Út února 26 11:47 2013 v kategorii Zprávy o produktech

Nokian Tyres představuje tři zcela nové letní pneumatikyLetní sportovní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance přichází jako špičkový model s vynikajícími, precizními a bezpečnými jízdními vlastnostmi pro rychlou jízdu. Tato pneumatika pro vozy kompaktní a střední třídy se silnou přilnavostí a výraznou bezpečností za mokra je velmi vhodná pro často se měnící povětrnostní poměry na českých silnicích. Technologicky progresivní letní pneumatika Nokian eLine pro menší automobily, dosahuje díky hodnotám spotřeby paliva a přilnavosti za mokra špičkového hodnocení AA dle etikety EU. Již předcházející modely nových letních pneumatik Nokian jsou osminásobnými vítězi testů letních pneumatik roku 2012. Tím se tato premiová finská značka řadí k nejčastějším vítězům testů všech značek. Vylepšený program letních pneumatik Nokian je nyní k dispozici u všech prodejců pneumatik. Nokian Tyres je celosvětově vedoucí specialista v oblasti zimních pneumatik.
www.nokiantyres.cz

Nová pneumatika Nokian zLine je sportovní, precizní a rychláÚžasný, jistý a intenzivní pocit z jízdy při přesném ovládání a výrazné přilnavosti i za mokra

Dokonale zvládá letní, často se měnící povětrnostní poměry na českých silnicích

Nová letní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance nabízí sportovní, precizní a vynikající pocit z jízdy i při vyšších rychlostech. Na této bezpečné a výkonné pneumatice z vylepšeného programu letních pneumatik Nokian se jezdí velice příjemně, stabilně, s přesným ovládáním a vysokou přilnavostí. Extrémní situace zvládá Nokian zLine výborně a je ideální pneumatikou pro často se měnící povětrnostní podmínky na silnici nebo velké teplotní změny, pro rychlé reakce při řízení a dobrou přilnavost i za mokra. Know-how a nejnovější technologie nejsevernějšího světového výrobce pneumatik činí ze sportovní pneumatiky Nokian zLine špičkovou pneumatiku v nejrychlejší třídě osobních vozů.

Program Nokian zLine zahrnuje 31 velikostí od 16“ do 20“ v rychlostních kategoriích W (270 km/h) a Y (300 km/h). Jsou nyní k dostání u prodejců pneumatik. Nokian zLine je nástupcem typu Nokian Z G2 - vítěze testu letních pneumatik 2012 časopisu „Auto Bild“, nejrozšířenějšího časopisu pro automobilisty v Evropě, který je i vítězem v dalších testech pneumatik.

Rychle a přesně reagující, s nanotechnologií a spolehlivou přilnavostí za mokra i za extrémních podmínekKvalita ovládání a přilnavost pneumatiky Nokian zLine byly vyladěny na drsných severských silnicích a evropských vysokorychlostních zkušebních úsecích. K dosažení excelentní přilnavosti za mokra nasazují konstruktéři vysokorychlostní kamery, dodávající důležité informace o kontaktu pneumatiky s vozovkou. Na programu testů byly rozsáhlé laboratorní zkoušky k prověření struktury pneumatiky a tisíce testovacích kilometrů na různých asfaltových silnicích.

„Pneumatika Nokian zLine je díky své nové generaci směsi běhounu, nanotechnologii struktury a vzorku běhounu pro rychlou jízdu, profesionálem pro náročné jízdní podmínky. Reaguje ihned na pohyby řízení, což je naprosto důležité pro bezpečnost především v mezní oblasti. Dodatečně k preciznímu pocitu z jízdy nabízejí tyto technologické přednosti vysoký jízdní komfort“, vysvětluje Juha Pirhonen, manager vývoje produktů Nokian Tyres, severské prestižní značky z Finska.
www.nokiantyres.cz

Stažení fotografií letní pneumatiky Nokian zLine:
www.nokiantyres.com/NokianzLine

Stažení videa letní pneumatiky Nokian zLine:
http://youtu.be/tm-FodKRM0M

Press release long version Nokian zLine summer tyres:
https://www.nokiantyres.com/company/news-article/nokian-tyres-introduces-three-brand-new-summer-tyres/

S novou pneumatikou Nokian Line se jede za mokra bezpečně a s dokonalou přilnavostíDokonale zvládá často se měnící letní povětrnostní poměry na německých silnicích

Precizní jízdní pocit, dobrá ochrana před aquaplaningem, dokonalá přilnavost

Nová letní pneumatika High Performance Nokian Line zvládá vlhkost a často se měnící poměry na letních silnicích. Tato pneumatika z vylepšeného programu letních pneumatik Nokian, speciálně přizpůsobená pro středoevropské silnice nabízí nejlepší možnou přilnavost, precizní pocit z jízdy a dobrou ochranu před aquaplaningem. Se svými inovacemi, cross-block lamelami a vlnitými drážkami, se bezpečná pneumatika Nokian Line perfektně řídí a dobře drží vzhledem k vynikající přilnavosti dokonce i na kluzké vozovce za deště.

Tato pneumatika byla vyvinuta zejména pro silná auta a přesvědčuje svým přesným ovládáním. Jede se s ní bez kompromisu bezpečně a komfortně od začátku jara až do pozdního podzimu. Vlastnosti struktury a směs běhounu snadno ovladatelné a předvídatelně reagující pneumatiky Nokian Line jsou na míru navrženy pro různé požadavky rychlostních kategorií T, H, V a W. Velká produktová skupina těchto pneumatik zahrnuje 45 velikostí od 15 do 17“ a jsou nyní k dostání u všech prodejců. Pneumatiky Nokian jsou vítězem v osmi testech letních pneumatik 2012.

Inovace Nokian Line maximalizuje přilnavost za mokraVýzkumy Nokian Tyres ukazují, že nejvíce dopravních nehod při všech povětrnostních podmínkách způsobuje déšť. „Když jsme u Nokian Line optimalizovali kontakt s vozovkou a vyvíjeli její strukturu, chtěli jsme dosáhnout naprosto přesných jízdních vlastností a excelentní přilnavosti za mokra. K tomu jsme použili vysokorychlostní kameru. Poslední úpravou pro zajištění dokonalé přilnavosti za mokra a pro vysokou ochranu proti aquaplaningu byly inovace, účinně odvádějící popř. dočasně akumulující vodu mezi pneumatikou a vozovkou“, vysvětluje Juha Pirhonen, manager vývoje produktů Nokian Tyres, severské prestižní značky z Finska.

Jedinečné cross-block lamely na středových žebrech fungují dvojím způsobem. V blízkosti vnějšího ramene se cross lamely spojují s pevnějším žebrem a zajišťují tak stabilitu. Kloubové cross lamely na žebru vedle vnitřního ramena zaručují měkký kontakt s vozovkou a snižují tak valivý odpor, spotřebu paliva a hlučnost. Úhel a profil drážek zkosených cross lamel jsou optimalizovány. Na mokré vozovce funguje cross lamela s dvojím účinkem: Akumuluje vodu při kontaktu s vozovkou a urychluje odtok vody do hlavních drážek.
www.nokiantyres.cz

Stažení fotografií letní pneumatiky Nokian Line:
www.nokiantyres.com/NokianLine

Press release long version Nokian Line summer tyres:
https://www.nokiantyres.com/company/news-article/nokian-tyres-introduces-three-brand-new-summer-tyres/

Letní pneumatika Nokian eLine zaujímá s hodnocením AA dle etikety EU špičkové umístění a využívá technologie budoucnostiŠpičková hodnocení pro nízkou spotřebu paliva a spolehlivou přilnavost za mokra

Jedinečná nová letní pneumatika Nokian

Nová letní pneumatika Nokian eLine zaujímá s hodnocením AA dle etikety EU špičkové umístění, co se týká spotřeby paliva a přilnavosti za mokra. Tento vzorový příklad technologických schopností světového vedoucího výrobce zimních pneumatik Nokian Tyres z Finska není jen koncepcí, ale i pneumatikou nejmodernější technologie, dostupné i spotřebitelům. Pneumatiku Nokian eLine lze od tohoto okamžiku zakoupit u všech prodejců pneumatik. Tato letní pneumatika, bezpečná při jízdě za mokra a šetřící pohonné hmoty, se hodí pro malé vozy a automobilisty, kteří oceňují technologie budoucnosti a preferují efektivní spotřebu pohonných hmot a spolehlivou přilnavost pneumatiky.

Moderní automobily obsahují špičkové technologie a stovky různých surovin. Jsou komplexní kombinací fyziky, nanotechnologie a perspektivních materiálů, které mají své přesné určení.

„Při vývoji pneumatiky Nokian eLine příští generace jsme při vývoji zvolili zcela nový přístup. Došli jsme k zjištění, že se nízký valivý odpor a tím nižší spotřeba paliva a spolehlivá přilnavost za mokra vzájemně nevylučují. Maximalizovat obě vlastnosti současně je možné, aniž by přitom muselo dojít k narušení celkově vyvážené koncepce pneumatiky.

K tomu byla nutná zcela nová rozhodnutí, týkající se struktury, změny v geometrii plochy běhounu a použití moderních technologií přípravy pryžové směsi“, vysvětluje Juha Pirhonen, manager vývoje produktů Nokian Tyres, severské prestižní značky z Finska.

Rozměrová nabídka pneumatik Nokian eLine bude spotřebitelům k dispozici postupně během léta 2013.
www.nokiantyres.cz

Stažení fotografií letní pneumatiky Nokian eLine:
www.nokiantyres.com/NokianeLine

Video Nová EU označení pneumatik:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YjA_ggcLIbI

Press release long version Nokian eLine summer tyres:
https://www.nokiantyres.cz/pneumatiky/osobni-pneumatiky/letni-pneumatiky/

New EU tyre label:
www.nokiantyres.com/eu-new-tyre-labels

Pneumatiky Nokian jsou vítězem v německých testech letních pneumatik 2012I předchozí modely nové letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobnými vítězi testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem německých testů letních pneumatik 2012 časopisů pro automobilisty „Auto Bild“ (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung“ (6/2012 + 12/2012), „auto Test“ (4/2012), „gute Fahrt“ (3/2012), „Auto Bild allrad“ (4/2012), „pro mobil“ (4/2012) a „Firmenauto Transporter“ (4/2012).

S osmi vítězstvími v testech letních pneumatik poráží tato finská špičková značka většinu vítězů testů všech značek. Nejlepší známky „Auto Bild Vorbildlich“, „Auto Zeitung Testsieger“, „auto Test Testsieger“, „gute Fahrt Empfehlung“ a „Auto Bild allrad vorbildlich“ prokazují v příslušných hodnoceních testů vynikající kvalitativní vlastnosti letních pneumatik vedoucí firmy světa, specializované na zimní pneumatiky.

I pneumatika Nokian pro SUV je vítězem testu pneumatik SUV časopisu „Auto Zeitung“ (12/2012).

Druhým vítězem se stala pneumatika Nokian v časopise „auto motor sport“ (7/2012) s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“. Známku „velmi dobrá“ dávají ADAC (3/2012) a „test Stiftung Warentest“ (3/2012) za chování na „suché“ vozovce, „dobrou“ za chování na „mokré“ vozovce a rovněž „dobrou“ za spotřebu paliva. „Doporučeníhodná“ zní výsledek hodnocení v časopisu Auto Club Europa ACE GTÜ Test pneumatik (2/2012) a u „sport auto“ (4/2012).
www.nokiantyres.cz

Odkaz stažení fotografií soubory 300 dpi-jpg Letní pneumatika Nokian Z G2:
https://www.nokiantyres.com/nokianzg2

Odkaz stažení fotografií soubory 300 dpi-jpg Letní pneumatika Nokian Z SUV:
https://www.nokiantyres.com/nokianzsuv

Další informace k letním pneumatikám Nokian

Pneumatiky Nokian se staly vítězem německých testů letních pneumatik 2012
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/pneumatiky-nokian-se-staly-vitezem-nemeckych-testu-letnich-pneumatik-2012/

Vítězové testu pneumatik Nokian:
www.nokiantyres.com/test-success

Další informace:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značkaJako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Nokian je vynálezce zimní pneumatiky

Nokian Tyres koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již více než 75 let a je vynálezce zimní pneumatiky. První zimní pneumatika světa se zrodila uprostřed ledového větru a štiplavého mrazu v roce 1934. O dva roky později spatřila světlo světa Nokian Hakkapeliitta, koncipovaná pro severskou zimu, která dnes patří k nejznámějším značkám zimních pneumatik.
Nejrychlejší zimní pneumatiku světa pro maximální rychlost 270 km/h, Nokian WR, uvedli Finové na trh v roce 2002. V roce 2007 následovala Nokian WR G2, která byla díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně proti aquaplaningu na rozbředlém sněhu oceněna v testech jako „velmi doporučeníhodná“ a „dobrá“.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech zimních pneumatik 2012

Jejich úspěšný příběh pokračuje s bezpečnou a hospodárnou Nokian WR D3 pro kompaktní vozy, vozy střední křídy a malé vozy a stejně tak bezpečnou a sportovní WR A3 pro rychlá, velká auta: Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v této zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik, realizovaných časopisy pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.
Časopis „Auto Bild“chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3 zní: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“.
Vítězem testu je Nokian rovněž v časopise z oblasti firemních vozů „Firmenauto“ (11/2012). „Velmi doporučeníhodná“ zní výsledek pro pneumatiku Nokian i v testech zimních pneumatik 2012 v Německu, provedených časopisem „Auto Zeitung“, evropským autoklubem ACE, a dále GTÜ, ÖAMTC, TCS a ARBÖ, jakož i „velmi dobrá“ na portálu „promobil“, časopisů „Firmenauto Transporter“ a „lastauto omnibus Transporter“. Od časopisu „Gute Fahrt“ pro „nejlepší pneumatiky“ získává doporučení ke koupi „Gute Fahrt Empfehlung“.
Nového světového rekordu se zápisem do Guinnessovy knihy světových rekordů dosáhly normální zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí na ledě 331,610 km/h.

Pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech letních pneumatik 2012

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2012 německých časopisů pro automobilisty „Auto Bild“ (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung“ (6/2012 + 12/2012), „auto Test“ (4/2012), „gute Fahrt“ (3/2012), „Auto Bild allrad“ (4/2012), „pro mobil“ (4/2012) a „Firmenauto Transporter“ (4/2012). S osmi vítězstvími v testech letních pneumatik poráží tato finská špičková značka většinu vítězů testů všech značek. Nejlepší známky „Auto Bild Vorbildlich“, „Auto Zeitung Testsieger“, „auto Test Testsieger“, „gute Fahrt Empfehlung“ a „Auto Bild allrad vorbildlich“ prokazují v příslušných hodnoceních testů vynikající kvalitativní vlastnosti letních pneumatik vedoucí firmy světa, specializované na zimní pneumatiky. I pneumatika Nokian pro SUV je vítězem testu pneumatik SUV časopisu „Auto Zeitung“ (12/2012). Druhým vítězem se stala pneumatika Nokian v časopise „auto motor sport“ (7/2012) s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 2. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Tři zcela nové letní pneumatiky Nokian pro rok 2013

Nokia Tyres prezentuje pro rok 2013 tři zcela nové letní pneumatiky. Sportovní letní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance přichází jako úžasný špičkový model s precizními, vynikajícími a bezpečnými jízdními vlastnostmi pro rychlou jízdu.
Tato pneumatika kompaktní a střední třídy se silnou přilnavostí a výraznou bezpečností za mokra je velmi vhodná pro často se měnící povětrnostní poměry na českých silnicích. Technologicky progresivní letní pneumatika Nokian eLine pro menší automobily, dosahuje díky spotřebě paliva a přilnavosti za mokra špičkového hodnocení AA dle etikety EU.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2012 obratu 1,612 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2012 dosáhla obratu 1,612 miliardy eur a měla celkem 4000 zaměstnanců. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianors s 1037 prodejních míst v 26 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou uvedeny na seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.
www.nokiantyres.cz

Redakce: Dr. Falk Köhler

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Další informace:

Nokian Tyres s.r.o
Generální ředitel Milan Hybš, telefon +420 241 932 668, e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro střední Evropu Dieter Köppner, telefon: +420 222 507 761 dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Produktový manažer pro střední Evropu Sven Dittmann Dipl.-Ing., telefon: +49 8143 / 444 850
sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager pro střední Evropu Lukáš Líbal, telefon: +420 222 507 759
E-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Nokian Tyres plc:
Communications Manager Anssi Mäki, telefon: +358 10 401 7782
E-mail: anssi.maki(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz