Po července 1 11:30 2024 v kategorii Firemní zprávy

Rumunská továrna Nokian Tyres vyrobila první pneumatiku podle harmonogramu a v roce 2025 zahájí komerční výrobu

Nová továrna Nokian Tyres na pneumatiky pro osobní vozy vybudovaná v rumunské Oradee vyrobila dne 1. července svou první pneumatiku. Tohoto milníku bylo dosaženo podle plánu a stavební projekt pokračuje v rámci rozpočtu i harmonogramu tak, aby bylo možné již na začátku roku 2025 zahájit komerční výrobu. Základní kámen továrny byl položen v květnu 2023.

Loni se začalo s náborem nových zaměstnanců Nokian Tyres pro rumunskou továrnu a společnost v letech 2023 a 2024 nabírala pracovníky do výroby i administrativních pozic. Šedesátičlenný startovací tým byl na jaře vyškolen ve výrobním závodu Nokian Tyres ve Finsku v rozběhu a zvyšování výroby. Celkem bude rumunská továrna zaměstnávat přibližně 500 pracovníků.

„S první pneumatikou jsme si mohli vyzkoušet výrobní možnosti nové továrny a postupovat s prací podle plánu. Rovněž se nám podařilo vyškolit nové členy týmu Nokian Tyres ve stejně nekompromisní výrobě prémiových pneumatik jako v našich ostatních výrobních závodech. Díky tvrdé práci celého týmu nyní slavíme výrobu první rumunské pneumatiky Nokian Tyres“, říká Adrian Kaczmarczyk, senior vicepresident pro kvalitu výroby ve společnosti Nokian Tyres.

Roční výrobní kapacita rumunské továrny Nokian Tyres dosáhne 6 milionů kusů, jakmile bude závod plně provozuschopný, přičemž jej bude možné později rozšířit, a celková zastavěná plocha činí zhruba 100 000 m2. Celkové investice jsou odhadovány na přibližně 650 milionů EUR. Pneumatiky vyráběné v rumunské továrně budou prodávány zejména na středoevropském trhu a závod se nachází ve strategické blízkosti zákazníkům v této oblasti.

První pneumatikou je Nokian Tyres Snowproof 2, která symbolizuje 90. výročí zimní pneumatiky

První pneumatikou vyrobenou v rumunské továrně je Nokian Tyres Snowproof 2, zimní pneumatika bez hrotů navržená pro středoevropské řidiče osobních vozů. Společnost s tímto prémiovým zimním produktem slaví 90leté výročí jedné ze svých nejlepších inovací, zimní pneumatiky a její dlouhodobý odkaz bezpečnější jízdy.

„Společnost Nokian Tyres vynalezla zimní pneumatiku v roce 1934. Je tedy příhodné, že o 90 let později si tuto událost připomínáme výrobou jednoho z našich vlajkových zimních produktů v naší nejnovější továrně. Naším cílem je učinit svět bezpečnějším tím, že neustále znovuobjevujeme pneumatiky a způsoby jejich výroby. Přesně to opakujeme pneumatiku po pneumatice a to máme v plánu dělat i v naší nové továrně v Rumunsku,“ dodává Adrian Kaczmarczyk.

První továrna na pneumatiky na světě s nulovými emisemi CO2

Rumunská továrna Nokian Tyres se po svém dokončení zapíše do historie jako první továrna na pneumatiky na světě s nulovými emisemi CO2. Díky holistickému přístupu k udržitelnosti využívajícímu výhradně zdroje energie bez CO2 a energeticky účinné a vysoce automatizované procesy se stane novým standardem v tomto průmyslovém odvětví. Kromě toho bude továrna usilovat o splnění stejné nulové normy, pokud jde o skládkování odpadu, jaká platí pro ostatní výrobní závody ve Finsku a USA.

Stáhnout fotografie

Další informace

Jaroslav Nálevka, PR konzultant, McCann Prague, tel. +420 725 865 874,

[email protected]

PR marketingová manažerka Zuzana Seidl, tel. +420603578866,

[email protected]

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

 

Společnost Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro lidi, kteří si váží bezpečnosti, udržitelnosti a předvídatelnosti. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vytváříme inovativní produkty pro osobní i nákladní vozy a také těžkou techniku, jež dodávají klid v duši za všech jízdních podmínek. Náš řetězec Vianor poskytuje servisní služby pro pneumatiky i automobily. V roce 2023 činila výše našeho odbytu celkem 1,174 miliardy EUR. Na konci roku 2023 jsme zaměstnávali více než 3 400 odborníků. Společnost Nokian Tyres je kótována na burze Nasdaq Helsinki. Další informace: www.nokiantyres.cz