Čt září 22 02:19 2016 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nokian Tyres představuje českým řidičům prémiové zimní pneumatiky pro sezónu 2016

S nadcházejícím zimním obdobím přichází severský výrobce prémiových pneumatik Nokian Tyres s exkluzivní nabídkou zimních pneumatik pro české řidiče.

Nokian Tyres představuje českým řidičům prémiové zimní pneumatiky pro sezónu 2016

Chcete si užívat maximálně bezpečné a komfortní jízdy bez ohledů na rozmary zimního počasí? Pak zvolte pneumatiky Nokian Tyres, které poskytují v rychle se měnících podmínkách české zimy úžasné jízdní vlastnosti, například při jízdě v rozbředlém sněhu, vánici nebo hustém dešti, ale i na suché vozovce. S nabídkou prémiových pneumatik od Nokian Tyres tak můžete doslova zapomenout na jakékoliv nástrahy letošní zimy.

Nokian WR A4 – absolutní mistr v boji s proměnlivým počasím

Novinka letošního roku. Jedná se o nekompromisní sportovní zimní pneumatiku nové generaces vyváženou kombinací sportovně laděné jízdy a perfektní přilnavosti v jakémkoliv zimním terénu. Nejmodernější inovativní směs Performance Traction Silica na bázi přírodní pryže, siliky a řepkového oleje zajišťuje pneumatice maximální přilnavost, úžasnou stabilitu a také odolnost proti opotřebení. Strukturální pevnost směsi činí pneumatiku extrémně odolnou vůči nárazům i proražení. Perfektní přilnavost zůstává zachována dokonce i při náhlých změnách teplot nebo najetí velkého počtu kilometrů. Středové oblasti z členitých lamelových bloků dominují odolné technologie Functional Performance Siping a Centipede Siping, zaručující největší možnou kontaktní plochu, zvyšující ovladatelnost a hlavně přilnavost na sněhu a sněhové břečce při všech možných úhlech natočení. Vynikající ochranu před vznikem aquaplaningu pro změnu zajišťují dezénové bloky s technologií Coanda na vnitřním rameni běhounu. Extrémně nízký valivý odpor pneumatiky je snadno rozpoznatelný na nízké spotřebě paliva. Komfortní patentované ukazatele opotřebení DSI a WSI pak přináší jedinečné pohodlí v péči o vaši bezpečnost.

Tato výjimečná prémiová pneumatika je nabízena v rozměrech 16 - 21 palců s rychlostními indexy H (210 km/h) až W (270 km/h), včetně nosnostní kategorie XL.

Nokian WR D4 – šampion mezi zimními pneumatikami

Špičková a celosvětově první zimní pneumatika pro osobní automobily ve většině rozměrů s nejlepší indexovou třídou A z hlediska přilnavosti na mokré vozovce. Výrazně snižuje brzdnou dráhu a spotřebu paliva. Nabízí zcela bezpečnou jízdu jak na mokrých, tak zasněžených silnicích. Opakovaný vítěz srovnávacích testů motoristických magazínů. Nejmodernější technologie Twin Trac Silica, Block Optimized Siping a Steerign Precision Rib zajišťují nejen špičkový výkon, ale i dlouhou životnost a stabilitu i při velkých změnách teplot nebo najetí velkého počtu kilometrů. Má speciální konstrukci bočnic s jedinečným protihlukovým efektem. Běhoun je opatřen patentovanými ukazateli opotřebení DSI a WSI. Komfortní, výkonná, spolehlivá, jedna z nejoblíbenějších zimních pneumatik na trhu se skvělým poměrem cena výkon.

Pneumatika je nabízena v rozměrech 14 – 20 palců s rychlostním indexy Q až W, také v nosnostní kategorii XL.

Nokian WR SUV 3 - revoluční, nezničitelná a extrémně úsporná

Robustní a velmi výkonná SUV pneumatika s extrémní odolností, výbornými jízdními vlastnostmi a bezpečností v nejen náročných terénech. Je vyrobena ze speciální směsi Nokian Twin Trac SUV Silica zaručující skvělou přilnavost v zimním terénu. Dokonalou funkčnost podporují další inovace, jako jsou medvědí drápy (Snow Claws), blokové stabilizátory (Groove Lifts) a 3D samoblokující lamely (3D Lock Sipes). Díky revolučnímu materiálu Nokian Aramid je tato SUV pneumatika naprosto výjimečná, protože jsou její bočnice neprorazitelné i při najetí na ostrý kámen, obrubník nebo jinou nástrahu terénu. Světově první pneumatika s indexovým štítkem AA pro přilnavost na mokrém povrchu a úspoře paliva 0,6l na 100km, v rozměru 265/50 R19 V XL. Je tak nejúspornější pneumatikou vůbec, naprosto revoluční pneumatika na světovém trhu.

Dostupná v rozměrech 15 –21 palců s rychlostními indexy H až W, také v nosnostní kategorii XL.

Extrémní testování v jedinečném středisku za polárním kruhem

„Naše zimní pneumatiky jsou testovány těmi nejnáročnějšími způsoby ve speciálním firemním testovacím středisku Nokian Tyres „White Hell“ (Bílé peklo) v laponském Ivalu, daleko za polárním kruhem. Mají proto vždy extrémní přilnavost a především na mokru nebo na sněhu také znatelně kratší brzdnou dráhu. Dnešní řady vysoce moderních a nadčasových zimních pneumatik Nokian Tyres jsou tak výsledkem více jak 80 let vývoje a inovací, které dávají všem našim výrobkům nejen unikátní vlastnosti, ale také vysoce přidanou hodnotu pro naše zákazníky,“ říká Hannu Liitsola, výkonný ředitel pro evropský region společnosti Nokian Tyres.

Inovace a světová prvenství ve vývoji nejlepších řešení pro pneumatiky

Severský výrobce Nokian Tyres je světově proslulou legendou v oblasti výroby zimních pneumatik. Vynalezl zimní pneumatiky jako první na světě už před více jak 80 lety. Nejnovější inovací je použití revolučního materiálu Nokian Aramid v konstrukci bočnic, díky němu jsou téměř nezničitelné. Jedná se o přidanou hodnotu zákazníkům, kteří si chtějí užívat bezstarostně jízdy v jakémkoliv terénu. Vybrané pneumatiky Nokian Tyres získaly v roce 2015 jako první na světě nejvyšší indexové označení AA na štítkách EU pro nejlepší přilnavost na mokru a nejvyšší úsporu paliva.

Prémiové zimní pneumatiky Nokian Tyres jsou k dostání v prodejní síti oficiálního distributora Vianor a také u všech autorizovaných prodejců.

Fotografie ve vysokém rozlišení jsou ke stažení zde:
www.nokiantyres.com/winterportfolioCE

Více informací o zimních pneumatikách značky Nokian Tyres najdete zde: https://www.nokiantyres.cz/pneumatiky/osobni-pneumatiky/zimni-pneumatiky/ 

Kontakt

Pro více informací se prosím obraťte na:
Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Michalová, Public Relations Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, [email protected]

O Nokian Tyres

Společnost Nokian Tyres byla založena v roce 1988 a její kořeny sahají až do roku 1898, kdy vznikla finská gumárenská společnost Gummitehdas Oy. Společnost je nejseverněji umístěným výrobcem pneumatik na světě. Její výrobky podporují a usnadňují bezpečnou jízdu v náročných podmínkách. Inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku jsou prodávány především v oblastech se sněhem, lesy a náročnými jízdními podmínkami, které jsou způsobeny měnícími se ročními obdobími.

V roce 2015 činily čisté tržby společnosti přibližně 1,4 miliard eur a ke konci roku zaměstnávala 4 400 zaměstnanců. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki. Výrobní závody se nacházejí ve Finsku a v Rusku. V sídle společnosti ve finském městě Nokia se provádí centralizovaný vývoj produktů, vyrábí se prototypy a probíhá jejich testování. Veškeré produkty jsou vyráběny se zaměřením na udržitelnou bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí během celého životního cyklu výrobku. Světová centrála společnosti Nokian Tyres se nachází ve finském městě Nokia, evropské vedení sídlí v Praze.

Více informací o společnosti naleznete na stránkách: www.nokiantyres.cz