Čt listopadu 16 10:57 2023 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Společnost Nokian Tyres se připojuje k projektu Polestar 0, jehož cílem je vytvořit první klimaticky neutrální automobil

Společnost Nokian Tyres se připojuje k projektu Polestar 0, jehož cílem je vytvořit do roku 2030 klimaticky neutrální automobil. Cílem projektu výrobce elektromobilů Polestar je eliminovat veškeré emise skleníkových plynů vznikající při výrobě i po skončení životnosti vozu. Společnost Nokian Tyres přispívá k projektu vývojem klimaticky neutrálních prémiových pneumatik.

Cílem projektu Polestar 0 je, aby v celém dodavatelském řetězci, výrobních procesech a na konci životnosti vozu byly eliminovány všechny zdroje emisí CO2 bez jejich kompenzace. Tento přístup zahrnuje spolupráci napříč celým procesem vývoje a hodnotovým řetězcem, od dodavatelů až po maloobchodníky. Každá složka musí být klimaticky neutrální, stejně jako jejich hodnotové řetězce.

 

Aby se to podařilo, musí různé zúčastněné strany spojit své síly a spolupracovat.

 

„Tento typ partnerství dokonale odpovídá hodnotám společnosti Nokian Tyres, jejímu podnikání a ambiciózní práci v oblasti udržitelnosti,“ říká Teemu Soini, vedoucí oddělení inovací a vývoje společnosti Nokian Tyres.

 

„Spolupráce, výzkum a dosažené výsledky budou mít širší přínos i mimo tento projekt, neboť budou vytvořeny nové způsoby snižování uhlíkové stopy různých podnikatelských aktivit. Některé z nich mohou být k dispozici již před rokem 2030, kdy je stanoven cíl projektu. Například inovace pneumatik vytvořené během projektu Polestar 0 budou využity v produktech společnosti Nokian Tyres, jakmile to bude možné,“ pokračuje.

 

Společnost Nokian Tyres je lídrem v oblasti udržitelnosti v odvětví výroby pneumatik

 

Společnost Nokian Tyres vyvinula v roce 1934 první zimní pneumatiku na světě, a od té doby realizuje inovace pro bezpečnou a udržitelnou jízdu. V loňském roce společnost představila koncepční pneumatiku Nokian Tyres Green Step s ambiciózní konstrukcí, jež se skládá z 93 % z recyklovaných nebo obnovitelných materiálů. Protože je společnost Nokian Tyres průkopníkem v odvětví výroby pneumatik, jsou již více než deset let v centru pozornosti jejího výzkumu a vývoje elektromobily a celá její nabídka prémiových pneumatik je kompatibilní s elektrickými vozidly.

 

„Společnost Nokian Tyres již dříve prokázala své vedoucí postavení v oblasti udržitelnosti odvětví výroby pneumatik a jsme odhodláni to zopakovat – tentokrát vývojem klimaticky neutrálních pneumatik. Řešení klimatické krize vyžaduje inovace, kreativitu a spolupráci napříč odvětvími a připojení se k průkopnickému projektu, jako je Polestar 0, je přesně ten druh výzvy, kterou rádi přijmeme,“ uvádí Soini.

 

„Společnost Nokian Tyres odvedla velké penzum práce na snižování emisí skleníkových plynů a vytváření energeticky účinných a udržitelných pneumatik. Její osvědčené výsledky, zkušenosti a znalosti budou pro nás velmi cenné v rámci projektu Polestar 0, kdy společně provádíme výzkum zaměřený na eliminaci emisí skleníkových plynů. Těším se na spolupráci s Nokian Tyres při vývoji vozu budoucnosti,“ říká Hans Pehrson, vedoucí projektu Polestar 0.

 

Společnost Nokian Tyres otevře v roce 2024 první výrobní závod na pneumatiky s nulovými emisemi CO2 na světě

 

Letos společnost Nokian Tyres oslavila slavnostní otevření své nové továrny v rumunském městě Oradea. Továrna se zapsala do historie jako první výrobní závod na pneumatiky s nulovými emisemi CO2 na světě. Bude průmyslovým měřítkem s komplexním přístupem k udržitelnosti, včetně využívání výhradně ekologických zdrojů energie a energeticky účinných a vysoce automatizovaných procesů. Kromě toho se továrna snaží dosáhnout stejného standardu nulového množství odpadu z výroby na skládkách jako v ostatních továrnách společnosti ve Finsku a v USA. Výroba prvních pneumatik v Rumunsku je plánována na rok 2024 a komerční výroba by měla začít v roce 2025.

 

Polestar je švédský výrobce prémiových elektromobilů, který byl v roce 2017 založen společnostmi Volvo Cars a Geely Holding. Společnost Polestar sídlí ve švédském Göteborgu a její vozy jsou globálně dostupné online na 27 trzích v Severní Americe, Evropě a Asii a Tichomoří.

 

Projekt Polestar 0

 

Fotografie:

 

Stáhnout fotografie

 

Další informace:

 

Teemu Soini, vedoucí oddělení inovací a vývoje, tel. +358442916335,

[email protected]

 

Jaroslav Nálevka, PR konzultant, McCann Prague, tel.: +420 725 865 874,

[email protected]

 

Zuzana Seidl, PR manažerka Nokian Tyres CE, tel.: +420 603 578 866,

[email protected]

 

Twitter  I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

Společnost Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro lidi, kteří si cení bezpečnosti, udržitelnosti a předvídatelnosti. Naším cílem je umožnit světu jezdit chytřeji. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vyrábíme inovativní produkty pro osobní a nákladní automobily a těžkou techniku, které vám zajistí klid za všech jízdních podmínek. Náš řetězec Vianor poskytuje služby pneuservisu a autoservisu. V roce 2022 činily čisté tržby našich segmentů 1,350 milionů EUR. Na konci roku 2022 jsme zaměstnávali přibližně 3 300 profesionálů. Společnost Nokian Tyres je kótována na burze Nasdaq Helsinki. Další informace: www.nokiantyres.cz