Pá března 15 12:16 2013 v kategoriích Firemní zprávy, Zprávy o produktech

Pneumatiky Nokian dosáhly s rychlostí 335,71 km/h na ledu nový světový rekord a jsou nejrychlejšíDosud nevídaná maximálně vysoká přilnavost a nejvyšší rychlost celosvětového vedoucího specialisty na zimní pneumatikyZimní pneumatiky Nokian dosáhly při jízdě automobilu na ledu nového světového rekordu – maximální rychlosti 335,713 km/h. Celosvětově vedoucí specialista na zimní pneumatiky je tím také nejrychlejší. Zkušební jezdec společnosti Nokian Tyres Janne Laitinen přitom jel s vozem Audi RS6 vybaveným sériovými zimními pneumatikami Nokian za mrazivého počasí po zamrzlém Baltském moři. Maximální přilnavost a špičkovou rychlost jako ještě nikdy garantovaly nové vynikající pneumatiky vynálezce zimních pneumatik: Nokian Hakkapeliitta 8 s hroty velikosti 255/35R20 97 T XL.

Při vysoké rychlosti musí špičková zimní pneumatika poskytnout maximální přilnavost, nejvyšší pevnost a precizní jízdní vlastnosti, odpovídající mimořádné výkonnosti automobilu s mnoha PS. Jedinečná technologie Nokian Eco Spike 8 tohoto nejmladšího příslušníka legendární rodiny finských zimních pneumatik Nokian Hakkapeliitta zaručuje vyváženou podélnou a boční přilnavost, kterou jezdec vnímá jako stabilní, předpokládatelné jízdní chování. Výraznější podélná a boční přilnavost je nutná jak při extrémních rychlostech na nerovném ledu, tak při normálním předjíždění na zimních cestách.

Zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta jsou optimalizovány pro chladnější skandinávské počasí a v severských zemích jsou velmi známé. Pro mírnější povětrnostní podmínky v České republice byly speciálně vyvinuty zimní pneumatiky Nokian WR D3 a WR A3, profitující rovněž z rekordně špičkových výkonů pneumatik Hakkapeliitta.

Nejtvrdší testy pneumatik jsou ku prospěchu řidičům„Nemilosrdné testování zimních pneumatik na extrémních mezních hodnotách slouží vždy zájmům automobilistů. Pro novou pneumatiku Nokian Hakkapeliitta 8 jsme chtěli vytvořit mimořádně tvrdou výzvu. Při maximálních rychlostech jsou síly působící na pneumatiky enormní, protože automobil ujede za vteřinu 93 metrů a hroty vrazí do ledu celkem 43krát“, vysvětluje Matti Morri, technický vedoucí zákaznického servisu Nokian Tyres. „S rostoucím odporem vzduchu je pro zrychlení nutná také stále vyšší přilnavost. Dodatečně k výrazné přilnavosti je rozhodující i přesné ovládání a dobrá stabilita.“

Stejné místo, stejný automobil a stejný jezdec, nyní ale s novými zimními pneumatikami Nokian Hakkapeliitta 8„Iceman“ a vícenásobný držitel světového rekordu Janne Laitinen jel s Audi RS6, patřícím k flotile testovacích vozů, při neobvyklém testu zimních pneumatik rychlostí téměř 340 km/h (211,27 mph). Světového rekordu bylo dosaženo dne 9. března na kluzkém ledu poblíž města Oulu na trase dlouhé 12 km (7 mílí).

Pneumatiky Nokian a jezdec Laitinen, který jako expert na testy pneumatik pracuje již přes 25 let, drží také dřívější světový rekord v Guinnessově knize rekordů pro nejrychlejší auto na ledu (331,61 km/h, 206,05 mph), z března 2011) a rekord v jízdě s elektromobilem na ledu s 252,06 km/h (156,62 mph) z března 2012.

Guinnessova kniha rekordů pro světový rekord na ledu stanovuje přesná pravidla. Rychlost a čas byly měřeny v obou směrech na měřeném úseku o délce jeden kilometr. Světový rekord je průměrem těchto dvou měření. Automobil jede s letmým startem a má pro své pokusy pouze jednu hodinu času. Led musí být vytvořen přirozeným způsobem, nesmí být ani zdrsněn, ani ošetřen chemikáliemi. Pneumatiky musejí být k dostání v prodejní síti a schváleny pro silniční provoz v zemi, v které bylo rekordu dosaženo.

Vynálezce zimní pneumatiky Nokian zvládá extrémní podmínkySpolečnost Nokian Tyres jako vynálezce zimní pneumatiky, severský výrobce pneumatik a specialista na zimní pneumatiky vyvinula celosvětově první zimní pneumatiku v ledovém větru a štiplavé zimě již v roce 1934. O dva roky později spatřila světlo světa pneumatika Nokian Hakkapeliitta, patřící dnes k nejznámějším značkám zimních pneumatik.

Její jedinečné inovace napomohly k mnohonásobnému vítězství této pneumatiky v testech časopisů pro motoristy, a to rok co rok po mnoho desetiletí. I zimní pneumatiky Nokian WR, koncipované pro českou zimu, jsou vítězem testu zimních pneumatik pro rok 2012 německých časopisů pro automobilisty „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“.

Tvrdé testování a inovativní vývoj ze strany Nokian Tyres připravují cestu pro bezpečné a ekologické pneumatiky. V „Bílém pekle“, obrovském vlastním testovacím centru Ivalo ve finském Laponsku, 300 kilometrů severně od polárního kruhu, testuje a vyvíjí společnost Nokian Tyres nové zimní pneumatiky v extrémních situacích nepřetržitě 24 hodin denně.
Jako jediný výrobce pneumatik světa se vedoucí specialista na zimní pneumatiky, společnost Nokian Tyres, zaměřuje na produkty a služby, které lidem usnadňují bezpečnou jízdu za severských podmínek.

Inovativní pneumatiky pro osobní a nákladní vozy, jakož i pro těžké pracovní stroje, se prodávají hlavně v oblastech, v nichž mimo sněhu a lesů jsou i náročné jízdní podmínky vzhledem ke změnám ročních období. Podnik mimoto nabízí i pneumatiky speciálně přizpůsobené mírnějšímu českému klimatu.

Zkušenosti z testů zimních pneumatik se projevují rovněž v úspěchu letních pneumatik Nokian. Pneumatika Nokian Line je vítězem testu letních pneumatik pro rok 2013 časopisu „Auto Bild“ s nejlepším hodnocením „příkladná“. Nejlepší známku „dobrá“ dostala pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „Stiftung Warentest“. Druhým vítězem s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“ se Finové stali v testu časopisu auto motor sport. Pneumatiky Nokian jsou vítězem v testu letních pneumatik 2012 časopisů pro automobilisty „Auto Bild“, „Auto Zeitung“, „auto Test“, „gute Fahrt“, „Auto Bild allrad“, „pro mobil“ a „Firmenauto Transporter“. S osmi vítězstvími v testech letních pneumatik poráží tato finská špičková značka většinu vítězů testů všech značek.
www.nokiantyres.cz

Stažení videa a další informace k světovému rekordu pneumatik Nokian na ledu:
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/pneumatiky-nokian-dosahly-s-rychlosti-335-71-km-h-na-ledu-novy-svetovy-rekord-a-jsou-nejrychlejsi/

Stažení fotografií k světovému rekordu pneumatik Nokian na ledu:
www.nokiantyres.com/FastestOnIce

Vládce sněhového království – zimní pneumatika Nokian HakkapeliittaVládce severu – zimní pneumatika Nokian Hakkapeliitta 8
https://www.nokiantyres.cz/pneumatiky/osobni-pneumatiky/zimni-pneumatiky/

Stažení videa Nové zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta! Přilnavost jako dosud nikdy:
http://youtu.be/1KtYGth-4-k

Stažení videa Testování za extrémních podmínek / „Bílé peklo“ – testovací centrum Nokian v Ivalo:
http://youtu.be/f4TSgk_1TQU

Jak byla vynalezena zimní pneumatika?
www.nokiantyres.com/first-winter-tyres

Stažení videa Pneumatiky Nokian – nejrychlejší na ledu i s elektromobilem: nový světový rekord 252,09 km/h / Elektromobil E-RA s pneumatikami Nokian Hakkapeliitta:
http://youtu.be/Ix8TN4jMAeo

75 let Nokian Hakkapeliitta: Příběh nejznámější zimní pneumatiky světa online tisková informace:
www.nokiantyres.com/hakkapeliitta75

Letní pneumatiky NokianNokian Tyres představuje tři zcela nové letní pneumatiky
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/nokian-tyres-predstavuje-tri-zcela-nove-letni-pneumatiky/

Vítězové testu pneumatik Nokian:
www.nokiantyres.com/test-success

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková prémiová značkaJako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Nokian je vynálezce zimní pneumatiky

Nokian Tyres koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již více než 75 let a je vynálezce zimní pneumatiky. První zimní pneumatika světa se zrodila uprostřed ledového větru a štiplavého mrazu v roce 1934. O dva roky později spatřila světlo světa Nokian Hakkapeliitta, koncipovaná pro severskou zimu, která dnes patří k nejznámějším značkám zimních pneumatik.
Nejrychlejší zimní pneumatiku světa pro maximální rychlost 270 km/h, Nokian WR, uvedli Finové na trh v roce 2002. V roce 2007 následovala Nokian WR G2, která byla díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně proti aquaplaningu na rozbředlém sněhu oceněna v testech jako „velmi doporučeníhodná“ a „dobrá“.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech zimních pneumatik 2012

Jejich úspěšný příběh pokračuje s bezpečnou a hospodárnou Nokian WR D3 pro kompaktní vozy, vozy střední křídy a malé vozy a stejně tak bezpečnou a sportovní WR A3 pro rychlá, velká auta: Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v této zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik, realizovaných časopisy pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.
Časopis „Auto Bild“chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3 zní: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“.
Vítězem testu je Nokian rovněž v časopise z oblasti firemních vozů „Firmenauto“ (11/2012). „Velmi doporučeníhodná“ zní výsledek pro pneumatiku Nokian i v testech zimních pneumatik 2012 v Německu, provedených časopisem „Auto Zeitung“, evropským autoklubem ACE, a dále GTÜ, ÖAMTC, TCS a ARBÖ, jakož i „velmi dobrá“ na portálu „promobil“, časopisů „Firmenauto Transporter“ a „lastauto omnibus Transporter“. Od časopisu „Gute Fahrt“ pro „nejlepší pneumatiky“ získává doporučení ke koupi „Gute Fahrt Empfehlung“.
Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší

Pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech letních pneumatik 2012

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2012 německých časopisů pro automobilisty „Auto Bild“ (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung“ (6/2012 + 12/2012), „auto Test“ (4/2012), „gute Fahrt“ (3/2012), „Auto Bild allrad“ (4/2012), „pro mobil“ (4/2012) a „Firmenauto Transporter“ (4/2012). S osmi vítězstvími v testech letních pneumatik poráží tato finská špičková značka většinu vítězů testů všech značek. Nejlepší známky „Auto Bild Vorbildlich“, „Auto Zeitung Testsieger“, „auto Test Testsieger“, „gute Fahrt Empfehlung“ a „Auto Bild allrad vorbildlich“ prokazují v příslušných hodnoceních testů vynikající kvalitativní vlastnosti letních pneumatik vedoucí firmy světa, specializované na zimní pneumatiky. I pneumatika Nokian pro SUV je vítězem testu pneumatik SUV časopisu „Auto Zeitung“ (12/2012). Druhým vítězem se stala pneumatika Nokian v časopise „auto motor sport“ (7/2012) s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“.

Tři zcela nové letní pneumatiky Nokian pro rok 2013

Nokia Tyres prezentuje pro rok 2013 tři zcela nové letní pneumatiky. Sportovní letní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance přichází jako úžasný špičkový model s precizními, vynikajícími a bezpečnými jízdními vlastnostmi pro rychlou jízdu.
Tato pneumatika kompaktní a střední třídy se silnou přilnavostí a výraznou bezpečností za mokra je velmi vhodná pro často se měnící povětrnostní poměry na českých silnicích. Technologicky progresivní letní pneumatika Nokian eLine pro menší automobily, dosahuje díky spotřebě paliva a přilnavosti za mokra špičkového hodnocení AA dle etikety EU.

Pneumatika Nokian je jedním z vítězů testu letních pneu 2013 německého časopisu pro automobilisty Auto Bild

Pneumatika Nokian Line je mezi vítězi testu letních pneu 2013 německého časopisu pro automobilisty Auto Bild, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“. Nejlepší známku „dobrá“ dostala pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele test „Stiftung Warentest“. Druhým vítězem s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“ se Finové stali v testu auto motor sport.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 2. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2012 obratu 1,612 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2012 dosáhla obratu 1,612 miliardy eur a měla celkem více než 4000 zaměstnanců. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianors s 1037 prodejních míst v 26 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou uvedeny na seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.
www.nokiantyres.cz

Redakce: Dr. Falk Köhler

Další informace:

Nokian Tyres plc:
Technical Customer Service Manager Matti Morri, Tel. +358 10 401 7621
E-Mail matti.morri(at)nokiantyres.com

Marketing and Communications Manager Antti-Jussi Tähtinen, Tel. +358 10 401 7940
E-Mail antti-jussi.tahtinen(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom

Kontakt pro tisk:

Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo