Út dubna 23 02:15 2013 v kategorii Zprávy o produktech

Nová vysoce kvalitní zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 pro drsné zimní podmínkyExcelentní jízdní vlastnosti na suchém i rozbředlém sněhu

Technologie medvědích drápů zaručuje na sněhu maximální záběr

Nokian Tyres prezentuje robustní, vysoce kvalitní zimní pneumatiku Nokian WR SUV 3 pro všestranné použití u SUV. Pneumatika Nokian WR SUV je v měnících se podmínkách české zimy jako doma a zaručuje na zimní vozovce excelentní záběr a vynikající jízdní vlastnosti. Její medvědí drápy se spolehlivě zarývají do sněhové vrstvy. Zimní pneumatika Nokian SUV chrání před aquaplaningem na vodě a sněhové břečce a spolehlivě zvládá všechna překvapení, která zima přináší. Na sněhu, sněhové břečce ale i na suché vozovce se lehce odvaluje při přesném ovládání a perfektním vyvážení.

Nový symetrický profil, orientovaný ve směru pohybu pneumatiky Nokian WR SUV 3, množství lamelových zářezů a zimní směs pryže a silikonu pro vysoce výkonná sportovní užitková vozidla zaručují mimořádně stabilní jízdní vlastnosti a stále dokonalý záběr i při vysokých rychlostech. Inovace jako např. medvědí drápy zaručují na sněhu a ledu záběr na špičkové úrovni. To byl speciálně stanovený cíl v průběhu vývoje této pneumatiky.

Jedinečný vzorek běhounu a hlazené příčné drážky pomáhají zabránit nebezpečnému aquaplaningu na vodě a sněhové břečce.

Pneumatika Nokian WR SUV 3 byla vyvinuta pro použití v tvrdých podmínkách vozidel SUV, jejichž obliba v posledních letech neustále roste a předvádí základní kompetenci společnosti Nokian Tyres z Finska: světového lídra v oblasti zimních pneumatik. Rozsáhlý program 37 rozměrů nabízí dimenze pro disky od 15 do 21“ pro menší a větší SUV.

Většina pneumatik moderního sortimentu je s označením XL v provedení pro maximální možné zatížení. Nová pneumatika Nokian WR SUV je v pneuservisech k dostání od podzimu 2013. Velké odbytiště zimních pneumatik zahrnuje Evropu, Rusko a Ukrajinu.

Jedinečný vzorek běhounu – excelentní ovládání, účinná ochrana před aquaplaningem na sněhové břečceProfil pro high performance SUV optimalizuje fantastickou ovladatelnost a zaručuje bezpečné vlastnosti pro vyloučení aquaplaningu na vodě a sněhové břečce. Podélně probíhající středové žebro stabilizuje jízdu s Nokian WR SUV 3 na všech površích, zejména při vysokých rychlostech. Dodatečně k svému logickému a vyváženému ovládání zastavuje pneumatika Nokian WR SUV 3 naprosto přesně, lehce se odvaluje, šetří palivo a je šetrná k životnímu prostředí.

Profilové blokové stabilizátory u bloků běhounu vedle středového žebra a podélná žebra dodávají dodatečnou tuhost pro náročné a měnící se nasazení SUV. Toto dodatečné podepření symetrického vzorku profilu spojuje nejlepší vlastnosti podélně žebrovaných a šípovitých zimních pneumatik. Profilové blokové stabilizátory zlepšují ovládání na suchých vozovkách a činí je stabilnější a snáze kontrolovatelné. Mimoto zabraňují sevření malých kaménků v drážkách.

Zámkové 3D lamely, rozprostírající se od ramene k rameni pneumatiky, zlepšují ovládání zimních pneumatik Nokian v zatáčkách a při vyhýbání. Na rozdíl od přímých lamel podpírá zámková 3D lamela běhounový blok, když se lamela otevře. To je založeno na zámkovém mechanismu, zabudovaném v lamele. Tato technologie prodlužuje životnost a zvyšuje odolnost pneumatiky proti otěru, zejména na špatných silnicích.

Společnost Nokian Tyres je jak známo průkopník testů aquaplaningu na sněhové břečce. Pneumatika Nokian WR SUV 3 profituje v maximální míře i z tohoto know-how. Hluboké příčně probíhající drážky, výrazný, šípovitý přímý vzorek běhounu a hlazené hlavní drážky odstraňují účinně vodu a rozbředlý sníh, čímž zamezují aquaplaningu na vodě a sněhové břečce.

Inovace v podobě medvědích drápů – optimální záběr na sněhuMedvědí drápy vyčnívají do podélných a příčných drážek běhounových bloků a zajišťují tak nutný záběr na zimní vozovce. Zarývají se plnou silou do povrchu na měkkém sněhu a v měkkém terénu. Množství hlubokých lamel v běhounových blocích poskytuje rezervu v přilnavosti za deštivých dnů. Pneumatika Nokian WR SUV 3 reaguje rychle na pohyby řízení a je s ní snadná jízda na suchých i mokrých silnicích, ale je spolehlivá i při rychlém odbočování nebo změně jízdního pruhu na zledovatělé vozovce.

Všestranná zimní charakteristika této nové pneumatiky pro SUV od nejsevernějšího výrobce pneumatik světa byla dále vyvíjena na evropských vysokorychlostních testovacích tratích v Papenburgu a Idiadě ve Španělsku. Tvrdé testy na sněhu a ledu probíhaly v extrémních podmínkách finského Laponska v jedinečném testovacím centru „Bílé peklo“ společnosti Nokian Tyres.

Sportovní pneumatika Nokian WR SUV 3 poskytuje precizní jízdní pocit s rychlou reakcí za všech podmínek. Její ovládání zůstává bezpečné a logické i za jízdy na samotné mezi přilnavosti. K dosažení meze přilnavosti dochází pozvolna, aniž by pneumatika náhle ztratila kontakt s vozovkou. Děje se tak díky vyváženému poměru mezi bočním a podélným záběrem, což je parametr obzvláště ceněný řidiči vyšších a těžších SUV. Tato vysoce kvalitní zimní pneumatika je mistrem na sněhu a ledu a přináší výrazně lepší záběrové vlastnosti než její předchůdce Nokian WR G2 SUV.

Na míru šitá směs běhounu pneumatiky maximalizuje záběr a trvanlivostTuhá silikátová směs pro zimní pneumatiky SUV, šitá na míru pro proměnlivé podmínky a vysoké rychlosti, zaručuje excelentní záběr v zimních podmínkách a odolnost proti otěru při všech teplotách. Záběr na mokré vozovce je optimalizován díky vysokému podílu silikátu, který spolehlivě reaguje na nárůst a pokles teploty.

Řepkový olej, obsažený ve směsi, podtrhuje ekologický charakter pneumatiky WR SUV 3. Je ekologický, maximalizuje pevnost v tahu, prodlužuje životnost této zimní pneumatiky nové generace a zvyšuje záběr na ledu a sněhu v extrémních situacích. Výsledkem intenzivní vývojové práce je nová pneumatika s menším valivým odporem, sníženou spotřebou paliva a nižšími emisemi škodlivin než je u konkurenčních výrobků obvyklé.

Hodnoty etikety EU této typické zimní pneumatiky se nacházejí v náročné třídě B pro hospodárnost spotřeby paliva a ve třídě C pro přilnavost na mokré vozovce s rozdíly podle rozměru pneumatiky.

Nové informační pole pro více bezpečnosti v zimě a lepší jízdní komfortIndikace hloubky profilu pomocí značky sněhové vločky, umístěné na běhounu, zvyšuje bezpečnost v zimě a je patentem Nokian Tyres. Číslice na středovém žebru pneumatiky udávají hloubku profilu v milimetrech.

Číslice zmizí adekvátně s opotřebením pneumatiky. Symbol sněhové vločky zůstává viditelný až do hloubky profilu 4 mm. Když sněhová vločka v důsledku opotřebení zmizí, zvyšuje se značnou měrou nebezpečí aquaplaningu na sněhové břečce a automobilista by si měl pro bezpečnou jízdu opatřit nové zimní pneumatiky.

Indikace tlaku vzduchu a montážní polohy na boku pneumatiky zvyšuje bezpečnost. V informačním poli si můžete zaznačit správný tlak pneumatiky a montážní polohu pro její pozdější přezutí. Správný tlak v pneumatikách vede k přesnějšímu řízení, snižuje poškození pneumatiky a šetří palivo.

Komfort a bezpečnost jsou dále zlepšeny novým polem s údajem utahovacího momentu, uvádějícím správný utahovací moment pro šrouby hliníkových disků.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik pro rok 2012 německých časopisů pro automobilisty „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly tuto zimu vítězem více než 20 testů zimních pneumatik časopisů pro motoristy v Německu a v Evropě.

Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.

Časopis „Auto Bild“chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3 zní: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“. Časopis „AUTOStraßenverkehr“ ji vyznamenává pečetí kvality "Nejlepší v AUTO-testu" a chválí v nadpisu její „vynikající vlastnosti na sněhu“.

Vítězem testu je Nokian rovněž v časopise z oblasti firemních vozů „Firmenauto“ (11/2012). „Velmi doporučeníhodná“ zní výsledek pro pneumatiku Nokian i v testech zimních pneumatik 2012 v Německu, provedených časopisem „Auto Zeitung“, evropským autoklubem ACE, a dále GTÜ, ÖAMTC, TCS a ARBÖ, jakož i „velmi dobrá“ na portálu „promobil“, časopisů „Firmenauto Transporter“ a „lastauto omnibus Transporter“. Od časopisu „Gute Fahrt“ pro „nejlepší pneumatiky“ získává doporučení ke koupi „Gute Fahrt Empfehlung“.

Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.

V lokálních pneuservisech jsou pneumatiky Nokian pro výměnu k dostání výhodně i na discích jako kompletní zimní kola.

Nejdůležitější inovace Nokian WR SUV 3Vzorek běhounu. Stabilní pocit z jízdy, účinná ochrana před aquaplaningem na sněhové břečce. Symetrický profil, orientovaný ve směru pohybu pneumatiky pro high performance SUV optimalizuje stabilní ovladatelnost a zaručuje bezpečné vlastnosti pro vyloučení aquaplaningu na vodě a sněhové břečce. Silné lamely na běhounových blocích poskytují bezpečnou rezervu záběru.

Medvědí drápy. Maximální záběr na sněhu. Medvědí drápy vyčnívají do podélných a příčných drážek běhounových bloků a zajišťují tak nutný záběr na zimní vozovce. Zarývají se plnou silou do povrchu na měkkém sněhu a v měkkém terénu.

Profilové blokové stabilizátory. Kontrolované, stabilní ovládání. Profilové blokové stabilizátory u bloků běhounu vedle středového žebra a podélná žebra symetrického vzorku pneumatiky zlepšují ovládání na suchých vozovkách a činí je stabilnější a snáze kontrolovatelné. Mimoto zabraňují sevření malých kaménků v drážkách.

Zámkové 3D lamely. Lepší ovládání, delší životnost. Zámkové 3D lamely, rozprostírající se od ramene k rameni pneumatiky, zlepšují ovládání v zatáčkách a při vyhýbání. Na rozdíl od přímých lamel podpírá zámková 3D lamela běhounový blok, když se lamela otevře. To je založeno na zámkovém mechanismu, zabudovaném v lamele.

Hlazené drážky. Stylová funkčnost: Sněhová břečka a voda snadno a efektivně odtéká z hlazených hlavních drážek a bočních drážek, které jsou po stranách otevřené.

www.nokiantyres.cz

Stažení fotografie Nokian WR SUV 3
www.nokiantyres.com/NokianWRSUV3

Stažení fotografií a videa Nokian WR winter tyres:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR

Stažení videa a další informace k světovému rekordu pneumatik Nokian na ledu:
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/pneumatiky-nokian-dosahly-s-rychlosti-335-71-km-h-na-ledu-novy-svetovy-rekord-a-jsou-nejrychlejsi/

Stažení videa Testování za extrémních podmínek / „Bílé peklo“ – testovací centrum Nokian v Ivalo:
http://youtu.be/f4TSgk_1TQU

Stažení videa – Zimní pneumatiky Nokian WR:
http://www.youtube.com/watch?v=i4U143SIR9A&feature=share&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA

Jak byla vynalezena zimní pneumatika?
www.nokiantyres.com/first-winter-tyres

75 let Nokian Hakkapeliitta: Příběh nejznámější zimní pneumatiky světa online tisková informace:
www.nokiantyres.com/hakkapeliitta75

Nokian Winter Driving School:
www.nokiantyres.com/winter-driving-school

Blogy expertů Nokian Tyres:
http://nordictyreblog.com/

Letní pneumatiky Nokian

Nokian Tyres představuje tři zcela nové letní pneumatiky
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/nokian-tyres-predstavuje-tri-zcela-nove-letni-pneumatiky/

Pneumatika Nokian je mezi vítězi testu letních pneumatik 2013 časopisu „Auto Bild“ s nejlepší známkou „příkladná“
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/zimni-pneumatika-nokian-je-dobra-v-testu-zimnich-pneumatik-2013-nemeckeho-automobiloveho-klubu-adac-/

Vítězové testu pneumatik Nokian:
www.nokiantyres.com/test-success

Další informace:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková prémiová značkaJako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Nokian je vynálezce zimní pneumatiky

Nokian Tyres koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již více než 75 let a je vynálezce zimní pneumatiky. První zimní pneumatika světa se zrodila uprostřed ledového větru a štiplavého mrazu v roce 1934. O dva roky později spatřila světlo světa Nokian Hakkapeliitta, koncipovaná pro severskou zimu, která dnes patří k nejznámějším značkám zimních pneumatik.
Nejrychlejší zimní pneumatiku světa pro maximální rychlost 270 km/h, Nokian WR, uvedli Finové na trh v roce 2002. V roce 2007 následovala Nokian WR G2, která byla díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně proti aquaplaningu na rozbředlém sněhu oceněna v testech jako „velmi doporučeníhodná“ a „dobrá“.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech zimních pneumatik 2012

Jejich úspěšný příběh pokračuje s bezpečnou a hospodárnou Nokian WR D3 pro kompaktní vozy, vozy střední křídy a malé vozy a stejně tak bezpečnou a sportovní WR A3 pro rychlá, velká auta: Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v této zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik, realizovaných časopisy pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.
Časopis „Auto Bild“chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3 zní: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“.
Vítězem testu je Nokian rovněž v časopise z oblasti firemních vozů „Firmenauto“ (11/2012). „Velmi doporučeníhodná“ zní výsledek pro pneumatiku Nokian i v testech zimních pneumatik 2012 v Německu, provedených časopisem „Auto Zeitung“, evropským autoklubem ACE, a dále GTÜ, ÖAMTC, TCS a ARBÖ, jakož i „velmi dobrá“ na portálu „promobil“, časopisů „Firmenauto Transporter“ a „lastauto omnibus Transporter“. Od časopisu „Gute Fahrt“ pro „nejlepší pneumatiky“ získává doporučení ke koupi „Gute Fahrt Empfehlung“.
Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.

Pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech letních pneumatik 2012

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2012 německých časopisů pro automobilisty „Auto Bild“ (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung“ (6/2012 + 12/2012), „auto Test“ (4/2012), „gute Fahrt“ (3/2012), „Auto Bild allrad“ (4/2012), „pro mobil“ (4/2012) a „Firmenauto Transporter“ (4/2012). S osmi vítězstvími v testech letních pneumatik poráží tato finská špičková značka většinu vítězů testů všech značek. Nejlepší známky „Auto Bild Vorbildlich“, „Auto Zeitung Testsieger“, „auto Test Testsieger“, „gute Fahrt Empfehlung“ a „Auto Bild allrad vorbildlich“ prokazují v příslušných hodnoceních testů vynikající kvalitativní vlastnosti letních pneumatik vedoucí firmy světa, specializované na zimní pneumatiky. I pneumatika Nokian pro SUV je vítězem testu pneumatik SUV časopisu „Auto Zeitung“ (12/2012). Druhým vítězem se stala pneumatika Nokian v časopise „auto motor sport“ (7/2012) s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“.

Tři zcela nové letní pneumatiky Nokian pro rok 2013

Nokia Tyres prezentuje pro rok 2013 tři zcela nové letní pneumatiky. Sportovní letní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance přichází jako úžasný špičkový model s precizními, vynikajícími a bezpečnými jízdními vlastnostmi pro rychlou jízdu.
Tato pneumatika kompaktní a střední třídy se silnou přilnavostí a výraznou bezpečností za mokra je velmi vhodná pro často se měnící povětrnostní poměry na českých silnicích. Technologicky progresivní letní pneumatika Nokian eLine pro menší automobily, dosahuje díky spotřebě paliva a přilnavosti za mokra špičkového hodnocení AA dle etikety EU.

Pneumatika Nokian je jedním z vítězů testu letních pneu 2013 německého časopisu pro automobilisty Auto Bild

Pneumatika Nokian Line je mezi vítězi testu letních pneu 2013 německého časopisu pro automobilisty Auto Bild, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“ a u časopisu „auto TEST“.. Nejlepší známku „dobrá“ dostala pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele test „Stiftung Warentest“. Druhým vítězem s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“ se Finové stali v testu auto motor sport a u časopisu pro automobilisty „Auto“ s hodnocením „velmi dobrá“.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 2. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2012 obratu 1,612 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2012 dosáhla obratu 1,612 miliardy eur a měla celkem více než 4000 zaměstnanců. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianors s 1037 prodejních míst v 26 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou uvedeny na seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.
www.nokiantyres.cz

Redakce: Dr. Falk Köhler

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Další informace:
Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro Českou republiku Milan Hybš, telefon +420 241 932 668, e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres s.r.o
Generální ředitel pro střední Evropu Dieter Köppner, telefon: +420 222 507 761 dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Produktový manažer pro střední Evropu Sven Dittmann Dipl.-Ing., telefon: +49 8143 / 444 850
sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager pro střední Evropu Lukáš Líbal, telefon: +420 222 507 759
E-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Nokian Tyres plc:
Development Manager Juha Pirhonen, telefon: +358 10 401 7708
E-Mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz