Čt září 21 01:02 2017 v kategorii Firemní zprávy

Investice do budoucího růstu

Stavba nové továrny Nokian Tyres v Severní Americe byla právě zahájena

Společnost Nokian Tyres dnes uspořádala slavnostní ceremoniál k zahájení stavby své třetí továrny, která se stane jejím prvním výrobním závodem ve Spojených státech.

Stavba nové továrny Nokian Tyres v Severní Americe byla právě zahájena

Nová továrna vyroste na zelené louce ve městě Dayton (okres Rhea County) ve státě Tennessee. Její roční kapacita dosáhne 4 milionů pneumatik s možností budoucího rozšíření a součástí budovaného komplexu se stanou i skladovací prostory pro 600 000 pneumatik. Zahájení stavby je plánováno na začátek roku 2018, první pneumatiky opustí výrobní linky v roce 2020.

„Investice Nokian Tyres v Tennessee podporuje naše plány růstu a závazek poskytovat služby našim zákazníkům na severoamerickém trhu,“ říká Hille Korhonen, prezidentka a generální ředitelka Nokian Tyres.

Během zahajovacího ceremoniálu H. Korhonen znovu potvrdila ambice společnosti zdvojnásobit v dalších pěti letech prodeje v Severní Americe. Zároveň zdůraznila cíl společnosti Nokian Tyres vést výrobu pneumatik udržitelným způsobem a zaručit, aby firma byla přitažlivým zaměstnavatelem a důvěryhodnou značkou na pracovním trhu.

Rostoucí celosvětové produktové portfolio, zlepšená zákaznická péče

První pneumatiky budou v novém závodě vyrobeny v roce 2020. Obecně se továrna zaměří na rostoucí řadu osobních a lehkých nákladních pneumatik specifických pro Severní Ameriku. Celková výrobní kapacita 4 milionů pneumatik bude využita do roku 2022, což společnosti Nokian Tyres umožní uspokojit rostoucí poptávku severoamerického trhu. Zákaznický servis bude vylepšen díky kratším dodacím lhůtám a větší pružnosti. Továrna ve městě Dayton bude nejen efektivněji plnit požadavky zákazníků ze Severní Ameriky, ale zároveň uvolní kapacitu dalších továren a poslouží tak rozšiřování trhu.

Stavba nové továrny Nokian Tyres v Severní Americe byla právě zahájena

„Investujeme do budoucího růstu. Očekává se vzestup celkového počtu prodaných pneumatik, proto potřebujeme nové výrobní kapacity. Všechny tři továrny sehrají důležitou roli v růstovém plánu společnosti Nokian Tyres, protože každá bude zásobovat jinou oblast trhu,“ říká Pontus Stenberg, viceprezident prodeje.

„Budeme schopni posílit naši celosvětovou konkurenční pozici využitím špičkových technologií. Zvýšená výrobní kapacita nám také umožňuje zkrátit dodací lhůty, rozšiřovat naše produktové portfolio a celkově rozvíjet služby našim zákazníkům po celém světě,“ shrnuje P. Stenberg.

Více informací a fotografie ke stažení: www.nokiantyres.com/daytonfactory

 

Kontakt

Pro více informací se obraťte na:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, [email protected]