nokian Tyres Snowproof byla vyvinuta speciálně pro středoevropské řidiče a zajišťuje nekompromisní výkon na sněhu, břečce a v silném dešti. Nejdůležitější vlastností této rodiny pneumatik je vynikající bezpečnost za všech jízdních podmínek; pneumatiky nabízejí kontrolovaný a předvídatelný pocit z jízdy, ať už jedete po rychlých dálnicích, v rušném městském provozu, nebo po malebných alpských silnicích.

Nové pneumatiky Nokian Tyres Snowproof 2 pro osobní automobily a Nokian Tyres Snowproof 2 SUV pro sportovně-užitkové modely a crossovery jsou vyrobeny tak, aby poskytovaly maximální bezpečnost v situacích, kdy je jí nejvíce zapotřebí. Nová moderní řada výrobků Snowproof nabízí inovativní kombinaci vynikající přilnavosti v zimě, stability a jízdního komfortu. Vynikající bezpečnostní vlastnosti této produktové řady jsou přímým výsledkem nových optimalizovaných dezénů, modernizací směsí, přísného testování a neúnavného výzkumu.

„Zima se vyznačuje nejrůznějšími výkyvy počasí – od hlubokého mrazivého ledu, přes nadýchaný třpytivý sníh, těžké a vlhké sněhové přeháňky až po mokrou a kalnou břečku. To vše jsou podmínky, ve kterých se nám daří. Naše odborné znalosti jsou založeny na desetiletích výzkumu a testování, počínaje první zimní pneumatikou na světě. Dá se říci, že jsme znalci zimy“, říká Tommi Alhola, viceprezident divize osobních pneumatik pro střední Evropu společnosti Nokian Tyres.

Kromě nových modelů pneumatik přichází řada Snowproof s produktovou modernizací. Aktualizovaný model dříve známý jako WR Snowproof pokračuje na trhu jako Nokian Tyres Snowproof 1. Vylepšení tohoto modelu osobního vozu se projeví zejména za mokra. Stylový a sportovní Nokian Tyres Snowproof P je určen pro ultra vysoce výkonnou část trhu. Vylepšená  koncepce Alpine Sense Grip zajišťuje špičkovou bezpečnost a spolehlivost při každodenní jízdě.

Nová řada produktů Snowproof obsahuje rozsáhlý výběr více než 150 produktů ve velikostech od 15 do 21 palců. Výrobky se dodávají v rychlostních kategoriích T (190 km/h), H (210 km/h) V (240 km/h) a W (270 km/h). Většina výrobků má označení XL pro nejvyšší možnou nosnost v dané velikosti. Nová řada výrobků Snowproof bude pro spotřebitele k dostání na podzim roku 2023.

Produktovou řadu Snowproof vyvinula společnost Nokian Tyres, nejseverněji položený výrobce pneumatik na světě a vynálezce zimních pneumatik. Společnost Nokian Tyres je zařazena do indexu Dow Jones Sustainability Europe a patří k lídrům v oblasti bezpečnosti a udržitelnosti v odvětví výroby pneumatik. Společnost Nokian Tyres se zavázala pokračovat v této cestě a nabízet bezpečnou, inteligentní a udržitelnou mobilitu.

 

Zrozeny pro zimu

Zatímco zimní počasí může být nevyzpytatelné a nepředvídatelné, u vašich pneumatik by tomu tak být nemělo. Neustálé zlepšování od jedné generace pneumatiky ke druhé je hluboce zakořeněno ve vývojové filozofii společnosti Nokian Tyres.

„Naším hlavním posláním je bezpečnost. Naše výrobky jsou navrženy tak, aby fungovaly i v těch nejhorších zimních dnech a poskytovaly další vrstvu bezpečnosti, když je to nejvíce potřeba. Hluboké znalosti zimních podmínek, které jsme za desítky let nashromáždili, se projevují ve vynikajících bezpečnostních vlastnostech našich pneumatik, zejména na sněhu, v břečce a za mokra. „Při práci na nové řadě pneumatik Snowproof jsme se zaměřili na zlepšení celkového výkonu na mokré vozovce a přilnavosti v zimě a zároveň na zvýšení jízdního komfortu,“ říká Jarno Röytiö, manažer vývoje pneumatik Nokian Tyres.

Koncept Alpine Sense Grip je společným prvkem všech výrobků Snowproof. Jedná se o jedinečnou kombinaci výjimečné přilnavosti a předvídatelných a vyvážených jízdních vlastností za všech zimních podmínek. Koncepce spočívá ve spolupráci dezénu běhounu, lamel a směsi pryže, které podporují bezpečnou a pohodlnou jízdu. Tato koncepce zajišťuje vyvážené ovládání a snadné řízení i v překvapivých situacích.

Výzkumy ukazují, že sněhová břečka je jedním z nejnebezpečnějších a nejobávanějších prvků zimy. Kombinace tajícího sněhu, vodního polštáře na vozovce a případného náledí může být nebezpečná i pro zkušeného řidiče. Vývojový tým Snowproof se zaměřil také na prevenci slushplaningu. Jedinečná metoda testování slushplaningu, kterou má testovací dráha Nokia k dispozici, umožnila dlouhodobý vývoj vlastností pro jízdu v břečce.

„Obrazně řečeno, Snowproof funguje jako bezpečnostní pás. Pneumatika zůstává kontrolovaná a předvídatelná na hranici přilnavosti a přizpůsobuje se měnícím se povětrnostním podmínkám. „To poskytuje tolik potřebnou přilnavost a kontrolu v situacích, kdy ji nejvíce potřebujete, a to ještě před aktivací elektronických bezpečnostních systémů vozu“, pokračuje Röytiö.

 

Nokian Tyres Snowproof 2 – Expert na sníh

Nová pneumatika Nokian Tyres Snowproof 2 je díky předvídatelným jízdním vlastnostem a specializovaným bezpečnostním prvkům pro mokré, suché, rozbředlé a zasněžené silnice vhodná pro všechny zimní jízdní podmínky. Některých významných pokroků v oblasti bezpečnosti bylo dosaženo v oblasti vlastností sněhu, aquaplaningu a ovladatelnosti za mokra.

Koncept Alpine Sense Grip byl vylepšen. Dezén Alpine Sense Grip 2.0 se skládá z nového vzoru ve tvaru písmene V, 3D lamel a směsi Alpine Grip 2.0. Konstrukce běhounu účinně odstraňuje sníh a břečku z prostoru mezi pneumatikou a vozovkou, zatímco 3D lamelování na míru zajišťuje vynikající příčnou a podélnou přilnavost i v hlubokém sněhu. Směs Alpine Grip 2.0 zvládá náročné a chladné zimní podmínky a zároveň nabízí vynikající výkon v mírnějším počasí. Spolehlivě reaguje na nárůst a pokles teploty, protože zvýšené množství pryskyřic a funkcionalizovaných polymerů ve směsi ji udržuje pružnou a zároveň přilnavou v širokém rozsahu podmínek.

Obnovená směs má také vysoký obsah oxidu křemičitého, což zlepšuje přilnavost za mokra. Také valivý odpor je na špičkové úrovni. Nízké odvalování přináší úspory energie a snižuje škodlivé emise.

Pro zajištění maximálního pohodlí a prvotřídní bezpečnosti je plocha běhounu pneumatiky rozdělena do dvou funkčních zón. Koncept dvouzónové bezpečnosti se skládá ze zóny Grip, která zajišťuje působivou přilnavost v zimě, zatímco zóna Handling nabízí kontrolu a stabilitu. Zóna Grip vedle středové části běhounu je vybavena malými bloky a agresivním lamelováním. Tato konstrukce zlepšuje trakci na sněhu a brzdné vlastnosti. Zóna Handling se skládá z tuhých ramenních bloků s propojenou středovou oblastí, což přispívá k vynikajícím jízdním vlastnostem na suché vozovce a při vysokých rychlostech.

„Jednou z nejobtížnějších situací při řízení je sněhová břečka, zejména když se tvoří mezi jízdními pruhy na frekventované dálnici. Drážky Hydroflow na běhounu jsou navrženy tak, aby zabránily nebezpečnému slushplaningu, a účinně odvádějí vodu a břečku z prostoru mezi pneumatikou a vozovkou. Tyto drážky byly navrženy tak, aby pneumatika měla volnou cestu pro odčerpávání vody z povrchu vozovky.Výsledkem je stabilní a spolehlivá přilnavost na rozbředlé a mokré vozovce,“ vysvětluje Röytiö.

  • Špičková zimní přilnavost, zejména na sněhu
  • Vynikající přilnavost za mokra a prevence aquaplaningu
  • Vyvážené jízdní vlastnosti a maximální jízdní komfort

 

Snowproof 2 SUV – Ovladatelnost, pohodlí, odolnost

Nová pneumatika Snowproof 2 SUV je přizpůsobena potřebám silných a vysokých vozů SUV. Robustní a odolná dvouvrstvá konstrukce v kombinaci s unikátně zesílenými bočnicemi zajišťuje stabilitu pneumatiky a odolnost vůči všem nárazům a nerovnostem, které se během jízdy vyskytují. SUV Snowproof 2 je vybavena stejnými bezpečnostními prvky a moderními technologiemi jako model pro osobní automobily a nabízí větší odolnost a stabilitu při přesném a spolehlivém zvládání vysokého zatížení kol.

„Výkonná vozidla SUV toho od pneumatik vyžadují hodně. Pneumatiky musí být silné a pevné, aby udržely stabilitu vysokých a těžkých vozidel i při vysokých rychlostech a špatných podmínkách na silnici. Silné deště a břečka mohou způsobit zrádné podmínky a zvýšit pravděpodobnost vzniku aquaplaningu. Sníh na silnicích může být mokrý a rozbředlý, protože silnice jsou silně solené. Při jízdě s těžkým vozem SUV, zejména při vysokých rychlostech, je nutné, aby byly pneumatiky vhodné pro všechny tyto podmínky. Díky všestranným zimním vlastnostem, vynikajícím jízdním vlastnostem a specifické konstrukci pro SUV je SUV Snowproof 2 optimální volbou pro středoevropské řidiče SUV,“ upřesňuje Röytiö.

O klid řidiče SUV se stará nový dezén, který zajišťuje prvotřídní přilnavost v zimě a přesné a pohodlné ovládání. Dvouzónová bezpečnostní koncepce zajišťuje působivou přilnavost, ovladatelnost a stabilitu v zimě. Silná konstrukce SUV a velké ramenní bloky na běhounu zajišťují dodatečnou pevnost pro velká vozidla.

Pneumatika Snowproof 2 SUV nabízí vynikající trakci na zasněžených silnicích, i když teploty klesnou. Směs Alpine Grip 2.0 zůstává pružná a přilnavá i za velmi chladného počasí. Přilnavost za mokra je optimalizována díky vysokému obsahu oxidu křemičitého. Tato nová směs spolu s dezénem běhounu také zajišťuje nízký valivý odpor, což znamená nižší výdej energie.

Sněhové posilovače zajišťují lepší přilnavost při brzdění na sněhu. Posilovače účinně přilnou k povrchu při jízdě na měkkém sněhu a zajišťují prvotřídní bezpečnost/kontrolu. Ostrý pilovitý vzorek posilovačů zlepšuje podélnou přilnavost, která je potřebná při brzdění a akceleraci.

Stejně jako všechny produkty Nokian Tyres pro vozy SUV je i pneumatika Snowproof 2 SUV vybavena bočnicemi z materiálu Aramid Strong. Technologie bočnic Aramid Sidewall nabízí odolnost a ochranu v náročných jízdních podmínkách. Silná syntetická aramidová vlákna přidaná do směsi činí pneumatiku odolnější vůči nárazům a proříznutí, které by ji jinak mohly snadno zlomit. Náhodné poškození pneumatiky může být spojeno s vysokými náklady, ale silné bočnice pneumatiku chrání, a mohou dokonce poškození zcela zabránit.

  • Špičková zimní přilnavost, zejména na sněhu
  • Vynikající výkon za mokra
  • Vyvážená ovladatelnost a zvýšená stabilita
  • Silné bočnice z aramidu pro odolnost a ochranu

 

Technologie SilentDrive™ zvyšuje komfort jízdy na maximum

Zvláštní novinkou v rodině pneumatik Nokian Tyres Snowproof je technologie SilentDrive™. Tato moderní inovativní technologie, která se již úspěšně používá v zimních pneumatikách Nokian Tyres pro severský trh, je navržena a vyvinuta s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí a jízdní komfort.

„Elektromobily jsou tiché, a proto je nízká hlučnost při jízdě otázkou komfortu. Když se pneumatika odvaluje po vozovce, dochází k jejímu kontaktu s povrchem vozovky. Tento náraz způsobuje nepříjemné hlukové špičky, které technologie SilentDrive™ pohlcuje. Výsledkem je nižší hladina hluku, nižší hluk v interiéru a vyšší jízdní komfort. To je klíčovým faktorem nejen kvůli celkové hladině hluku, ale také proto, aby byla cesta pohodlnější a méně vyčerpávající pro řidiče,“ říká Hannu Onnela, vedoucí inženýr vývoje společnosti Nokian Tyres.

Výjimečně nízké hladiny hluku je dosaženo přidáním lehké vrstvy akustické pěny na vnitřní vložku pneumatiky. Technologie SilentDrive bude nejprve představena ve velikostech SUV Snowproof 2, které pokryjí 40 nových modelů prémiových vozů dostupných na trhu.

 

Nokian Tyres Snowproof 1 – Spolehlivost v dešti

Pneumatiky Nokian Tyres Snowproof 1 jsou spolehlivým pomocníkem pro všechny každodenní jízdní podmínky. Aktualizovaná koncepce Alpine Sense Grip, která zajišťuje spolehlivou přilnavost na sněhu a břečce, zvládá všechny výzvy zimního počasí, a zároveň nabízí bezpečnou a předvídatelnou jízdu.

„Proměnlivé zimní počasí způsobené změnou klimatu znamená, že velká část zimních jízd ve střední Evropě se odehrává na deštěm zmáčených nebo holých asfaltových silnicích. Dezén běhounu je optimalizován pro vyvážený kontakt s vozovkou a rychlou a předvídatelnou odezvu řízení. „Koncept Alpine Sense Grip je kombinací spolehlivého záběru na sněhu a břečce, rovnováhy a snadného ovládání,“ říká Röytiö.

Aktualizovaný dezén ve tvaru šípu účinně odstraňuje sníh a břečku mezi pneumatikou a vozovkou. Směs pryže Alpine Grip byla dále vyvinuta pro lepší jízdní vlastnosti za mokra. Husté lamelování běhounu zajišťuje vynikající příčný a podélný záběr i v hlubokém sněhu. Tuhé ramenní bloky jsou opatřeny silnými lamelami pro lepší přilnavost na sněhu a ovladatelnost v zatáčkách.

Ve středové oblasti pneumatiky dominuje silné, jednotné žebrování, které lze pocítit jako vynikající odezvu na řízení a stabilitu. Bloky běhounu s těžkým klikatým vzorem se po obou stranách připojují k robustnímu žebrování ve tvaru rostoucího stromu. Ostré klikaté hrany se při brzdění a akceleraci otevírají a zavírají, čímž zlepšují přilnavost.

Mnohostranné sněhové drápy mezi bloky běhounu a v ramenních oblastech zajišťují vyvážený záběr na ledu a sněhu, zejména při brzdění a akceleraci.  Brzdové posilovače na blocích běhounu přispívají ke zlepšení vynikající přilnavosti při brzdění.

  • Spolehlivost na sněhu a břečce
  • Vynikající výkon za mokra
  • Stabilní a pohodlná jízda

 

Nekompromisní testování – pro vaši bezpečnost

Řada Nokian Tyres Snowproof představuje skandinávskou prémiovou kvalitu a nejmodernější odborné znalosti, kterými je společnost Nokian Tyres známá. Součástí vývoje je testování v arktických podmínkách Laponska, ve vlastním testovacím centru Nokian Tyres White Hell ve finském Ivalo.

„Kromě zimního testování v centru White Hell se vlastnosti na mokré, rozbředlé a suché vozovce dolaďovaly i na našich dalších vlastních testovacích zařízeních Hakka Ring ve Španělsku a Nokia ve Finsku. „Dezény, struktury a pryžové směsi představují naše nejmodernější odborné znalosti a vyžádaly si tisíce hodin počítačového modelování, laboratorních srovnání a autentických testů v různých podmínkách,“ říká Röytiö.

Opotřebení pneumatik je jedním z aktuálních témat v průmyslu výroby pneumatik a technické požadavky budou zavedeny nařízením OSN v roce 2024. Během vývoje rodiny pneumatik Snowproof odvedla společnost Nokian Tyres značný kus práce i v této specifické oblasti.

„Podle našich testů si nové zimní pneumatiky Snowproof zachovávají vlastnosti přilnavosti za mokra na stejné, nebo dokonce vyšší úrovni než jejich prémioví konkurenti, zejména pokud jde o bezpečnost při jízdě za mokra. Pneumatiky přesně zastavují a udržují přilnavost při náhlých změnách jízdního pruhu,“ uzavírá.

 

Patentovaná bezpečnost

Pro zvýšení bezpečnosti obsahuje běhoun pneumatiky indikátor bezpečnosti jízdy (DSI) patentovaný společností Nokian Tyres. Symbol sněhové vločky neboli zimní bezpečnostní ukazatel (WSI) zůstává viditelný do hloubky drážky čtyři milimetry. Po opotřebení sněhové vločky se doporučuje zakoupit nové zimní pneumatiky, které zajistí dostatečnou bezpečnost.

Bezpečnost zvyšují také ukazatele polohy a tlaku na informační ploše na bočnici pneumatiky. Informační plocha umožňuje zaznamenat správný tlak huštění a místo instalace při výměně pneumatik. Komfort a bezpečnost dále zvyšuje přídavná část, kterou lze použít k záznamu utahovacího momentu šroubů.

 

K vašim službám – sliby Nokian Tyres zákaznkům

Aby byl nákup pneumatik méně stresující, nabízí společnost Nokian Tyres spotřebitelům různé záruky a služby. Spotřebitelé tak mají ideální příležitost prozkoumat prémiové vlastnosti pneumatik Nokian Tyres zcela bez rizika. Vybrané pneumatiky jsou nabízeny se zárukou spokojenosti, zárukou na pneumatiky pro případ náhodného defektu a nové modely pro SUV s technologií Aramid se zárukou na aramid.

 

Hlavní inovace:

Alpine Sense Grip. Vynikající přilnavost v zimě na sněhu, břečce a mokru. Optimalizovaná konstrukce běhounu účinně odstraňuje sníh a břečku z prostoru mezi pneumatikou a vozovkou lamelování na míru zajišťuje vynikající příčnou a podélnou přilnavost i v hlubokém sněhu. Směs Alpine Grip zvládá náročné a chladné zimní podmínky, a zároveň nabízí vynikající výkon v mírnějším počasí v širokém rozsahu teplot.

Dvouzónová bezpečnost. Koncept dvouzónové bezpečnosti se skládá ze dvou funkčních zón. Zóna Grip zajišťuje působivou přilnavost v zimě, zatímco zóna Handling zajišťuje kontrolu a stabilitu.

Směs Alpine Grip. Nová směs běhounu zlepšuje vlastnosti za mokra, a zároveň nabízí spolehlivý výkon v širokém rozsahu teplot. Nízký valivý odpor přináší úsporu paliva a snižuje škodlivé emise.

Sněhové posilovače. Lepší přilnavost na sněhu. Sněhové posilovače účinně přilnou při jízdě na měkkém sněhu k povrchu a poskytují prvotřídní přilnavost. Ostrý pilovitý vzorek posilovačů zlepšuje podélnou přilnavost, která je potřebná při brzdění a akceleraci.

Technologie SilentDrive™. Maximální pohodlí. Mimořádně nízké hladiny hluku je dosaženo přidáním vrstvy akustické pěny na vnitřní vložku pneumatiky. Akustická pěna pohlcuje rezonance vzduchové dutiny pneumatiky, což snižuje hladinu hluku a zvyšuje jízdní komfort.

Silné bočnice z aramidu. Odolnost a ochrana v překvapivých situacích. Směs bočnic obsahující extrémně silná aramidová vlákna je mimořádně trvanlivá a odolná proti proražení. Aramidová vlákna zpevňují boční pryž, aby odolala vnějším nárazům a proříznutí.

 

Pneumatiky Nokian Snowproof – Zrozené pro zimu

Stáhnout fotografie

Další informace poskytnou:

Zuzana Seidl, PR Manager Nokian Tyres CE, tel. +420603578866,

[email protected]

Martin Drazik, Regional Product Manager Nokian Tyres CE, tel. +420735747556
[email protected]