St května 5 05:50 2021 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nová Nokian Snowproof C – bezpečnost a stabilita ve všech zimních podmínkách

Nová Nokian Snowproof C je bezpečná a spolehlivá zimní pneumatika určená speciálně pro užitková vozidla s vyšší hmotností. Pneumatika vyniká především svou bezpečností v zimních podmínkách, komfortem a odolností. Nová pneumatika Nokian Snowproof C byla vyvinuta tak, aby i při narůstajícím počtu ujetých kilometrů byla odolná vůči vysokému zatížení a opotřebení a zaručovala tak vynikající kilometrovou životnost.

Nokian Snowproof C je nová prémiová zimní pneumatika vyvinutá tak, aby zajišťovala bezstarostnou jízdu ve středoevropských zimních podmínkách. Díky vynikající přilnavosti na čerstvém i rozbředlém sněhu a za deště zaručuje pneumatika Nokian Snowproof C vyspělou bezpečnost při každodenních jízdách. Koncept Alpine Sense Grip si poradí se všemi výzvami zimního počasí a zajišťuje předvídatelné a vyvážené jízdní reakce.

Podle spotřebitelského průzkumu společnosti Nokian Tyres* považuje téměř 60 % středoevropských řidičů zimní pneumatiky za nejdůležitější bezpečnostní vybavení vozidla v zimních měsících. Téměř 70 % respondentů považovalo za nejvýznamnější vlastnosti zimních pneumatik jejich přilnavost a ovladatelnost v zimních podmínkách. Požadovanými vlastnostmi byla také stabilita, přilnavost na sněhu a odolnost vůči opotřebení.

„Bezpečnost a vyvážené jízdní vlastnosti představují vždy výchozí body naší filozofie vývoje. Při vývoji nové zimní pneumatiky pro užitková vozidla jsme věnovali zvláštní pozornost zvýšení přilnavosti na mokru a na sněhové břečce a zároveň prodloužení kilometrového výkonu a snížení valivého odporu. V souladu s touto filozofií zvyšuje nová pneumatika Nokian Snowproof C bezpečnost ve všech jízdních podmínkách a zaručuje stabilitu a kontrolu nad vozidlem při profesionálním i rekreačním užití,“ říká Mikko Liukkula, vývojový manažer v Nokian Tyres.

Nová pneumatika Nokian Snowproof C poskytuje bezpečnost a stabilitu ve všech zimních podmínkách. Produktová řada nabízí rozměry pro profesionální a rekreační užití s výběrem 27 produktů o průměru 14 až 17 palců a s indexy rychlosti R (170 km/h), T (190 km/h) a H (210 km/h). Produktová řada bude pro spotřebitele k dispozici od podzimu 2021.

Vynikající zimní přilnavost a vyvážené jízdní reakce

Nová pneumatika Nokian Snowproof C zaručuje každodenní bezpečnost, odolnost a bezstarostnou jízdu. Koncept Alpine Sense Grip použitý u této pneumatiky nabízí kombinaci prvotřídní přilnavosti a zároveň předvídatelných a vyvážených jízdních reakcí na sněhu, sněhové břečce a mokru. Koncept v sobě kombinuje četné inovace týkající se dezénu, směsi pryže a stavby. Dezén optimalizovaný pro užití v zimě spolu s propracovaným, agresivním lamelováním a velkým množstvím hran zajišťují přilnavost a bezpečnost v proměnlivých zimních podmínkách a zároveň vyvážené jízdní reakce a snadnou ovladatelnost i s těžkými náklady.

Směs pryže Alpine Grip je uzpůsobena pro středoevropské zimy a dobře funguje v široké škále teplot. Zaručuje výjimečnou přilnavost na sněhu a mokru spolu s vynikající odolností vůči opotřebení. Silná kostra optimalizovaná pro C pneumatiku spolu s patentovanou technologií aramidových bočnic Nokian Tyres zajišťují jedinečnou životnost a odolnost vůči opotřebení.

Bezpečnost, odolnost a palivová účinnost

Pneumatiky pro užitková vozidla jsou speciální produkty vyvinuté pro náročné a všestranné užití. Musí mít dostatečně odolnou stavbu, aby bezpečně a spolehlivě zvládaly vysoké hmotnosti a proměnlivé jízdní podmínky. Propracovaná stavba pneumatiky Nokian Snowproof C zahrnuje velice pevnou základovou vrstvu a silné ocelové pásy pod běhounem.

Životnost nového produktu je maximálně prodloužena díky jedinečné technologii aramidových bočnic Nokian Tyres. Extrémně silná aramidová vlákna zpevňují bočnice a pneumatika je tak odolnější a více chráněna v náročných jízdních situacích. Technologie chrání pneumatiku před průpichy, průrazy a poškozením při nárazech nebo kontaktu s výmolem. Tyto vlastnosti umožňují pneumatice Nokian Snowproof C unést i těžké náklady a zvládat náročné jízdní podmínky.

Při vysokém zatížení může mít valivý odpor významný dopad na cenu za palivo. Směs pryže pneumatiky Nokian Snowproof C je optimalizována pro těžké náklady, takže bezpečně funguje napříč širokým rozpětím teplot a snižuje valivý odpor. Díky nízkému valivému odporu představuje pneumatika Nokian Snowproof C palivově účinnou volbu pro řidiče, kteří chtějí udržovat nízkou ekologickou stopu, a přitom ušetřit náklady za palivo.   

Vynikající ovladatelnost a stabilita

Proměnlivé zimní počasí směřuje k tomu, že většina jízd ve středoevropských zimních podmínkách bude probíhat na deštěm zmáčených nebo holých asfaltových silnicích. Nový, agresivní dezén poskytuje pneumatice Nokian Snowproof C vyvážený kontakt s vozovkou a tím i rychlé a předvídatelné reakce na řízení. Středová oblast dezénu je tuhá a propojená s běhounovými bloky, což zajišťuje vyváženou ovladatelnost a stabilitu i při vysokém zatížení. 

Kanálky na odvod vody a rozbředlého sněhu, které se nachází uprostřed běhounu, zvyšují odolnost vůči aquaplaningu na vodě nebo sněhové břečce. Tyto kanálky shromažďují vodu a rozbředlý sníh mezi pneumatikou a povrchem a urychlují jejich odvod pryč z kontaktní plochy. Extra přilnavost na zasněžených silnicích mají na starosti sněhové drápy. Ty jsou umístěné mezi bloky pryže a zajišťují vyváženou přilnavost na sněhu a ledu, která se nejvíce projeví při brzdění a akceleraci. Propracované, husté lamelování se speciálními lamelami nalevo a napravo středových bloků pryže ještě více zvyšuje bezpečnost v zimních podmínkách. Lamely nejsou prořezány napříč celým dezénovým blokem, takže přilnavost zůstává pevná a ovladatelnost na holé silnici optimální.

Jízdní komfort je vždy klíčovou vlastností pneumatiky. Nový dezén, počítačově optimalizované běhounové bloky a stavba nové pneumatiky Nokian Snowproof C mají dohromady za cíl zvýšit na maximum jízdní komfort a zajistit příjemnou hladinu zvuku při odvalování.

Nokian Snowproof C – Bezstarostná jízda na zimních silnicích

  • Bezpečná a stabilní ve všech zimních podmínkách, včetně čerstvého a rozbředlého sněhu
  • Vynikající životnost – větší kilometrový výkon a maximální odolnost
  • Větší jízdní komfort a snížená hlučnost

Hlavní inovace:

Alpine Sense Grip: Dezén optimalizovaný pro zimní užití spolu se směsí pryže Alpine Grip zajišťují kombinaci prvotřídní přilnavosti a zároveň předvídatelných a vyvážených jízdních reakcí na sněhu, sněhové břečce a mokru.

Sněhové drápy: Vyvážená přilnavost na sněhu a ledu. Sněhové drápy efektivně přilnou k měkkému sněhu a zaručují tak prvotřídní přilnavost při brzdění a akceleraci.

Kanálky na odvod vody a rozbředlého sněhu: Efektivní odvod vody a sněhové břečky. Kanálky shromažďují vodu a rozbředlý sníh mezi pneumatikou a vozovkou a urychlují jejich odvod pryč z kontaktní plochy. Tím zabraňují vzniku nebezpečného aquaplaningu.

Technologie aramidových bočnic. Extrémní odolnost. Extrémně silná aramidová vlákna, která zesilují bočnice pneumatiky, poskytují větší odolnost a ochranu v náročných jízdních podmínkách. Díky vláknu je pneumatika odolnější vůči průpichům a průrazům, které by ji mohly snadno poškodit.

Patentovaná bezpečnost

Pro větší bezpečnost je na běhounu pneumatiky Nokian Snowproof C umístěn indikátor bezpečnosti jízdy (DSI), který byl patentován společností Nokian Tyres. Bezpečnost dále zvyšuje informační pole na bočnici pneumatiky, kam je možné při výměně pneumatik zaznamenat jejich správný tlak huštění a pozici montáže. Ještě větší komfort a bezpečnost poskytuje doplňující prostor, kam je možné uvést utahovací moment fixačních šroubů

* Průzkum zimních pneumatik 2019. Údaje založené na on-line panelovém průzkumu, který uskutečnila společnost Nokian Tyres ve spolupráci se společností pro průzkum trhu YouGov v době od prosince 2018 do ledna 2019. Průzkum proběhl v pěti zemích (Německo, Francie, Itálie, Polsko a Česká republika) na vzorku 500–2000 respondentů v každé zemi.

Více informací:

Nokian Snowproof C

Stáhnout produktové materiály a fotografie

 

Kontakty:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,
[email protected]

Produktový manažer Martin Dražík, 00420735747556, 
[email protected]