Čt března 1 12:00 2012 v kategorii Zprávy o produktech

Pneumatiky Nokian se staly vítězem německých testů letních pneumatik 2012Sedm vítězství v testech pro finskou prémiovou značku Nokian: nejvyšší počet vítězství ze všech značek


Nejlepší známky od německých automobilových časopisů Auto Bild („příkladná“), Auto Zeitung („vítěz testu“), Auto Test („vítěz testu“), Gute Fahrt („doporučovaná“) a Auto Bild allrad („příkladná“)


Brzdná dráha na mokrém i suchém povrchu nejkratší ze všech pneumatik


Pneumatiky Nokian se staly vítězi testů letních pneumatik 2012 prováděných německými automobilovými časopisy Auto Bild, Auto Zeitung, Auto Test, Gute Fahrt, Auto Bild allrad, Pro mobil a Firmenauto Transporter. Se sedmi vítězstvími se pneumatiky Nokian staly nejúspěšnějšími ze všech testovaných značek.


Nejvyšší známky od časopisů Auto Bild („příkladná“), Auto Zeitung („vítěz testu“), Auto Test („vítěz testu“), Gute Fahrt („doporučovaná“) a „Auto Bild allrad („příkladná“) dokazují špičkové kvality letních pneumatik u největšího specialisty na pneumatiky zimní.


Na druhém místě skončila firma Nokian u časopisu Auto motor sport s nejlepší známkou „obzvláště doporučovaná“. Známku „velmi dobrá“ získala od německého autoklubu ADAC a od německé organizace pro ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest za jízdní vlastnosti na suchém povrchu, známku „dobrá“ za chování na mokrém povrchu a spotřebu pohonných hmot. Test pneumatik Auto Club Europa ACE GTÜ a německého časopisu Sport auto hodnotí pneumatiky Nokian jako „obzvláště doporučované“. „Obzvláště doporučované“ jsou podle posledního testu terénních pneumatik časopisu Auto Zeitung hodnoceny rovněž pneumatiky Nokian SUV.


Nokian Z G2: „Překvapivě všestranná pneumatika s nejkratší brzdnou dráhou“, „nízká spotřeba paliva“Auto Bild a Auto Test oceňují u pneumatiky Nokian Z G2, že se jedná o „překvapivě všestrannou pneumatiku s nejkratší brzdnou dráhou na mokré i suché vozovce, přesnou reakcí na řízení, vysokou jízdní stabilitou a nízkou spotřebou paliva“. Její brzdná dráha je o 22 metrů kratší, než je brzdná dráha nejslabší z 50 pneumatik testovaných na mokrém povrchu. Udávají, že pneumatika „Nokian Z G2 má nejlepší přilnavost“ a zaručuje maximální bezpečnost.


Časopis Auto Zeitung píše o celkovém vítězi svých testů: „Jasné vítězství pro pneumatiku Nokian H, která nejen že výborně obstojí na mokrém povrchu, ale také na suchých vozovkách, a která bezkonkurenčně přesvědčila při testu valivého odporu.“ Výsledky nejdůležitějších testů chování na mokrém povrchu prokázaly, že je „nejrychlejší v reakcích na řízení, jednička v jízdní bezpečnosti a vynikající z hlediska brzdných vlastností: finská značka Nokian je skutečným profesionálem pro jízdu na mokré vozovce“.


„Nokian v porovnání s ostatními vyhrává“„VÝSLEDEK TESTU – Nokian v porovnání s ostatními vyhrává“ – tak zní titulek v časopisu Gute Fahrt. „Nokian Z G2 / Nokian poprvé dosáhl vítězství v GF-testu pneumatik.“ „A zcela po právu; neobvykle vyvážený finský produkt totiž získal titul nejlepší značky nejen na mokrém povrchu, ale také u valivého odporu.“


Vlastnosti pneumatiky Nokian Z G2, vítěze testu, vyzdvihuje rovněž Auto Bild allrad. Oceňuje především „vynikající chování na mokré vozovce, výborné vlastnosti na suchém povrchu a nízkou hlučnost“. „Vítězem testu je pneumatika menšího finského výrobce Nokian, která (…) vynikala u silničních disciplín. Obzvlášť působivé jsou její kvality na mokré vozovce.“


„Vynikající brzdný výkon“, „nejnižší valivý odpor“ podle Auto motor sport UrteilVynikající výsledky přineslo i testování Auto motor sport Urteil: „Vynikající brzdný výkon na mokrém povrchu, nejnižší valivý odpor v testu, dobrý jízdní komfort a nepatrný hluk při řízení.“ Stejně vysoké hodnocení získaly pneumatiky Nokian od časopisu Firmenauto. Nokian má nejkratší brzdnou dráhu na mokrém povrchu a nejvýhodnější cenu ze všech hodnocených pneumatik: ostatní prémiové pneumatiky jsou o 22 procent dražší.


Dvojnásobný vítěz Nokian Hakka C Cargo vykazuje podle časopisu Pro mobil následující přednosti: „Vyvážené jízdní vlastnosti na suchém i mokrém povrchu: vysoká odolnost vůči vzniku aquaplaningu, nízký valivý odpor.“ Pneumatika Nokian Hakka C Cargo se stala dvojnásobným vítězem také v testu Firmenauto Transporter: „Velmi dobrá na suchém i mokrém povrchu. Nízké riziko vzniku aquaplaningu (…). Nízký valivý odpor.“


Pneumatiky Nokian jezdí bezpečně a šetří palivoJak dokazují testy, pneumatiky Nokian zaručují opravdu vysokou bezpečnost a šetří palivo. Nejkratší brzdná dráha na mokrém i suchém povrchu může zachránit život a pomáhá vyhnout se vysokým nákladům v případě nehody. Zastavit včas je důležité obzvlášť na mokré vozovce, protože brzdná dráha je v takovém případě výrazně delší než na suché silnici. Díky nízkému valivému odporu spotřebují pneumatiky Nokian menší množství paliva. To oceníme především v letním období, kdy jezdíme častěji autem a musíme kupovat drahý benzín. Úspora paliva ovšem nesmí být vykoupena nižší bezpečností.


Pneumatiky musí být bezpečné jak na mokrém, tak na suchém povrchu. Při letních deštivých dnech musí pneumatiky zaručovat dobrou přilnavost na mokrém povrchu, letní bouřky vyžadují velkou odolnost před vznikem aquaplaningu. Pěkné počasí ovšem převažuje, proto jsou pro nás stěžejní i jízdní kvality na suchém povrchu. Pneumatiky by měly zajistit přesné a rychlé reakce na řízení a dobrou přilnavost; jen tak se můžeme cítit bezpečně a vychutnat si požitek z jízdy. Při dlouhých cestách na dovolenou oceňujeme rovněž příjemný jízdní komfort a minimální hlučnost.


Vítězná pneumatika Nokian Z G2 byla vyvinuta pro vysoké rychlosti sportovních vozů a u prodejců pneumatik je k dostání ve 34 rozměrech od 16 do 20 palců, pro rychlostní kategorie W (270 km/h) a Y (300 km/h). Pro SUV se vyrábí v 16 rozměrech od 17 do 22 palců, pro rychlostní kategorie V (240 km/h), W (270 km/h) a Y (300 km/h).


U místních prodejců pneumatik jsou pneumatiky Nokian výhodné i v montáži na ráfcích.


Informace o testech s kompletními výsledky je možné získat v těchto časopisech: Auto Bild 9/2012 + 8/2012, Auto Zeitung 6/2012, Auto Test 4/2012, Gute Fahrt 3/2012, Auto Bild allrad 4/2012, Pro mobil 4/2012, Firmenauto Transporter 4/2012, Auto motor sport 7/2012, ADAC Motorwelt 3/2012, Test 3/2012, ACE Lenkrad 2/2012, Sport auto 4/2012 a Auto Zeitung 15/2011.


Nokian Tyres s.r.o

Telefon: +420 222 507 761

Fax: +420 241 940 635

E-mail: dieter.koppner(at)nokiantyres.com

V Parku 2336/22

148 00 Praha 4

Česká republika

www.nokiantyres.cz


Zdroj foto:

https://www.nokiantyres.com/nokianzg2

https://www.nokiantyres.com/nokianh

https://www.nokiantyres.com/nokianv

https://www.nokiantyres.com/testingsummer


Video Nokian Z G2:

http://youtu.be/ft97peOlVJk


Video letní kampaň Nokian “Enjoy the water”:

http://youtu.be/ZIw-3SGarUU


Více informací o pneumatikách Nokian Z G2, Nokian H, Nokian V:

https://www.nokiantyres.cz/produktova-skupina?group=1.02


Více informací o pneumatice Nokian Z SUV:

https://www.nokiantyres.com/summer-tyres/nokian-z-suv/


Další informace pro tisk:

https://www.nokiantyres.cz/for-media-cz


Úspěchy v testech:

https://www.nokiantyres.com/test-success


Redakce: Dr. Falk Köhler


Nokian Tyres – špičkový specialista na zimní podmínky

Jako jediný výrobce pneumatik na světě a špičkový specialista na zimní pneumatiky se Nokian Tyres soustředí na produkty a služby, které usnadňují bezpečnou jízdu i v extrémních severských podmínkách. Inovativní pneumatiky pro osobní a nákladní vozidla a pro těžké pracovní stroje jsou nabízeny především v oblastech se sněhem, lesy a náročnými jízdními podmínkami způsobenými změnou ročních období. V rámci tohoto portfolia společnost nabízí rovněž pneumatiky speciálně přizpůsobené pro české mírné klima.

Nokian Tyres již více než 75 let vyvíjí, testuje a patentuje řešení výroby pneumatik, která zaručují bezpečnost jízdy. První zimní pneumatika přišla na svět za tuhých mrazů a ledového větru v roce 1934. V roce 2002 uvedl Nokian Tyres na trh pneumatiku Nokian WR, celosvětově první zimní pneumatiku vytvořenou pro vysoké rychlosti (M+S). V roce 2007 se zrodil Nokian WR G2, který díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně před vznikem aquaplaningu na rozbředlém sněhu zahájil sérii vítězství v testech pneumatik. Na jeho úspěšnost nyní navazují nové pneumatiky Nokian WR 3D a A3: Zimní pneumatika Nokian WR se s hodnocením „velmi doporučovaná“ stala vítězem zimního testu pneumatik 2011 v časopise Sport auto (11/2011) a rovněž v pořadu Auto mobil (23.10.11) německé televize VOX či ve francouzském časopisu Auto Plus (1211/2011).

Opakovanými vítězi testů se stávají rovněž letní pneumatiky Nokian: zaručují vysokou bezpečnost a šetří palivo. Pneumatiky Nokian zvítězily v testu letních pneumatik 2012 uskutečňovaném časopisy Auto Bild (9/2012 + 8/2012), Auto Zeitung (6/2012), Auto Test (4/2012), Gute Fahrt (3/2012), Auto Bild allrad (4/2012), Pro mobil (4/2012) a Firmenauto Transporter (4/2012). Se sedmi vítězstvími se pneumatiky Nokian staly nejúspěšnějšími ze všech testovaných značek. Nejvyšší známky od časopisů Auto Bild („příkladná“), Auto Zeitung („vítěz testu“), Auto Test („vítěz testu“), Gute Fahrt („doporučovaná“) a „Auto Bild allrad („příkladná“) dokazují špičkové kvality letních pneumatik u největšího specialisty na pneumatiky zimní.

Na druhém místě skončila firma Nokian u časopisu Auto motor sport (7/2012) s nejlepší známkou „obzvláště doporučovaná“. Známku „velmi dobrá“ získala od německého autoklubu ADAC (3/2012) a od německé organizace pro ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest (3/2012) za jízdní vlastnosti na suchém povrchu, známku „dobrá“ za chování na mokrém povrchu a spotřebu pohonných hmot. Test pneumatik Auto Club Europa ACE GTÜ a německého časopisu Sport auto hodnotí pneumatiky Nokian jako „obzvláště doporučované“. „Obzvláště doporučované“ jsou podle posledního testu terénních pneumatik časopisu Auto Zeitung (15/2011) hodnoceny rovněž pneumatiky Nokian SUV.

Pneumatiky Nokian jsou vyvíjeny a testovány v drsných podmínkách Finska a zaručují tak vysokou kvalitu a bezkonkurenční bezpečnost. Značka Nokian nabízí prémiové pneumatiky ohleduplné k životnímu prostředí, které obsahují výhradně čištěné nízkoaromatické oleje. Ve Skandinávii a v Rusku představuje významnou a uznávanou značku.

Nokian Tyres dosáhl v roce 2011 čistých prodejů v hodnotě 1 456 milionů eur a má přes 3 900 zaměstnanců. Ke společnosti patří rovněž obchodní řetězec Vianor s více než 910 prodejními místy ve 23 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou zapsány v seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.

www.nokiantyres.cz


Kontakt pro tisk:

Dr. Falk Köhler PR

Dr. Falk Köhler

Tel.: 0049 40 54 73 12 12

Fax: 0049 / 40 54 73 12 22

E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de

www.Dr-Falk-Koehler.de

Ödenweg 59

22397 Hamburg

Německo


Další informace:


Nokian Tyres s.r.o

Generální ředitel

Milan Hybš

telefon +420 241 932 668

e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com


Nokian Tyres s.r.o

Obchodní ředitel pro střední Evropu

Dieter Köppner

telefon: +420 222 507 761

dieter.koppner(at)nokiantyres.com


Produktový manažer pro střední Evropu

Sven Dittmann Dipl.-Ing.

telefon: +49 8143 / 444 850

sven.dittmann(at)nokiantyres.com


Marketingový manažer

Lukáš Líbal

Tel.: +420 222 507 759

E-Mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

www.nokiantyres.cz


Více informací:


Nokian Tyres plc

Manažer vývojového týmu

Juha Pirhonen

tel.: +358 10 401 7708

E-mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com


Vedoucí centra péče o zákazníky

Matti Morri

tel.: +358 10 401 7621

E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com

www.nokiantyres.cz


www.facebook.com/nokiantyres

www.youtube.com/NokianTyresCom