Čt září 26 01:26 2013 v kategoriích Firemní zprávy, Zprávy o produktech

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů, nová vysoce kvalitní pneumatika Nokian WR SUV 3 pro tvrdé zimní podmínky kompletuje nabídku zimních pneumatikZimní pneumatiky Nokian se staly vítězem testů zimních pneumatik 2012 důležitých německých časopisů pro automobilisty

Nokian: velký, rozšířený sortiment zimních pneumatik, vynálezce zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů v testech zimních pneumatik 2012 důležitých časopisů pro automobilisty jako např. „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“ a byly označeny jako nejlepší zimní pneumatiky. Nejlepší známky hodnocení „Příkladná“, „Velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“ obdrželi vítězi testů vedoucího světového specialisty z oblasti zimních pneumatik Nokian Tyres z Finska a prokazují tím svou vysokou jízdní bezpečnost a nízkou spotřebu paliva.

Pneumatiky Nokian dosáhly v testech zimních pneumatik časopisů pro automobilisty v Německu a Evropě v poslední zimě více než 20 vítězství a na prvním místě se umístily ve více než polovině všech testů.

Pneumatikám prvotřídní značky udělily nejlepší známku hodnocení „dobrá“ německý automobilový klub ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“. I v testech zimních pneumatik 2011 byly vítězem pneumatiky Nokian. V 97 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2013 se staly pneumatiky Nokian 54x vítězem testu a dosáhly 43x hodnocení „dobrá“.

Novinkou této zimy je robustní, vysoce kvalitní zimní pneumatika pro všestranné použití u SUV Nokian WR SUV 3 s maximálním záběrem na sněhu díky technologii medvědích drápů.

Nokian jako vynálezce zimní pneumatiky nabízí široký sortiment zimních pneumatik. Zimní pneumatiky Nokian pro osobní vozy jsou u prodejců pneumatik k dispozici v 85 velikostech od 13“ do 20“ pro rychlostní třídy T až W (190 – 270 km/h). Novinkou je také pět velikostí u WR D3 a deset velikostí u WR A3. Tyto zimní pneumatiky byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích.

Nejlepší pneumatiky lze najít následovně: Značka by měla být vítězem v nejvyhlášenějších testech pneumatik. Velmi dobré, nezávislé výsledky testů pneumatiky jsou racionálním podkladem při rozhodnutí pro koupi příslušné pneumatiky.

Excelentní jízdní vlastnosti na sněhu a sněhové břečce nové Nokian WR SUV 3Zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je v měnících se podmínkáchčeské? zimy jako doma a zaručuje pro SUV na zimní vozovce excelentní záběr a vynikající jízdní vlastnosti. Její medvědí drápy se spolehlivě zařezávají do sněhové vrstvy. Zimní pneumatika Nokian SUV chrání před aquaplaningem na vodě a sněhové břečce a spolehlivě zvládá všechna překvapení, která zima přináší. Na sněhu, sněhové břečce ale i na suché vozovce se lehce odvaluje při přesném ovládání a perfektním vyvážení. Rozsáhlý program 39 velikostí nabízí dimenze pro disky od 15“ do 21“ pro menší a větší SUV.

Pneumatiky Nokian WR: Vynikající na sněhu, nejkratší brzdné dráhy, vynikající ovládání, nízká spotřeba palivaČasopis „Auto Bild“ chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“. Klub ADAC shrnuje svůj výsledek testu pneumatiky Nokian WR D3 následovně: „Silné stránky: Velmi vyvážená pneumatika, dobrá na sněhu a dobrá na vysoké úrovni“. „test Stiftung Warentest“ ji doporučuje jako „Naše rada“. Nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce ze všech pneumatik plus 99 ze 100 bodů na sněhu pro finskou pneumatiku dokazují její vysokou kvalitu.

Indikace opotřebení zimního profilu pomocí značky sněhové vločky poskytuje více bezpečnostiNokian neustále zlepšuje své pneumatiky jedinečnými inovacemi. Indikace opotřebení zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, narůstá riziko a zimní pneumatika by se měla vyměnit. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Pneumatika Nokian WR D3: Systém odvádění rozbředlého sněhu zdolává aquaplaning na sněhové břečce a mokruVýzkumy prokazují, že sněhová břečka je pro řidiče ještě nebezpečnější než led nebo aquaplaning. Riziko smrtelné nehody je na sněhové břečce ve srovnání se suchou vozovkou pětkrát vyšší.

„Směrově orientovaná pneumatika Nokian WR D3 chrání před aquaplaningem na sněhové břečce pomocí systému odvádění rozbředlého sněhu (Slush Blower), naší nejnovější inovace. Systém odvádění rozbředlého sněhu v pravém smyslu slova vymršťuje sněhovou břečku a vodu z drážek pneumatiky ven. Proto dochází k obávanému aquaplaningu na sněhové břečce až při vyšší rychlosti.

Hladké drážky odstraňují sněhovou břečku a vodu mimoto rychleji“, vysvětluje Juha Pirhonen, manager vývoje Nokian Tyres. Prvotřídní severská značka má obrovské know-how v oblasti testů jízdy na sněhové břečce a provádí s vysokou náročností i testy na přírodním ledu. Testy na sněhové břečce při vývoji neprovádí žádný jiný výrobce pneumatiky a testy na přírodním ledu také ne. Díky nejtvrdším testům poskytují pneumatiky Nokian nejvyšší možnou bezpečnost na sněhu, ledu, sněhové břečce, mokré i suché vozovce. Proto jsou jejich výsledky testů v hodnocení testů časopisů tak vynikající.

Nové zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta pro nejtvrdší zimní podmínkyNokian představuje mimoto nové zimní pneumatiky pro nejtvrdší zimní podmínky: Novou generaci zimních pneumatik Nokian Hakkapeliitta – nejznámější zimní pneumatiky na světě. Ve Skandinávii jsou zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta velmi ceněny, protože jsou optimalizované pro drsnou severskou zimu. V Česku jezdí nejlépe v podmínkách s velkým množstvím sněhu, ledu a sněhové břečky a lze je nyní obdržet v pneuservisech i zde.

Nová pneumatika Nokian Hakkapeliitta R2 si poradí i s nejextrémnějšími zimními podmínkami. Milióny krystalků v pryžové směsi, tvrdými jako diamant se přesně zařezává do sněhu a ledu. Tato nejbezpečnější, nejkomfortnější a nejspolehlivější zimní pneumatika Nokian bez hřebů je také „nejzelenější“ s extra nízkým valivým odporem, nízkou spotřebou paliva a vysokým kilometrovým výkonem.

Pro SUV je nyní k dispozici nová pneumatika Nokian Hakkapeliitta R2 SUV se severským komfortem a maximální stabilitou. Spojuje optimální záběr v zimních podmínkách s přesným, přívětivým ovládáním a využívá i inovace, např. krystaly o tvrdosti diamantu.

Světový rekord: Zimní pneumatiky Nokian jsou s rychlostí 335,713 km/h nejrychlejší pneumatiky na leduNového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.

Společnost Nokian Tyres má více než 75 let zkušeností s pneumatikami pro extrémní jízdní podmínky. Bezpečnost a ekologie jsou na prvním místě. Proto pracují Finové nepřetržitě na snížení valivého prostoru a tím spotřebě pohonných hmot u svých pneumatik a dbají také na výrobu s nízkými emisemi škodlivin. Pro výrobu zimních pneumatik Nokian se používají výlučně rafinované, nízkoaromatické oleje.

Zimní pneumatiky Nokian WR dosahují na etiketách EU špičkových hodnoceníNové EU označení pneumatik usnadňuje automobilistům porovnání různých pneumatik. Zimní pneumatiky Nokian WR dosahují při porovnání etiket s prvotřídní konkurencí špičkových hodnocení. Ale právě pro posouzení zimních pneumatik nejsou tři kritéria etikety pneumatiky – záběr na mokré vozovce, spotřeba paliva a hluk, zdaleka dostačující.

Zvláště chování zimní pneumatiky na sněhu, ledu a sněhové břečce je naprosto rozhodující pro bezpečnost, ale toto kritérium etiketa pneumatiky neobsahuje. Také o ochraně před aquaplaningem, životnosti a kilometrovém výkonu nejsou na etiketě pneumatiky žádné informace. Automobilisté se proto detailně informují prostřednictvím zpráv z testů časopisů pro automobilisty, u odborných prodejců pneumatik nebo u výrobců pneumatik.

V lokálních pneuservisech jsou pneumatiky Nokian pro výměnu k dostání výhodně i na discích jako kompletní zimní kola. Od čtyř milimetrů hloubky profilu by se měly staré zimní pneumatiky vyměnit za nové.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor společnosti Nokia Tyres:
http://vianor.cz

Redakce: Dr. Falk Köhler

Stažení fotografií a videa – Zimní pneumatiky Nokian WR:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Fotografie jízdního testu: Naklikněte Ivalo_Photos_WR_event
Další fotografie jízdního testu: Naklikněte Ivalo_Photos_Testing
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Fotografie pneumatik: Naklikněte Product_Photos

Stažení fotografií zimní pneumatiky Nokian WR SUV 3:
www.nokiantyres.com/NokianWRSUV3

Stažení videa Zimní pneumatiky Nokian WR A3, WR D3 jsou vítězi testů zimních pneumatik 2012:
http://www.youtube.com/watch?v=i4U143SIR9A&feature=share&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA

Stažení videa Testování zimních pneumatik za extrémních podmínek / „Bílé peklo“ – testovací centrum Nokian v Ivalo:
http://youtu.be/f4TSgk_1TQU

Nokian winter tyres win the 2012 winter tyre tests by the German car magazines “Auto Bild”, “auto motor sport” and “AUTOStraßenverkehr” Nokian press release 342:
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/zimni-pneumatika-nokian-je-dobra-v-testu-zimnich-pneumatik-2013-nemeckeho-automobiloveho-klubu-adac-/

New Nokian WR winter tyres: safe, economical, and sporty Nokian press release 335:
https://www.nokiantyres.com/company/news-article/new-nokian-wr-winter-tyres-safe-economical-and-sporty/

New Nokian Hakkapeliitta Winter Tyres for demanding conditions:
https://www.nokiantyres.com/company/news-article/tested-winter-safety-the-nokian-hakkapeliitta-truck-and-nokian-hakka-truck-tyres-for-heavy-vehicles-/

Nokian Hakkapeliitta R2:
https://www.nokiantyres.com/winter-tyres/nokian-hakkapeliitta-r2/

Nokian Hakkapeliitta R2 SUV:
http://www.nokiantires.com/winter-tires/nokian-hakkapeliitta-r2-suv/

Vítězové testu pneumatik Nokian:
www.nokiantyres.com/test-success

Pneumatiky Nokian dosáhly s rychlostí 335,71 km/h na ledu nového světového rekordu a jsou nejrychlejší :
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/zimni-pneumatika-nokian-je-dobra-v-testu-zimnich-pneumatik-2013-nemeckeho-automobiloveho-klubu-adac-/

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková prémiová značkaJako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Nokian je vynálezce zimní pneumatiky

Nokian Tyres koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již více než 75 let a je vynálezce zimní pneumatiky. První zimní pneumatika světa se zrodila uprostřed ledového větru a štiplavého mrazu v roce 1934. O dva roky později spatřila světlo světa Nokian Hakkapeliitta, koncipovaná pro severskou zimu, která dnes patří k nejznámějším značkám zimních pneumatik.
Nejrychlejší zimní pneumatiku světa pro maximální rychlost 270 km/h, Nokian WR, uvedli Finové na trh v roce 2002. V roce 2007 následovala Nokian WR G2, která byla díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně proti aquaplaningu na rozbředlém sněhu oceněna v testech jako „velmi doporučeníhodná“ a „dobrá“.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech zimních pneumatik 2012

Jejich úspěšný příběh pokračuje s bezpečnou a hospodárnou Nokian WR D3 pro kompaktní vozy, vozy střední křídy a malé vozy a stejně tak bezpečnou a sportovní WR A3 pro rychlá, velká auta: Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v této zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik, realizovaných časopisy pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.
Časopis „Auto Bild“chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3 zní: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“.
Vítězem testu je Nokian rovněž v časopise z oblasti firemních vozů „Firmenauto“ (11/2012). „Velmi doporučeníhodná“ zní výsledek pro pneumatiku Nokian i v testech zimních pneumatik 2012 v Německu, provedených časopisem „Auto Zeitung“, evropským autoklubem ACE, a dále GTÜ, ÖAMTC, TCS a ARBÖ, jakož i „velmi dobrá“ na portálu „promobil“, časopisů „Firmenauto Transporter“ a „lastauto omnibus Transporter“. Od časopisu „Gute Fahrt“ pro „nejlepší pneumatiky“ získává doporučení ke koupi „Gute Fahrt Empfehlung“. Také v testech zimních pneumatik 2011 byly zimní pneumatiky Nokian vítězi testů.
Pro SUV je k dispozici nová pneumatika Nokian WR SUV 3 s excelentními jízdními vlastnostmi na sněhu a sněhové břečce.
Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.

Tři zcela nové letní pneumatiky Nokian od roku 2013

Společnost Nokian Tyres představuje od roku 2013 tři zcela nové letní pneumatiky Nokian. Sportovní letní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance přichází jako úžasný špičkový model s precizními, vynikajícími a bezpečnými jízdními vlastnostmi pro rychlou jízdu.
Tato pneumatika kompaktní a střední třídy se silnou přilnavostí a výraznou bezpečností za mokra je velmi vhodná pro často se měnící povětrnostní poměry na českých silnicích. Technologicky progresivní letní pneumatika Nokian eLine pro menší automobily, dosahuje díky spotřebě paliva a přilnavosti za mokra špičkového hodnocení AA dle etikety EU.

Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 německých časopisů pro automobilisty „Auto Bild“ a „auto TEST“

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 časopisů „Auto Bild“ s nejlepší známkou hodnocení „Příkladná“ a „auto TEST“ s nejlepší známkou „Vítěz testu 2013 auto TEST“. Nejlepší známku „dobrá“ dostala pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele test „Stiftung Warentest“. Druhým vítězem se stává tato finská pneumatika v testu časopisu „auto motor sport“ s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“, u motoristického časopisu „Auto“ s hodnocením „velmi dobrá“ a u „Firmenauto“ s výsledkem „obzvláště doporučeníhodná“. Pneumatiky Nokian dosáhly v testech letních pneumatik 2013 v Německu, Rakousku a Švýcarsku celkově 17 výsledných hodnocení velmi dobrá a dobrá. V testech letních pneumatik 2012 jsou pneumatiky Nokian rovněž vítězi testů u časopisu „Auto Bild“ a jsou s osmi vítězstvími v testech nejčastější vítězi všech značek.
V 97 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2013 se staly pneumatiky Nokian 54x vítězem testu a dosáhly 43x hodnocení dobrá.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 3. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2012 obratu 1,612 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2012 dosáhla obratu 1,612 miliardy eur a měla celkem více než 4000 zaměstnanců. Ve střední Evropě je společnost Nokian Tyres činná s vlastními koncernovými odbytovými společnostmi v deseti zemích. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianor s 1121 prodejními místy v 26 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou uvedeny na seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz

Další informace:

www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom
www.twitter.com/NokianTyresCom
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro Českou republiku Milan Hybš, telefon +420 241 932 668, e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres s.r.o
Generální ředitel pro střední Evropu Dieter Köppner, telefon: +420 222 507 761 dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Produktový manažer pro střední Evropu Sven Dittmann Dipl.-Ing., telefon: +49 8143 / 444 850
sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager pro střední Evropu Lukáš Líbal, telefon: +420 222 507 759
E-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Nokian Tyres plc:
Development Manager Juha Pirhonen, telefon: +358 10 401 7708
E-Mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Dokumentační exemplář prosím předat Dr. Falku Köhlerovi PR