Út února 19 11:32 2013 v kategorii Firemní zprávy

Zůstaňte na silnici a neskončete v příkopu: Škola jízdy na zimních pneumatikách - Nokian Winter Driving School vám poskytne tipy pro bezpečnou jízdu v ziměJezděte na sněhu a ledu lépePřekvapil vás sníh? Cítili jste se nejistě? Všimli jste si, že s letními pneumatikami dostáváte snadno smyk? Dobré zimní pneumatiky a klidná a předvídavá jízda s dostatečným odstupem, to je to nejdůležitější pro bezpečnou jízdu v zimě. Potom už nedostanete smyk.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik 2012 časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“ s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian Tyres se staly v této zimě vítězem ve více než 20 testech zimních pneumatik časopisů pro motoristy v Německu a v Evropě. S vítězem testů se jezdí nejlépe.

Hodně řidičů ani moc přesně neví, jak mají na kluzkých silnicích bezpečně jezdit. Jezděte na sněhu a ledu lépe! Otestujte si své schopnosti a prověřte své znalosti online, ve škole jízdy na zimních pneumatikách - Nokian Winter Driving School: Hakkapeliitta Winter Driving School

Zimní pneumatiky Nokian jsou nejznámější zimní pneumatiky na světě. Bezpečná a hospodárná pneumatika Nokian WR D3 je vhodná pro kompaktní vozy, vozy střední křídy a malé vozy; bezpečná a sportovní WR A3 pak pro rychlá, velká auta. Tyto zimní pneumatiky byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Zimní pneumatiky, optimalizované pro chladnější skandinávské zimy nesou označení Nokian Hakkapeliitta a jsou v severských zemích velmi známé a velmi ceněné. Dobré tipy pro správnou jízdu v zimě, naleznete i v blozích expertů celosvětově vedoucího specializovaného výrobce zimních pneumatik: blogs

Natrénujte si jízdu na kluzké zasněžené vozovce a na náledíPři zimních poměrech na vozovce důvěřují mnozí řidiči až příliš záběru svých zimních pneumatik. Nejedou pomaleji a projíždějí zatáčky nadměrně vysokou rychlostí. Pokud pak auto dostane smyk, neví jak vzniklou nebezpečnou situaci zvládnout. Mnoho nezkušených řidičů se na kluzkých silnicích cítí nejistě.

Firma Nokian Tyres realizuje při vývoji nových zimních pneumatik tisíce testů. Při těchto testech shromažďuje tato finská špičková značka množství užitečných informací o jízdě v zimním období a o chování aut za různých povětrnostních podmínek. Pro větší bezpečnost a lepší jízdní komfort teď webová stránka firmy Nokia Tyres nabízí novou školu jízdy na zimních pneumatikách - Nokian Winter Driving School, která díky užitečným informacím připraví řidiče pro jízdu na sněhu a ledu.

„Naše Winter Driving School poskytuje instrukce, jak si své auto připravíte na zimu a jak zvládnete různé jízdní situace při sněžení, na zledovatělých silnicích nebo na namrzajícím dešti. Vaše rychlost je přitom velmi důležitá. Pokud na kluzké vozovce zdvojnásobíte svou rychlost, prodlouží se vaše brzdná dráha o čtyřnásobek“, vysvětluje Matti Morri, Technical Customer Service Manager z Nokian Tyres.

Škola jízdy na zimních pneumatikách - Nokian Winter Driving School vám poskytne množství informací prostřednictvím videí s vysvětlujícími texty. Konečně si můžete otestovat své znalosti o jízdě za zimních povětrnostních podmínek. Určitě i ti, co věří, že jízdu na kluzkém sněhu a ledovce dobře zvládnou, by měli tuto webovou stránku navštívit, aby si prověřili, zda jsou jejich znalosti opravdu up-to-date. Škola jízdy Winter Driving School je k dispozici v anglickém, ruském, švédském, norském a finském jazyce.

Blogy poskytují denně nové informaceJako v minulé zimě, tak i letos má firma Nokian Tyres v nasazení tucty „normálních“ řidičů jako zkušební jezdce, kteří při své každodenní řidičské praxi shromažďují zkušenosti ve Finsku, Švédsku a Norsku a ve svých blozích o tom informují. Tento program testování a blogů ze strany řidičů teď startuje i v Česku, Německu, USA, Kanadě a Rusku. Experti Nokian Tyres popisují ve svých blozích rozmanité informace týkající se pneumatik. Ve svém nejnovějším blogu uvádí Matti Morri tipy pro výběr pneumatik:

„Svému prodejci pneumatik byste měli poskytnout následující informace: Značku auta a model, velikost doporučenou výrobcem vozu a svůj styl jízdy, zda hospodárný nebo spíš sportovní. Jezdíte vysokou rychlostí nebo používáte své auto pro rodinu a potřebujete jako nejdůležitější vlastnosti pneumatik komfort a bezpečnost?

Při koupi pneumatik by měli být řidiči obezřetní, a to zejména při koupi prostřednictvím internetu. Pokud kupujete zimní pneumatiky v online shopu, musíte zkontrolovat, zda byly pneumatiky vyvinuty pro českou zimu a ne pro chladnější skandinávské zimní podmínky. Kupte si pouze ty pneumatiky, které odpovídají vašemu způsobu jízdy a vašim požadavkům.“

Nokian Winter Driving School:
www.nokiantyres.com/winter-driving-school

Blogy expertů Nokian Tyres:
http://nordictyreblog.com/

Website Nokian Tyres:
www.nokiantyres.cz

Redakce: Dr. Falk Köhler

Stažení fotografií Nokian Winter Driving School:
www.nokiantyres.com/testingwinter

Stažení videa Nokian Winter Driving School:
http://www.youtube.com/watch?v=uEGQ7ie-JlM&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA&index=6

Stažení fotografií a videa – Zimní pneumatiky Nokian WR:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Fotografie jízdního testu: Naklikněte Ivalo_Photos_WR_event
Další fotografie jízdního testu: Naklikněte Ivalo_Photos_Testing
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Fotografie pneumatik: Naklikněte Product_Photos

Stažení videa – Zimní pneumatiky Nokian WR:
http://www.youtube.com/watch?v=i4U143SIR9A&feature=share&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA

Vítězové testu pneumatik Nokian:
www.nokiantyres.com/test-success

Další informace:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značkaJako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Mimoto vyrábí Nokian také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Nokian je vynálezce zimní pneumatiky

Nokian koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již více než 75 let a je vynálezce zimní pneumatiky. První zimní pneumatika světa se zrodila uprostřed ledového větru a štiplavého mrazu v roce 1934. O dva roky později spatřila světlo světa Nokian Hakkapeliitta, koncipovaná pro severskou zimu, která dnes patří k nejznámějším značkám zimních pneumatik.
Nejrychlejší zimní pneumatiku světa pro maximální rychlost 270 km/h, Nokian WR, uvedli Finové na trh v roce 2002. V roce 2007 následovala Nokian WR G2, která byla díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně proti aquaplaningu na rozbředlém sněhu oceněna v testech jako „velmi doporučeníhodná“ a „dobrá“.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech zimních pneumatik 2012

Jejich úspěšný příběh pokračuje s bezpečnou a hospodárnou Nokian WR D3 pro kompaktní vozy, vozy střední křídy a malé vozy a stejně tak bezpečnou a sportovní WR A3 pro rychlá, velká auta: Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v této zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik, realizovaných časopisy pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.
Časopis „Auto Bild“chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3 zní: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“.
Vítězem testu je Nokian rovněž v časopise z oblasti firemních vozů „Firmenauto“ (11/2012). „Velmi doporučeníhodná“ zní výsledek pro pneumatiku Nokian i v testech zimních pneumatik 2012 v Německu, provedených časopisem „Auto Zeitung“, evropským autoklubem ACE, a dále GTÜ, ÖAMTC, TCS a ARBÖ, jakož i „velmi dobrá“ na portálu „promobil“, časopisů „Firmenauto Transporter“ a „lastauto omnibus Transporter“. Od časopisu „Gute Fahrt“ pro „nejlepší pneumatiky“ získává doporučení ke koupi „Gute Fahrt Empfehlung“.
Nového světového rekordu se zápisem do Guinnessovy knihy světových rekordů dosáhly normální zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí na ledě 331,610 km/h.

Pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech letních pneumatik 2012

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2012 německých časopisů pro automobilisty „Auto Bild“ (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung“ (6/2012 + 12/2012), „auto Test“ (4/2012), „gute Fahrt“ (3/2012), „Auto Bild allrad“ (4/2012), „pro mobil“ (4/2012) a „Firmenauto Transporter“ (4/2012). S osmi vítězstvími v testech letních pneumatik poráží tato finská špičková značka většinu vítězů testů všech značek. Nejlepší známky „Auto Bild Vorbildlich“, „Auto Zeitung Testsieger“, „auto Test Testsieger“, „gute Fahrt Empfehlung“ a „Auto Bild allrad vorbildlich“ prokazují v příslušných hodnoceních testů vynikající kvalitativní vlastnosti letních pneumatik vedoucí firmy světa, specializované na zimní pneumatiky. I pneumatika Nokian pro SUV je vítězem testu pneumatik SUV časopisu „Auto Zeitung“ (12/2012). Druhým vítězem se stala pneumatika Nokian v časopise „auto motor sport“ (7/2012) s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 2. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2011 obratu 1,456 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2011 dosáhla obratu 1,456 miliardy eur a měla celkem 3900 zaměstnanců. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianors s 1000 prodejních míst v 24 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou uvedeny na seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.
www.nokiantyres.cz

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Další informace:

Nokian Tyres s.r.o
Generální ředitel Milan Hybš, telefon +420 241 932 668, e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro střední Evropu Dieter Köppner, telefon: +420 222 507 761 dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Produktový manažer pro střední Evropu Sven Dittmann Dipl.-Ing., telefon: +49 8143 / 444 850
sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal, telefon: +420 222 507 759
E-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Nokian Tyres plc:
Communications Manager Anssi Mäki, telefon: +358 10 401 7782
E-mail: anssi.maki(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz