Út prosince 5 12:17 2017 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nokian Tyres posiluje spolupráci s výrobci vozidel ve střední Evropě

Koncern BMW Group homologoval zimní pneumatiku Nokian WR D4 jako originální výbavu pro BMW X1. Toto vysokovýkonné SAV vozidlo (Sports Activity Vehicle) používá pneumatiku Nokian WR D4 v rozměru 225/55 R17 97H.

Nokian Tyres posiluje spolupráci s výrobci vozidel ve střední Evropě

Nokian WR D4 je zimní pneumatika nové generace vyvinutá společností Nokian Tyres pro středoevropské povětrnostní podmínky. Zaručuje vynikající přilnavost a pohodlnou ovladatelnost i při vysokých rychlostech. Pneumatika splňuje náročné požadavky koncernu BMW a je zároveň bezpečnou i stylovou volbou pro řidiče, kteří oceňují kvalitu.

Aby pneumatika Nokian WR D4 získala od koncernu BMW homologaci, musela podstoupit důkladný testovací program tohoto výrobce. Ten zaručuje, že pneumatika prémiovému vozidlu zajistí optimální ovladatelnost a umožní řidiči využít maximum výkonů jak ze svého vozu, tak ze svých pneumatik.

Nokian Tyres aktivně dlouhodobě spolupracuje s výrobci vozidel, především pak v severských zemích. Spolupráce s koncernem BMW rozšiřuje tyto aktivity a posiluje pozici Nokian Tyres ve střední Evropě. Střední Evropa představuje celosvětově největší trh se zimními pneumatikami, proto je pro společnost Nokian Tyres jednou z nejvýznamnějších oblastí růstu.

„Spolupráce s koncernem BMW ukazuje, že jsme jakožto celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik respektováni a je oceňována kvalita našich produktů. To je pro nás významný krok z hlediska rozvoje našich OE aktivit a dalšího obchodního směřování,“ říká manažer prodeje Markus Honkala z Nokian Tyres.

Nokian Tyres vyrábí zimní pneumatiky dodávané společnosti BMW v továrně ve finském městě Nokia – na místě, kde se před 80 lety zrodila celosvětově první zimní pneumatika.

Číst více: Zimní pneumatika Nokian WR D4 pro středoevropské podmínky

Stáhnout fotografie: Nokian WR D4 pro BMW X1

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866, [email protected]