Pá října 25 07:39 2013 v kategoriích Firemní zprávy, Zprávy o produktech

Zimní pneumatika Nokian je „dobrá“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung WarentestS nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“ patří Nokian k těm nejlepším

Nejlepší posudek „obzvláště doporučeníhodná“ německého motoristického časopisu auto motor sport

Zimní pneumatika Nokian WR D3 dosáhla nejlepší známky „dobrá“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC, stejně jako v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest a patří k těm nejlepším. Jako „obzvláště doporučeníhodnou“ posuzuje pneumatiku Nokian WR D3 německý časopis pro motoristy auto motor sport. S hodnocením „dobrá“ získává Nokian nejlepší posudek v testu ADAC, a také auto motor sport jí dává nejlepší hodnocení. Její silné stránky v testu ADAC: „+ Velmi vyvážená, + Nejlepší známka na suché vozovce, + Dobrá na mokru i sněhu.“ Největší evropský automobilový klub ADAC u ní neodhalil žádné slabé stránky. Silná stránka pneumatiky Nokian „velmi vyvážená“ zaručuje bezpečnou jízdu automobilu za všech zimních podmínek a zejména i při špatném počasí.

„Velmi doporučeníhodná“ a druhý vítěz, tak zní pro pneumatiku Nokian z Finska výsledek v německém časopisu pro motoristy Auto Zeitung a „obzvláště doporučeníhodná“ v časopisu AUTO. Jako „doporučeníhodná“ se umísťuje v německých časopisech Auto Bild a Auto Bild allrad a „dobrá“ je u časopisu Auto Bild sportscars.

Nová vysoce kvalitní zimní pneumatika WR SUV 3 je vítězem velkého testu zimních pneumatik pro SUV 2013 německého časopisu pro motoristy OFF ROAD s nejlepší známkou „velmi doporučeníhodná“. Jako vítěz testu dosáhla tohoto cíle i v časopisu SUV MAGAZIN.

Pneumatiku Nokian WR D3 pro osobní vozy hodnotí jako „doporučeníhodná“ Auto Club Europa ACE a GTÜ a doporučuje ji časopis GUTE FAHRT stejně jako pneumatiku Nokian WR A3.

Známka klubu ADAC “dobrá” pro pneumatiku Nokian na sněhu, ledu, mokré a suché vozovce, ve spotřebě paliva a opotřebeníZnámky ADAC “dobrá” dosahuje Nokian ve všech těchto kritériích testu: Sníh, Led, Mokro, Sucho, Spotřeba paliva, Opotřebení. Známku “dobrá” mu dává v těch samých kritériích i test Stiftung Warentest. Tím výsledky testů potvrzují dobře známé vlastnosti výrobků Nokian, vysokou jízdní bezpečnost a „zelenou“ šetrnost k životnímu prostředí. S nejlepší známkou Sucho 1,7 dělá zimní pneumatika Nokian radost těm motoristům, kteří jezdí rádi rychle a bezpečně i v zimě.

Časopis auto motor sport konstatuje jako výsledek: „+ špičkové brzdné hodnoty, exaktní jízdní vlastnosti na suché vozovce, bezpečná“. Časopis AUTO zjišťuje stejné přednosti. Auto Zeitung poznamenává: „Velmi vyvážené vlastnosti zajišťují pneumatice Nokian WR D3, tomuto zimnímu profesionálovi, druhé místo v tomto testu“. Sníh: „Pneumatiku Nokian charakterizuje maximální trakce a velmi silné boční vedení, takže se s ní i na zasněžené vozovce jede aktivně sportovně“. Velmi dobrý dojem na mokru. „V zatáčkách drží velmi stabilně a zjednává si respekt“.

Pro Auto Bild je Nokian WR D3 „Nejlepší z nejlepších“ a vítězným typem: „Silné stránky: Zimní profil s dobrou přesností řízení a krátkými brzdnými drahami na zasněžené i suché vozovce, dobré rezervy při aquaplaningu a nízký valivý odpor“. Auto Bild sportscars píše: „Silné stránky: dynamické sportovní ovládání s precizním řízením na suché vozovce, krátké brzdné dráhy. Vyvážené a bezpečné jízdní vlastnosti na mokru. Nízký valivý odpor.“ Auto Bild allrad zdůrazňuje tyto „přednosti: velmi vysoká bezpečnost proti aquaplaningu, na suché vozovce téměř tak dobrá jako letní pneumatika“.

„Doporučení „gute Fahrt“ německého motoristického časopisu pro vozy Volkswagen a Audi zní pro pneumatiku Nokian WR D3/A3 následovně: „Speciálně na sněhu ukazuje Nokian, že se ve Finsku v bílém zimním nadělení vyznají. Trakce je prvotřídní, ovládání neutrální. K tomu stejně dobrá na mokru jako na suchu“.

Zimní pneumatika Nokian WR SUV má tyto „silné stránky: Výkonnost na sněhu a ledu je vynikající a na asfaltu absolutně přesvědčivá.“ Slova chvály předního časopisu specializovaného na vozidla s pohonem všech kol, terénní a SUV vozy. „Nokian: Na ledu a sněhu neporazitelná“ a „velmi neutrální“. Současného nejlepšího hodnocení ze všech pneumatik v testu dosahuje Nokian ve všech disciplínách testu: „Sníh 2+, Led 1-, Mokrá vozovka 2+, Suchá vozovka 2+. Celkové hodnocení: 2+“. Časopis SUV MAGAZIN konstatuje ty samé výsledky.

„Velmi doporučeníhodná“ zní pro Nokian WR D3 i hodnocení rakouského automobilového klubu ÖAMTC a švýcarského autoklubu Touring Club Schweiz TCS, „dobrá“ od rakouského spotřebitelského časopisu Konsument. „Doporučeníhodná“ konstatuje rakouský automobilový klub ARBÖ.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik pro rok 2012 německého časopisu pro motoristy Auto BildZimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik pro rok 2012 německých časopisů pro motoristy auto motor sport, Auto Bild a AUTO. Pneumatiky Nokian se staly v poslední zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik časopisů pro motoristy v Německu a v Evropě. To podtrhuje vysokou kvalitu vedoucího světového specialisty na zimní pneumatiky a dobrou image severské prvotřídní značky.

Nová generace zimních pneumatik Nokian Hakkapeliitta pro nejtvrdší zimní podmínky zvítězila i v testech zimních pneumatik v letošní zimě. Pneumatika s hřeby Nokian Hakkapeliitta 8 zvítězila ve finských časopisech pro motoristy Tekniikan Maailma (16/2013) a Tuulilasi (12/2013) a stejně tak i ve švédských časopisech Vi Bilägare (13/2013), Auto, Motor & Sport (21/2013) a také v norském Motor magazine (7/2013). Pneumatiky Nokian Hakkapeliitta 8 a Hakkapeliitta R2 bez hřebů zvítězily v nejrozšířenějším motoristickém časopisu Ruska Za Rulem (9/2013). V Česku jezdí nejlépe v podmínkách s velkým množstvím sněhu, ledu a sněhové břečky.

ADAC a test Stiftung Warentest testovaly 17 zimních pneumatik pro kompaktní vozy ve velikosti 185/60 R 15 T a 15 zimních pneumatik pro vozy střední třídy ve velikosti 225/45 R 17 H, přičemž Nokian WR D3 dosáhl ve druhé velikosti hodnocení „doporučeníhodná“. Časopisy auto motor sport a AUTO porovnaly osm zimních pneumatik velikosti 225/50 R 17 H/V. U časopisu Auto Zeitung bylo hodnoceno rovněž osm kandidátů a zde v rozměru 195/65 R 15 T. Auto Bild provedl test zimních pneumatik superlativů s 50 produkty v nejprodávanějším formátu 195/65 R 15.

Časopis Auto Bild sportscars hodnotil devět sportovních profilů trendy rozměru 225/50 R 17 V. Auto Bild allrad měl v testu 10 kandidátů o velikosti 215/65 R 16. OFF ROAD a SUV MAGAZIN testovaly šest zimních pneumatik pro SUV o velikosti 235/65 R 17. Auto Club Europa ACE a GTÜ zkoušely devět zimních pneumatik rozměru 185/60 R 15.

Jedinečné inovace: Ukazatel opotřebení profilu zimní pneumatiky se sněhovou vločkou poskytuje více bezpečnosti, odvod rozbředlého sněhu (Slush Blower) odstřikuje z profilu břečku a voduKnow-how zimních pneumatik Nokian je prokazováno jedinečnými inovacemi u Nokian WR A3, WR D3, nové WR SUV 3 a téměř 80letou zkušeností vynálezce zimní pneumatiky a každoročně doloženo excelentními výsledky testů.

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Drážky musí být minimálně 4 milimetry, aby bylo dosaženo dostatečného záběru na sněhu a vyloučen aquaplaning za mokra a aquaplaning na sněhové břečce. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Odvodem rozbředlého sněhu chrání Nokian WR D3 před aquaplaningem na sněhové břečce. Odvod rozbředlého sněhu (Slush Blower) odstřikuje z profilu pneumatiky břečku a vodu a zajišťuje bezpečnější jízdu. Hlazené drážky odvádějí navíc sněhovou břečku a vodu rychleji.

Nízkoteplotní směs běhounu za použití řepkového oleje je u zimních pneumatik Nokian WR novou kombinací řepkového oleje, přírodní pryže a siliky, zajišťující maximálně silný záběr na sněhu, ledu a mokru, jakož i vysokou odolnost proti opotřebení při měnících se a zejména velmi nízkých teplotách. Díky pevné nanobázi jezdí sportovní Nokian WR A3 bezpečně, stabilně a s rychlou reakcí i při vyšších rychlostech, v zatáčkách a při změně jízdní stopy.

Medvědí drápy se u pneumatiky Nokian WR SUV 3 razantně zatínají do sněhu a zajišťují záběr na sněhu a ledu na velmi vysoké úrovni. Zámkové 3D lamely zlepšují ovládání zimních pneumatik Nokian v zatáčkách a při vyhýbání. Spojují také profilové bloky dohromady a snižují tak jejich pohyb. Tato technologie zvyšuje i odolnost pneumatiky proti opotřebení.

Díky nejtvrdšímu testování poskytují ekologické zimní pneumatiky Nokian WR vyšší ochranu proti aquaplaningu na sněhové břečce a maximálně možný záběr na sněhu, ledu a na mokré vozovceJako nejsevernější výrobce pneumatik je Nokian Tyres expertem v oblasti zimních pneumatik pro jakékoliv zimní podmínky. „Díky nejtvrdšímu testování v extrémních zimních podmínkách s mrazivým chladem, na kluzkém sněhu a jako zrcadlo hladkém ledu v našem testovacím centru White Hell ve finském Laponsku a na kluzkém rozbředlém sněhu, záludně mokré a drsně suché vozovce na jihu Finska poskytují pneumatiky Nokian tu nejvyšší bezpečnost“, vysvětluje vedoucí vývoje Juha Pirhonen. Severská prestižní značka provádí testy i s vysokými náklady na přírodním ledu na silnicích a jezerech.

Přilnavost zimních pneumatik optimalizují i jedinečné testy aquaplaningu na sněhové břečce prováděné společností Nokian Tyres. Aquaplaning na rozbředlém sněhu v zimě znamená pro motoristy nejnebezpečnější situaci, s jakou se mohou při jízdě setkat. Nokian Tyres provádí testy na rozbředlém sněhu již 15 let, je v této oblasti považován za průkopníka a disponuje dnes exaktními testovacími metodami. Jako jediný výrobce pneumatik disponuje tato specializovaná firma jedinečnou testovací trasou, kde se testují účinky aquaplaningu na rozbředlém sněhu jak v příčném, tak i podélném směru. Test na rozbředlém sněhu neprovádí při vývoji žádný jiný výrobce pneumatik a neprovádí také testy na přírodním ledu.

Sériové zimní pneumatiky Nokian dosáhly při jízdě automobilu na ledu nového světového Guinnessova rekordu - maximální rychlosti 335,713 km/h.

Vysoké náklady na výzkum a vývoj, nejmodernější výrobní technické vybavení a extrémní testování se vyplácí ve vysoké kvalitě pneumatik Nokian. Proto jsou výsledky ve zprávách z testů motoristických časopisů tak vynikající.

U místních prodejců pneumatik jsou nyní k dostání pneumatiky Nokian pro přezutí za výhodné ceny, a to i jako kompletní zimní pneumatiky na ráfcích. Od čtyř milimetrů hloubky profilu by se měly staré zimní pneumatiky vyměnit za nové.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz

Upozornění:Známka klubu ADAC „dobrá“ je stejný posudek jako dřívější „obzvláště doporučeníhodná“.
Známka klubu ADAC „uspokojivá“ je stejný posudek jako dřívější doporučení „doporučeníhodná“.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_test_185_60_R15.aspx?tabid=tab4

Redakce: Dr. Falk Köhler

Zdroje:ADAC:
ADAC Motorwelt, číslo 10 říjen 2013.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_test_185_60_R16_details.aspx?testId=145&recordId=2980

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_test_185_60_R15.aspx?ComponentId=185944&SourcePageId=31821

test Stiftung Warentest:
test Stiftung Warentest, číslo 10 říjen 2013
http://www.test.de/Winterreifen-Reifen-ist-nicht-gleich-Reifen-4612285-0/

auto motor und sport, číslo 20 z 19.9.2013

Auto Zeitung, číslo 21 25.9.2013

AUTO, čís. 22 25.9.2013

Auto Bild, čís. 40 z 02.10.13
http://www.autobild.de/bilder/winterreifentest-2013-4391359.html#bild18|ref=http://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2013-195-65-r-15-4391194.html
http://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2013-195-65-r-15-4391194.html

Auto Bild Allrad, čís. 11 listopad 2013
Auto Bild sportscars, čís. 11 listopad 2013

OFF ROAD, čís. 10 říjen 2013

SUV MAGAZIN, čís. 5 říjen 2013

ACE:
ACE Lenkrad, číslo 9 15.9.2013
http://www.ace-online.de/der-club/news/ace-test-winterreifen-fuer-polo-und-co-kleine-reifen-mit-grosser-wirkung.html?cHash=9404c73063b6f27401a4876e181c2b02

GTÜ:
http://www.gtue.de/sixcms/detail.php?id=51057

gute Fahrt, číslo 10 říjen 2013

ÖAMTC:
ÖAMTC auto touring, číslo 10 říjen 2013
http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C1579521%2C%2C

TCS:
http://www.tcs.ch/
TCS touring, číslo 16 26. září 2013
http://issuu.com/touring-online/docs/inet_touring_2013_d_16?mode=embed&layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Flight%2Flayout.xml&backgroundColor=570420&showFlipBtn=true&proShowMenu=true&proShowDownload=true&proShowSidebar=true&autoFlip=true&autoFlipTime=6000

Konsument:
Konsument, číslo 10 26.09.2013
http://www.konsument.at/cs/Satellite?pagename=Konsument/MagazinArtikel/Detail&cid=318886920092

ARBÖ:
Freie Fahrt, číslo 7 říjen 2013
http://www.freiefahrt.at/ff07_2013.html?startpage=28#livebook
http://www.arboe.at

Švédsko:
Vi Bilägare, číslo 13/2013
Auto, Motor & Sport, číslo 21/2013

Norsko:
Motor magazine, číslo 7/2013

Rusko:
Za Rulem, číslo 9/2013

Stažení fotografií a videa – Zimní pneumatiky Nokian WR:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Fotografie jízdního testu: Naklikněte Ivalo_Photos_WR_event
Další fotografie jízdního testu: Naklikněte Ivalo_Photos_Testing
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Fotografie pneumatik: Naklikněte Product_Photos

Stažení fotografií zimní pneumatiky Nokian WR SUV 3:
www.nokiantyres.com/NokianWRSUV3

Stažení videa Zimní pneumatiky Nokian WR A3, WR D3 jsou vítězi testů zimních pneumatik 2012:
http://www.youtube.com/watch?v=i4U143SIR9A&feature=share&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA

Stažení videa Testování zimních pneumatik za extrémních podmínek / „Bílé peklo“ – testovací centrum Nokian Tyres v Ivalo:
http://youtu.be/f4TSgk_1TQU

Nová zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je vítězem testu zimních pneumatik 2013 německého časopisu pro automobilisty „OFF ROAD“:
https://www.nokiantyres.cz/media-release_cz?id=34149637&year=2013&group

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů, nová vysoce kvalitní pneumatika Nokian WR SUV 3 pro tvrdé zimní podmínky kompletuje nabídku zimních pneumatik:
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/zimni-pneumatiky-nokian-jsou-vitezem-testu-nova-vysoce-kvalitni-pneumatika-nokian-wr-suv-3-pro-tvrde/

New Nokian WR winter tyres: safe, economical, and sporty Nokian press release 335:
https://www.nokiantyres.com/company/news-article/new-nokian-wr-winter-tyres-safe-economical-and-sporty/

New Nokian Hakkapeliitta Winter Tyres for demanding conditions:
https://www.nokiantyres.com/company/news-article/undefined-124/

Nokian Hakkapeliitta R2:
https://www.nokiantyres.com/winter-tyres/nokian-hakkapeliitta-r2/

Nokian Hakkapeliitta R2 SUV:
http://www.nokiantires.com/winter-tires/nokian-hakkapeliitta-r2-suv/

Vítězové testu pneumatik Nokian:
www.nokiantyres.com/test-success

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková prémiová značkaJako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Nokian Tyres je vynálezce zimní pneumatiky

Nokian Tyres koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již více než 75 let a je vynálezce zimní pneumatiky. První zimní pneumatika světa se zrodila uprostřed ledového větru a štiplavého mrazu v roce 1934. O dva roky později spatřila světlo světa Nokian Hakkapeliitta, koncipovaná pro severskou zimu, která dnes patří k nejznámějším značkám zimních pneumatik.

Zimní pneumatika Nokian je „dobrá“ v testu zimních pneumatik 2013 klubu ADAC a v testu „Stiftung Warentest“

Zimní pneumatika Nokian WR D3 dosáhla nejlepší známky „dobrá“ a je tak „obzvláště doporučeníhodná“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC, stejně jako v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest a patří k těm nejlepším. Jako „obzvláště doporučeníhodnou“ posuzuje pneumatiku Nokian WR D3 německý časopis pro motoristy auto motor sport. S hodnocením „dobrá“ získává Nokian nejlepší posudek v testu ADAC, a také auto motor sport jí dává nejlepší hodnocení. Její silné stránky v testu ADAC: „+ Velmi vyvážená, + Nejlepší známka na suché vozovce, + Dobrá na mokru i sněhu.“ Největší evropský automobilový klub ADAC u ní neodhalil žádné slabé stránky. Silná stránka pneumatiky Nokian „velmi vyvážená“ zaručuje bezpečnou jízdu automobilu za všech zimních podmínek a zejména i při špatném počasí.
„Velmi doporučeníhodná“ a druhý vítěz, tak zní pro pneumatiku Nokian z Finska výsledek v německém časopisu pro motoristy Auto Zeitung a „obzvláště doporučeníhodná“ v časopisu AUTO. Jako „doporučeníhodná“ se umísťuje v německém časopisu Auto Bild a Auto Bild allrad a „dobrá“ u časopisu Auto Bild sportscars.
Nová vysoce kvalitní zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je vítězem velkého testu zimních pneumatik pro SUV 2013 německého časopisu pro motoristy OFF ROAD s nejlepší známkou „velmi doporučeníhodná“.
Pneumatiku Nokian WR D3 pro osobní vozy hodnotí jako „doporučeníhodná“ Auto Club Europa ACE a GTÜ a doporučuje ji časopis GUTE FAHRT stejně jako pneumatiku Nokian WR A3.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech zimních pneumatik 2012

Jejich úspěšný příběh pokračuje s bezpečnou a hospodárnou Nokian WR D3 pro kompaktní vozy, vozy střední křídy a malé vozy a stejně tak bezpečnou a sportovní WR A3 pro rychlá, velká auta: Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů Auto Bild, auto motor sport a AUTOStraßenverkehr, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v poslední zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik časopisů pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.
Časopis Auto Bild chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3 zní: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“.
Vítězem testu je Nokian rovněž v časopise z oblasti firemních vozů Firmenauto (11/2012). „Velmi doporučeníhodná“ zní výsledek pro pneumatiku Nokian i v testech zimních pneumatik 2012 v Německu, provedených časopisem Auto Zeitung, evropským autoklubem ACE, a dále GTÜ, ÖAMTC, TCS a ARBÖ, jakož i „velmi dobrá“ na portálu „promobil“, časopisů Firmenauto Transporter a lastauto omnibus Transporter. Od časopisu Gute Fahrt pro „nejlepší pneumatiky“ získává doporučení ke koupi „Gute Fahrt Empfehlung“. Také v testech zimních pneumatik 2011 byly zimní pneumatiky Nokian vítězi testů.
Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.

Tři zcela nové letní pneumatiky Nokian od roku 2013

Společnost Nokian Tyres představuje od roku 2013 tři zcela nové letní pneumatiky Nokian. Sportovní letní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance přichází jako úžasný špičkový model s precizními, vynikajícími a bezpečnými jízdními vlastnostmi pro rychlou jízdu.
Tato pneumatika kompaktní a střední třídy se silnou přilnavostí a výraznou bezpečností za mokra je velmi vhodná pro často se měnící povětrnostní poměry na českých silnicích. Technologicky progresivní letní pneumatika Nokian eLine pro menší automobily, dosahuje díky spotřebě paliva a přilnavosti za mokra špičkového hodnocení AA dle etikety EU.

Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 německých časopisů pro motoristy Auto Bild a auto TEST

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 časopisů Auto Bild s nejlepší známkou hodnocení „Příkladná“ a „auto TEST“ s nejlepší známkou „Vítěz testu 2013 auto TEST“. Nejlepší známku „dobrá“ dostala pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele test Stiftung Warentest. Druhým vítězem se stává tato finská pneumatika v testu časopisu auto motor sport s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“, u motoristického časopisu Auto s hodnocením „velmi dobrá“ a u Firmenauto s výsledkem „obzvláště doporučeníhodná“. Pneumatiky Nokian dosáhly v testech letních pneumatik 2013 v Německu, Rakousku a Švýcarsku celkově 17 výsledných hodnocení „velmi dobrá“ a „dobrá“. V testech letních pneumatik 2012 jsou pneumatiky Nokian rovněž vítězi testů u časopisu Auto Bild a jsou s osmi vítězstvími v testech nejčastější vítězi všech značek.
V 97 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2013 se staly pneumatiky Nokian 54x vítězem testu a dosáhly 43x hodnocení „dobrá“.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Drážky musí být minimálně 4 milimetry hluboké, aby bylo u zimních pneumatik dosaženo dostatečného záběru na sněhu a vyloučen aquaplaning za mokra a aquaplaning na sněhové břečce.
Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 3. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2012 obratu 1,612 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2012 dosáhla obratu 1,612 miliardy eur a měla celkem více než 4000 zaměstnanců. Ve střední Evropě je společnost Nokian Tyres činná s vlastními koncernovými odbytovými společnostmi v deseti zemích. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianor s 1121 prodejními místy v 26 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou uvedeny na seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz

Redakce: Dr. Falk Köhler

Další informace:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom
www.twitter.com/NokianTyresCom
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Další informace:

Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro Českou republiku Milan Hybš, telefon +420 241 932 668, e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres s.r.o
Generální ředitel pro střední Evropu Dieter Köppner, telefon: +420 222 507 761 dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Produktový manažer pro střední Evropu Sven Dittmann Dipl. Ing., telefon: +49 8143 / 444 850
sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager pro střední Evropu Lukáš Líbal, telefon: +420 222 507 759
E-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Nokian Tyres plc:
Development Manager Juha Pirhonen, telefon: +358 10 401 7708
E-Mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz